Nnaka i Dominiczak w światowej czołówce. Polskie fitnesski zwyciężyły w rankingu IFBB!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nnaka i Dominiczak w światowej czołówce. Polskie fitnesski zwyciężyły w rankingu IFBB!

Wiktoria Nnaka i Dagmara Dominiczak mogą dopisać do swojej bogatej kolekcji osiągnięć kolejny duży sukces. Nasze znakomite zawodniczki sportów sylwetkowych triumfowały właśnie w swoich kategoriach w corocznym rankingu opracowywanym przez Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu! Prestiżowe wyróżnienie IFBB jest doskonałym podsumowaniem najlepszego okresu w ich dotychczasowej karierze.

Ranking IFBB za 2020 rok zdominowali tym razem przedstawiciele Europy Środkowo-Wschodniej. W trzech kategoriach zwyciężyli bowiem reprezentanci Ukrainy (Yurii Zimohliad, Nataliia Prokhorova i Dmytro Marchenko), w jednej triumfowała Rosjanka (Nataliia Toporova), a dwie nagrody trafiły do polskich fitnessek – Wiktoria Nnaka okazała się bezkonkurencyjna w kategorii Bikini Fitness, zaś Dagmara Dominiczak w Women’s Wellness.

Wyróżnienia dla obu naszych zawodniczek nie stanowią zaskoczenia, wszak w ubiegłym roku odniosły one wiele spektakularnych zwycięstw na największych scenach. Nnaka w całym pandemicznym sezonie zdobyła aż 17 medali, w tym tak znaczące, jak złoto Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata Seniorek, a także Mistrzostw Świata Juniorek. Dominiczak również sięgnęła po krążki z najcenniejszego kruszcu na MŚ i ME, ale przede wszystkim zdominowała kategorię Wellness Fitness na kultowych zawodach Arnold Classic Europe (wygrała też w overall – przyp. red.). „Dla mnie rok 2020 był po prostu mistrzowski” – napisała niedawno na swoim Instagramie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co ćwiczyć weekendami?
Co ćwiczyć weekendami?
Chcesz wprowadzić do swojej codzienności więcej aktywności fizycznej? Zainspiruj się, jakie sporty mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu i odpoczynku w weekendy.
Jak dobrać akcesoria do squasha do swojego stylu gry?
Jak dobrać akcesoria do squasha do swojego stylu gry?
Do uprawiania tego sportu nie trzeba wiele sprzętu i akcesoriów, dlatego parametry każdego z nich są tak ważne.
Sterydy anaboliczne – które z nich powodują najmniejsze skutki uboczne?
Sterydy anaboliczne – które z nich powodują najmniejsze skutki uboczne?
Nierozważne stosowanie zbyt dużej ilości środków pobudzających wzrost i wzmocnienie siły mięśni może prowadzić do wielu poważnych dolegliwości. Dowiedz się, na jakie objawy sterydów anabolicznych należy zwrócić uwagę!
Ostatnie wpisy