Jak wybrać rower stacjonarny?
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać rower stacjonarny?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jazda na rowerze stacjonarnym może przynieść nam wiele korzyści. Nie tylko wspomaga odchudzanie i wzmacnia mięśnie nóg, ale także umożliwia komfortowy trening w zaciszu własnego domu. Planujesz zakup roweru treningowego? Sprawdź, jak wybrać najlepszy model!

Rowerki stacjonarne mają wielu zwolenników. Nic dziwnego – te praktyczne urządzenia umożliwiają wykonywanie treningów nawet podczas niesprzyjającej pogody, czy uzupełniają standardowy trening np. z użyciem kettlebell. Jeśli zadajesz sobie pytanie, na co zwrócić uwagę podczas zakupu roweru treningowego, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Dlaczego warto zainwestować w rower stacjonarny?

Jest wiele powodów, dla których warto mieć w swoim domu rower stacjonarny. Do zalet tego praktycznego sprzętu możemy zaliczyć przede wszystkim:

  • Możliwość wykonywania treningów bez wychodzenia z domu;
  • Brak konieczności rezygnowania z treningu nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych;
  • Poprawę krążenia krwi;
  • Wzmocnienie mięśni nóg, pleców i kręgosłupa;
  • Wyrzeźbienie mięśni nóg i brzucha;
  • Usprawnienie procesu odchudzania – jazda na rowerze to trening, który skutecznie spala kalorie;
  • Poprawę kondycji fizycznej i ogólnej sprawności organizmu;
  • Polepszenie nastroju – aktywność fizyczna wpływa na wytwarzanie endorfin, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie;
  • Oszczędność czasu – podczas treningu na rowerku stacjonarnym możesz czytać książkę, oglądać telewizję lub słuchać muzyki;
  • Oszczędność pieniędzy – trenując w zaciszu własnego domu nie musisz kupować karnetów na siłownię czy fitness.

Czym się kierować, wybierając rower treningowy?

Rowerek stacjonarny to sprzęt idealny dla każdego, kto chce zadbać o kondycję w zaciszu własnego domu. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego roweru treningowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Poszczególne rowerki mogą się różnić wieloma parametrami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać urządzenie idealnie dopasowane do własnych potrzeb.

Rower poziomy, pionowy, a może spinningowy?

W sklepach dostępne są różne rodzaje rowerków stacjonarnych. Do wyboru mamy rowery poziome, pionowe oraz spinningowe. Zanim wybierzesz się na zakupy, warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli.

  • Rowerek stacjonarny pionowy – to model, który cieszy się największą popularnością wśród użytkowników. Pedały w takim rowerze znajdują się w linii siodełka, co sprawia, że trening przypomina jazdę na tradycyjnym rowerze miejskim. Rowery treningowe pionowe to idealny wybór dla osób odchudzających się oraz tych, którym zależy na poprawie kondycji i ogólnej sprawności organizmu. Tego typu urządzenia są również polecane dla osób zmagających się z chorobami układu krążenia i problemami kardiologicznymi.
  • Rowerek stacjonarny poziomy – w przeciwieństwie do roweru pionowego umożliwia ćwiczenie w pozycji półleżącej. Siodełko w rowerze poziomym znajduje się znacznie niżej, dzięki czemu podczas treningu kręgosłup nie jest nadmiernie obciążony. Z tego względu poziome rowery treningowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z bólami i schorzeniami kręgosłupa. Rowery poziome to także świetna propozycja dla osób starszych oraz zmagających się z dużą nadwagą.
  • Rower spinningowy – najbardziej profesjonalny model, który umożliwia wykonywanie intensywnych treningów. Podczas ćwiczeń użytkownik znajduje się w pozycji pochylonej, co zwiększa trudność treningu. Rowery spinningowe to doskonały wybór dla osób, które zawodowo trenują kolarstwo oraz dla tych, które chcą poprawić wydolność swojego organizmu.

Rowerek treningowy magnetyczny czy mechaniczny?

Podczas zakupu roweru treningowego warto wziąć pod uwagę mechanizm oporu, w jaki został wyposażony dany sprzęt. Do wyboru mamy następujące możliwości:

  • Rower mechaniczny – urządzenie, które charakteryzuje się prostą budową i atrakcyjną ceną. Nie posiada skomplikowanej elektroniki i jest łatwe w obsłudze.
  • Rower magnetyczny – bardziej zaawansowany niż rowerek mechaniczny. Jego budowa pozwala na lepsze dostosowanie specyfiki treningu do osoby ćwiczącej. 
  • Rower elektromagnetyczny – to najbardziej zaawansowany model ze wszystkich rowerków treningowych. Posiada wbudowany komputer, który umożliwia regulację oporu.

 

Dobierz rower treningowy do wzrostu użytkownika

Aby ćwiczenia na rowerku stacjonarnym były efektywne i komfortowe, urządzenie powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. Jak sprawdzić, czy sprzęt jest odpowiednio dobrany do Twojego wzrostu? Usiądź na rowerku i połóż nogę na najniższym pedale. Powinna być ona lekko zgięta. Jeśli noga jest wyprostowana lub zbyt mocno zgięta, to rower jest dobrany nieprawidłowo. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wybór urządzenia z regulacją wysokości – pozwala to na idealne dopasowanie wysokości siodełka do swoich potrzeb.

Gdzie kupić dobry rower stacjonarny?

Chcesz kupić stacjonarny rower treningowy i szukasz odpowiedniego miejsca do jego zakupu? Warto zajrzeć do sklepów online, w których dostępny jest szeroki wybór tego typu urządzeń. W dobrym sklepie sportowym znajdziesz nie tylko rowery stacjonarne, ale także rower elektryczny Kross, kettlebell oraz inne sprzęty, które pomogą Ci zachować dobrą kondycję fizyczną.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Clenbuterol – niebezpieczny spalacz tłuszczu, który zabija komórki serca
Clenbuterol – niebezpieczny spalacz tłuszczu, który zabija komórki serca
Dowiedz się jak bezpiecznie stosować kontrowersyjny środek, jakim jest Clenbuterol i poznaj jego skutki uboczne.
Jak system CMMS wspomaga zarządzanie pracami prewencyjnymi i awaryjnymi w przedsiębiorstwie
Jak system CMMS wspomaga zarządzanie pracami prewencyjnymi i awaryjnymi w przedsiębiorstwie
Przekonaj się, jak technologia CMMS ułatwia zarządzanie pracami awaryjnymi i prewencyjnymi, zwiększając efektywność i redukując koszty w firmie.
Nie czekaj do wiosny – rusz się na siłownię
Nie czekaj do wiosny – rusz się na siłownię
Jak zmotywować się i przygotować do pójścia na siłownię już teraz?
Ostatnie wpisy