Nowy rekord świata Donny Moore!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy rekord świata Donny Moore!

Aktualna posiadaczka tytułu World’s Strongest Woman ponownie wprawiła w osłupienie sympatyków sportów siłowych na całym świecie. W tym tygodniu Donny Moore przerzuciła przez drewnianą konstrukcję betonową kulę ważącą 171 kg, ustanawiając nowy rekord świata kobiet w konkurencji Atlas Stone!

Brytyjka jest jedną z najbardziej utytułowanych strongwoman na świecie. W swojej bogatej kolekcji ma m.in. puchary za zwycięstwa w trzech edycjach prestiżowej serii World’s Strongest Woman (2016, 2017, 2019) oraz dwa triumfy w kultowych zawodach organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. Teraz do listy swoich dokonań dorzuciła kolejne rekordy.

W tym miesiącu Donna Moore jako pierwsza siłaczka na kuli ziemskiej wydźwignęła na platformę kulę z kamienia o wadze 161 kg, a raptem kilka dni temu ustanowiła następny rekord świata – w konkurencji Atlas Stone. Przerzucając 171-kilogramową kulę przez poprzeczkę poprawiła swoje poprzednie imponujące osiągnięcie. Cztery lata temu zanotowała wynik 148,9 kg, który potem wyśrubowała do 150 kg.


W zawodach strongwoman Moore startuje od przeszło 8 lat. Aby dogonić w liczbie tytułów World’s Strongest Woman naszą byłą wybitną reprezentantkę Anetę Florczyk, Brytyjka potrzebuje już tylko jednej wygranej.

Zdjęcie wyróżniające: Donny Moore / Instagram

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmiany podatkowe niekorzystne dla kulturystów. Odżywki białkowe będą droższe!
Zmiany podatkowe niekorzystne dla kulturystów. Odżywki białkowe będą droższe!
Wiceminister Finansów Jan Sarnowski poinformował, że przynajmniej do połowy 2021 roku nie dojdzie do wyczekiwanej przez branżę obniżki stawki podatku […]
Jaka hulajnoga wyczynowa na początek?
Jaka hulajnoga wyczynowa na początek?
Jeśli chodzi o wybór wyczynowej dla Twojego dziecka, istnieje kilka czynników, które będziesz musiał wziąć pod uwagę. Wiek dziecka, jego waga i wzrost, a także rodzaj miejsca, w którym będzie korzystać z hulajnogi.
Andrea Shaw triumfatorką Rising Phoenix World Championships 2020. Ada Kaczmarek piąta w Pro Bikini
Andrea Shaw triumfatorką Rising Phoenix World Championships 2020. Ada Kaczmarek piąta w Pro Bikini
Tegoroczne zawody kulturystyczne kobiet IFBB Wings of Strength Rising Phoenix oraz konkurs Arizona Women’s Pro-AM nie zawiodły poziomem. Finalistki zaprezentowały […]
Ostatnie wpisy