Andrea Shaw triumfatorką Rising Phoenix World Championships 2020. Ada Kaczmarek piąta w Pro Bikini
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Andrea Shaw triumfatorką Rising Phoenix World Championships 2020. Ada Kaczmarek piąta w Pro Bikini

Tegoroczne zawody kulturystyczne kobiet IFBB Wings of Strength Rising Phoenix oraz konkurs Arizona Women’s Pro-AM nie zawiodły poziomem. Finalistki zaprezentowały imponującą muskulaturę, a w głównej kategorii Women’s Bodybuilding sędziowie najwyżej ocenili Andreę Shaw, dla której jest to kolejny znaczący triumf na przestrzeni ostatniego półrocza.

Stawką weekendowej rywalizacji pań w Talking Stick Resort & Casino w Scottsdale były nie tylko nagrody pieniężne i nowy Chevrolet Camaro, ale również kwalifikacja do najbardziej prestiżowych zawodów Mr. Olympia 2021. Tytuł IFBB Pro League Wings Of Strength Rising Phoenix Women’s Bodybuilding World Championships zdobyła Andrea Shaw, choć jej konkurentki, które uplasowały się na podium – Helle Trevino (2 miejsce, 25 tys. $ nagrody) i Monique Jones (3) – także zostały wysoko ocenione. Na kolejnych pozycjach uplasowały się natomiast Aleesha Young (4), Irene Andersen (5) i Nicki Chartrand (6).

Dla 38-letniej kulturystki z Clinton Township jest to drugie wielkie wyróżnienie w kończącym się roku. W połowie lipca Shaw okazała się bowiem bezkonkurencyjna na zawodach Omaha Pro Women’s Bodybuilding 2020, wyprzedzając Reshannę Boswell oraz LaDawn McDay.

Podczas weekendowej imprezy w stanie Arizona wyłoniono również najlepsze zawodniczki w innych kategoriach. Najwyższe laury powędrowały do Auriki Tyrgale (Pro Fitness), Carly Starling Horrell (Pro Figure), Melissy Teich (Open Women’s Physique) oraz Jennifer Ronzitti (Pro Bikini), która zdystansowała m.in. reprezentantkę Polski, Adriannę Kaczmarek. Podopieczna Akopa Szostaka została sklasyfikowana na piątej lokacie. Wszystkie wymienione panie wezmą też udział w Mr. Olympia.

„To był wyjątkowy dzień. Ada była w TOP 5 w bardzo mocno obsadzonych zawodach w USA. Jest to większy sukces niż wygranie zawodów w Europie! Jestem bardzo dumny” – napisał w social mediach Szostak.


Zdjęcie wyróżniające: roonb / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Dowiedz się, jak dostarczać odpowiednią dawkę białka za pomocą naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego!
Libido a sport – jaki to ma związek?
Libido a sport – jaki to ma związek?
Sport ma ogromny wpływ na popęd seksualny. Może być on zarówno pozytywny, jak i negatywny. Sprawdź, co robić, a czego unikać!
Jak przybrać na masie?
Jak przybrać na masie?
Jak skutecznie przytyć, rozbudować sylwetkę i nabrać większej masy mięśniowej? Podpowiadamy w artykule.
Ostatnie wpisy