Mr. Olympia 2020: Faworyci wykuwają formę. Kto zabłyśnie w Orlando?
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mr. Olympia 2020: Faworyci wykuwają formę. Kto zabłyśnie w Orlando?

W tym tygodniu organizatorzy najbardziej prestiżowych zawodów kulturystycznych na świecie poinformowali o przeniesieniu Mr. Olympia 2020 z Las Vegas na Florydę, natomiast data imprezy nie uległa zmianie. Oznacza to, że do jej rozpoczęcia pozostało już mniej niż miesiąc, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, w jakiej formie znajdują się bodybuilderzy, którzy będą liczyć się w walce o końcowy triumf.

Brandon Curry

Ubiegłoroczny mistrz chciałby nawiązać do swoich wybitnych rodaków – Ronniego Colemana (8 zwycięstw), Phila Heatha (7) czy Jaya Cutlera (4), którzy w XXI wieku seryjnie zdobywali tytuły Mr. Olympia. Do grudniowych zmagań Curry przygotowuje się w kuwejckim Oxygen Gym Jabriya i trzeba przyznać, że dalekowschodni klimat doskonale mu służy. Niedawno 38-latek z Nashville wrzucił do sieci filmik z jednego z treningów, na którym widać zwłaszcza jego imponujące, rozbudowane mięśnie grzbietu. Nic dziwnego, że wymieniany jest w gronie ścisłych faworytów do zajęcia najwyższego miejsca na podium.


Phil Heath

Absolutny czempion z lat 2011-2017 ma ambicję odzyskać tytuł najlepszego kulturysty świata. Heath w pocie czoła trenuje na gymie w Kolorado, a w wolnych chwilach promuje swoją nową linię odzieżową. Proces redukcji przebiega u niego wyjątkowo sprawnie i już dziś prezentuje znakomitą sylwetkę. Warto zwrócić uwagę szczególnie na jego potężne mięśnie czworogłowe uda.

Roelly Winklaar

Pochodzący z Curaçao kulturysta może poszczycić się gigantycznym tricepsem. Wciąż pracuje natomiast nad wyszczupleniem talii i jeśli uda mu się zrealizować zakładany plan, będzie jednym z głównych pretendentów do najwyższych laurów. Przed rokiem był piąty, zaś w 2018 odniósł swój największy sukces na Mr. Olympia, zajmując trzecią lokatę.

Hadi Choopan

Irańczyk może być jedną z rewelacji tegorocznych zawodów w Orlando, jeśli… otrzyma zgodę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Problemy z przyznaniem wizy mogą bowiem spowodować, że Choopan nie będzie mógł rzucić rękawicy najlepszym, choć jego forma jest już bliska ideału. Przed rokiem zajął 3. miejsce, wyprzedzając m.in. Dextera Jacksona, który także celuje w zwycięstwo.

Hunter Labrada

Warto również śledzić postępy, jakie czyni syn legendarnego Lee Labrady. Profesjonalny debiut Huntera zakończył się wielkim sukcesem – triumfem na Tampa Pro 2020. Konkurencja w Mr. Olympia będzie znacznie bardziej wymagająca, tym niemniej trenujący na co dzień w Teksasie 28-latek ma sporo atutów, aby już w tym roku sięgnąć po wygraną. Jednym z nich jest rozbudowana obręcz barkowa, którą Labrada junior chętnie chwali się w miediach społecznościowych.

Zdjęcie wyróżniające: Alexandr Podgorchuk / Klops.ru / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kwas D-asparaginowy – suplement wskazany nie tylko na podniesienie poziomu testosteronu
Kwas D-asparaginowy – suplement wskazany nie tylko na podniesienie poziomu testosteronu
DAA – wspaniały suplement na zwiększenie poziomu testosteronu, a może marketingowy sukces? Jak naprawdę działa popularny kwas?
Dwa rekordowe przysiady w jednym miesiącu. 45-letni Rabih Sakka imponuje formą!
Dwa rekordowe przysiady w jednym miesiącu. 45-letni Rabih Sakka imponuje formą!
Popularne powiedzenie głosi, że życie zaczyna się po czterdziestce. Jak się okazuje, ta ponadczasowa maksyma znajduje zastosowanie także przypadku niektórych […]
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! FIWE Fitness Trade Show i Go Active Show łączą siły
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! FIWE Fitness Trade Show i Go Active Show łączą siły
Branża fitness jest inna niż wszystkie, ponieważ łączy nie tylko przedsiębiorców, ale i pasjonatów. FIWE Fitness Trade Show i Go Active Show łączą siły, tworząc największe targi fitness w Europie środkowo-wschodniej.
Ostatnie wpisy