Off season pod znakiem wytężonej pracy. Tak wyglądają najlepsi kulturyści świata na pół roku przed Mr. Olympia!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Off season pod znakiem wytężonej pracy. Tak wyglądają najlepsi kulturyści świata na pół roku przed Mr. Olympia!

Do rozpoczęcia prestiżowych zawodów Mr. Olympia 2021 pozostało dokładnie 166 dni, ale nie oznacza to, że czołowi kulturyści świata mogą teraz pozwolić sobie na znacznie lżejsze treningi. Konkurencja staje się bowiem coraz bardziej wymagająca, o czym najlepiej świadczą zdjęcia zamieszczone ostatnio w social mediach przez wybitnych bodybuilderów, którzy w październiku będą chcieli odebrać prymat Mamdouhowi „Big Ramy’emu” Elssbiayowi. Mimo że teoretycznie nadal znajdują się w okresie off season, ich sylwetki prezentują się wprost fenomenalnie!

Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay

Zaczynamy od aktualnego czempiona Mr. Olympia, który niedługo po zdobyciu tytułu zapowiedział, że zamierza rozbudować swoją imponującą muskulaturę. Najnowsze zdjęcia, jakie „Big Ramy” zamieszcza na Instagramie, pokazują, że nie zatracił największych atutów (potężne ramiona i nogi, bardzo szeroka, lecz proporcjonalna obręcz barkowa) i nadal wyróżnia się ogromnymi rozmiarami (178 cm wzrostu, ok. 140 kg wagi). Egipcjanin intensywnie pracuje pod okiem Chada Nichollsa, który zapewnia, że jego podopieczny będzie jesienią… jeszcze większy! „Nikt nie może się z nim równać, kiedy jest duży i dobrze wyrzeźbiony” – dodaje Roelly Winklaar, brązowy medalista Mr. Olympia 2018.

Brandon Curry

Mr. Olympia z 2019 roku nie zamierza poprzestawać na jednym triumfie w kultowej imprezie i obecnie skupia się przede wszystkim na ulepszeniu górnych partii mięśniowych. Brandon Curry wierzy, że podniesienie klatki piersiowej pozwoli mu odzyskać tytuł najlepszego kulturysty świata. Fotografie z minionych tygodni potwierdzają progres w tym aspekcie.

Phil Heath

Jeden z najwybitniejszych bodybuilderów w historii (7 tytułów Mr. Olympia i złoto na Arnold Classic Europe 2013) wciąż czuje głód rywalizacji, choć tym razem nie jest wymieniany w gronie ścisłych faworytów do zwycięstwa. 41-letni Phil Heath łączy przygotowania do zawodów z prowadzeniem własnego biznesu (Phil Heath Labs), co nie oznacza bynajmniej, że poświęca mniej czasu na treningi. Niedoszły koszykarz NBA do znudzenia ćwiczy bicepsy i tricepsy, które są jego wizytówką.

Hadi Choopan

Ambitny Irańczyk może być czarnym koniem październikowej imprezy w Orlando. Chociaż jego sylwetka i wymiary (169 cm wzrostu, nieco ponad 100 kg wagi) pasują również do Dywizji 212, trudno nie zauważyć regularnych postępów, jakie czyni Hadi Choopan. W ostatnim czasie 33-latek znacząco rozbudował ramiona oraz barki, czym zdążył już zresztą pochwalić się w internecie. „W tym roku przybywam do Stanów Zjednoczonych, żeby zostać mistrzem” – odważnie zadeklarował Choopan na swoim Instagramie. Realnym celem będzie dla niego jednak poprawa rezultatu sprzed roku, kiedy zakończył zawody tuż za podium.

William Bonac

Filigranowe rozmiary (168 cm wzrostu, około 105 kg wagi) stoją także na przeszkodzie Williamowi Bonacowi, aby w końcu odnieść upragniony triumf w Mr. Olympia. Najbliżej był w 2019 roku, kiedy to musiał uznać wyższość Brandona Curry’ego. Reprezentant Holandii nie ustaje jednak w dążeniu do realizacji największego zawodowego marzenia. W odróżnieniu od wielu konkurentów, „The Conqueror” wykonuje większość ćwiczeń na maszynach, ale efekty są naprawdę imponujące. Monstrualne mięśnie karku i znakomicie wyrzeźbione plecy to jego niezaprzeczalne atuty.

Foto wyróżniające: Damir Spanic / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziewiętnaście − trzynaście =

Rekomendowane
Sporty halowe – poznaj je i dowiedz się, jakie niosą korzyści
Sporty halowe – poznaj je i dowiedz się, jakie niosą korzyści
Usłyszałeś gdzieś nazwę „sporty halowe” i nie jesteś pewien, co ona oznacza? Już tłumaczymy! To dyscypliny sportowe, które są uprawiane w budynkach, w przystosowanych do tego salach gimnastycznych czy innych obiektach sportowych. Czym różnią się od normalnych sportów?
Jak trenować na siłowni po czterdziestce? Oto garść praktycznych porad!
Jak trenować na siłowni po czterdziestce? Oto garść praktycznych porad!
Jesteś po czterdziestce i planujesz pójść na siłownię? Ten poradnik to dla Ciebie idealny punkt wyjścia. Dowiesz się z niego wszystkiego, co potrzebujesz. Tagi: siłownia, trening po 40
Czym jest i kiedy może się przydać trenażer rowerowy?
Czym jest i kiedy może się przydać trenażer rowerowy?
Jazda rowerem jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także idealnym hobby dla wielu zapalonych kolarzy. Zmieniające się pory roku i mroźna aura za oknem nie sprzyjają temu typowi aktywności, przez co rower często trafia na dłuższy okres do piwnicy czy garażu. Istnieje jednak sposób na trening przez cały rok — wystarczy odpowiedni trenażer rowerowy. Czym on jest? Kiedy dokładnie może się przydać? O tym poniżej, zapraszamy do lektury!
Ostatnie wpisy