Pandemia nie wpłynęła na frekwencję! Za nami Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia nie wpłynęła na frekwencję! Za nami Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness

W ostatni weekend sierpnia w Targach Kielce odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, które pierwotnie planowano zorganizować już w kwietniu. Mimo trwającej w naszym kraju pandemii koronawirusa, do stolicy województwa świętokrzyskiego zjechało ponad dwustu zawodników z całej Polski!

Organizatorem najważniejszej imprezy kulturystycznej nad Wisłą jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, we współpracy z Targami Kielce. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną organizacja Mistrzostw Polski stanęła jednak pod znakiem zapytania, ale ostatecznie udało się wyłonić najlepszych zawodników oraz zawodniczki w 2020 roku.

Czołowi kulturyści w kraju rywalizowali tradycyjnie w kilku kategoriach. W sobotę widownia mogła podziwiać muskulaturę zawodników w kategorii klasycznej. Każdy z uczestników musiał zaprezentować pozy obowiązkowe (mięśnie dwugłowe ramion przodem i tyłem, klatkę piersiową bokiem, mięśnie brzucha i mięśnie ud) oraz program dowolny. Tegorocznymi triumfatorami w poszczególnych kategoriach zostali Jakub Szuba z Warszawy (do 175 cm wzrostu), Paweł Kiełczewski z Nietoperka w powiecie międzyrzeckim (do 180 cm) oraz Dawid Kopeć z Łodzi (powyżej 180 cm).

„Gdy zobaczyłem innych chłopaków na zawodach, to stwierdziłem, że nie mam szans. Kiedy odczytywano wyniki, to poczułem wielką ulgę, że jestem w pierwszej piątce. Ale że złoto? Nie mogłem uwierzyć. To były piękne chwile, a wzruszenie niesamowite!” – powiedział Kiełczewski w rozmowie dla lokalnego portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl.Swoje wyrzeźbione sylwetki zaprezentowały także panie. W kategorii fitness sylwetkowe kobiet niekwestionowaną zwyciężczynią została Dorota Ogonowska z Sopotu.

Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness stanowiły również eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się już we wrześniu w katalońskim mieście Santa Susanna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak cyfryzacja dokumentów może zwiększyć wydajność Twojej firmy?
Jak cyfryzacja dokumentów może zwiększyć wydajność Twojej firmy?
Odkryj, jak proces cyfryzacji dokumentacji może przyczynić się do poprawy wydajności i efektywności Twojej firmy. Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne technologie do zarządzania dokumentacją?
Facet i dbanie o siebie po 60. roku życia – garść porad
Facet i dbanie o siebie po 60. roku życia – garść porad
Dbanie o zdrowie fizyczne, umysłowe, a także pielęgnacja ciała i stylu życia, mogą znacząco wpłynąć na jakość życia w tym okresie.
Suplementy diety – Kluczowe informacje i zasady wyboru
Suplementy diety – Kluczowe informacje i zasady wyboru
Suplementy diety - wsparcie dla zdrowia i witalności. Odkryj kluczowe informacje i zasady wyboru.
Ostatnie wpisy