Weteran ponownie zadziwił świat. Cztery rekordy globu w trójboju siłowym jednego dnia!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Weteran ponownie zadziwił świat. Cztery rekordy globu w trójboju siłowym jednego dnia!

Swoją przygodę ze sportami siłowymi Rudy Kadlub rozpoczął dopiero w wieku 55 lat, aczkolwiek nie przeszkodziło mu to w pobiciu wielu rekordów świata w różnych kategoriach. Ostatnie z nich ustanowił w tym miesiącu podczas Mistrzostw Ameryki Północnej USPA w San Diego. W zawodach dla trójboistów urodzony niedługo po II wojnie światowej weteran osiągnął fenomenalny łączny wynik 567,5 kg!

Historia Kadluba to kolejny dowód na to, że nigdy nie jest za późno, aby wejść do świata ciężarów. 71-letni Amerykanin w kilkanaście lat zdążył rozprawić się z 25 krajowymi i 24 światowymi rekordami! Co ciekawe, na co dzień jest prężnie działającym biznesmenem, który zarządza firmami Kabuki Strength i The Lab.

Jego nazwisko ponownie znalazło się w nagłówkach światowych mediów po tym, jak na początku miesiąca pobił rekordy globu w każdej z trzech konkurencji trójboju siłowego w swojej kategorii wiekowej. Kadlub bez specjalistycznego sprzętu wspomagającego wykonał przysiad ze sztangą ważącą 195,5 kg, potem wycisnął na ławeczce 137 kg, aż wreszcie podniósł w martwym ciągu ciężar o masie 235 kg! Ważący 100 kg weteran osiągnął historyczny łączny wynik na poziomie 567,5 kg!


Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie Kadlub chwali się również innymi rekordami – wśród rówieśników jest bezkonkurencyjny w limitach wagowych do 89, 99 oraz 109 kg. Jak podkreśla, wszystkie wspomniane tytuły udało mu się wywalczyć bez jakiegokolwiek wspomagania farmakologicznego.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie poradzić sobie z zakwasami?
Jak skutecznie poradzić sobie z zakwasami?
Zakwasy są dolegliwością, która dotyka wiele osób uprawiających sport. Praktycznie każdy, kto choć raz przeprowadził intensywny trening, odczuł je na własnych mięśniach. Jak sobie z nimi radzić?
Prawie ćwierć tony w hantlach! Larry Wheels pobił osiągnięcie Eddiego Halla
Prawie ćwierć tony w hantlach! Larry Wheels pobił osiągnięcie Eddiego Halla
Po ubiegłorocznej kontuzji mięśnia dwugłowego ramienia najwyraźniej nie pozostał już żaden ślad, wszak w miniony weekend Larry Wheels pobił w […]
Klatka – Trójka Marcela
Klatka – Trójka Marcela
Trójka „Marcela” to seria materiałów video, w której Marcel „Flex” Przyszlak prezentuje swoje ulubione ćwiczenia na daną partię mięśniową. W […]
Ostatnie wpisy