24 talerze na jednym gryfie – tak trenuje mistrz świata strongman Oleksii Novikov!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

24 talerze na jednym gryfie – tak trenuje mistrz świata strongman Oleksii Novikov!

Już za kilkanaście dni światowa czołówka strongmanów powróci do rywalizacji w znaczących zawodach rangi międzynarodowej. Na sobotę 27 lutego zaplanowano World’s Ultimate Strongman Strength Island – mocno obsadzoną imprezę, w której udział weźmie m.in. aktualny mistrz świata, Oleksii Novikov. Ukrainiec będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa, zwłaszcza że podczas treningów imponuje formą. W tym miesiącu pochwalił się w social mediach nietypowym powtórzeniem w martwym ciągu.

Najmłodszy w historii czempion WSM intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu na siłowni w Kijowie. Oprócz tradycyjnych konkurencji, jak yoke czy wyciskanie sztangielki, Novikov mocno skupia się na poprawie wyników w martwym ciągu. Zgodnie z sugestią swojego trenera Sergeia Osipchyka, ukraiński strongman stara się urozmaicać ćwiczenia. Jedną z bardziej niestandardowych prób zaliczył pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy to bez większych kłopotów podniósł sztangę, na której znajdowały się… wszystkie talerze, jakie były wtedy dostępne na siłowni. Łącznie na gryfie umieszczone zostały aż 24 krążki!

„Jedno z ćwiczeń pomocniczych w martwym ciągu. To wszystkie nasze talerze na sztandze, więc kupimy więcej, aby podnieść więcej. […] Tak przebiegają dni treningowe” – napisał Novikov na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Głównym celem Novikova na ten rok jest oczywiście obrona tytułu World’s Strongest Man, a jednym z jego najpoważniejszych rywali będzie reprezentant Polski – Mateusz Kieliszkowski. Utalentowany zawodnik zza wschodniej granicy chciałby jednak również udanie rozpocząć nowy sezon, dlatego już 27 lutego powalczy o zwycięstwo w zawodach World’s Ultimate Strongman Strength Island. W Bahrajnie 24-latek skonfrontuje siły między innymi z Adamem Bishopem, Terry’m Hollandsem, Luke’m oraz Tomem Stoltmanami, czy Konstantinem Janashią.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obsesja doskonałości. Mr. Olympia 2020 pracuje nad „ulepszonym pakietem”!
Obsesja doskonałości. Mr. Olympia 2020 pracuje nad „ulepszonym pakietem”!
Triumfator najważniejszej imprezy kulturystycznej na świecie wciąż dąży do poprawy swojej i tak imponującej sylwetki. Mamdouh Elssbiay zapowiedział już, że […]
Jak przygotować się do pierwszego spływu kajakowego na dzikiej rzece?
Jak przygotować się do pierwszego spływu kajakowego na dzikiej rzece?
Zaplanuj swoją przygodę na rzeczywistej wodzie! Dowiedz się, jak się przygotować na pierwszy spływ kajakowy na dzikiej rzece, jaki sprzęt wybrać i czego się spodziewać podczas tej ekscytującej przygody.
Koronawirus pogrąża branżę. Znana sieć klubów fitness ogłosiła upadłość
Koronawirus pogrąża branżę. Znana sieć klubów fitness ogłosiła upadłość
Wprowadzone w naszym kraju kolejne obostrzenia mające na celu zmniejszenie liczby zachorowań na COVID-19 mocno uderzyły zwłaszcza we właścicieli siłowni […]
Ostatnie wpisy