Mariusz Pudzianowski wrócił do treningu siłowego. „Dobijam siłę po Świętach”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mariusz Pudzianowski wrócił do treningu siłowego. „Dobijam siłę po Świętach”

Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman, a obecnie zawodnik MMA przygotowuje się do swojej kolejnej walki w klatce. Rozpoczęty niedawno miesiąc popularny „Pudzian” poświęca na zbudowanie maksymalnej siły, trenując na domowej siłowni w Białej Rawskiej. W tym tygodniu pochwalił się w mediach społecznościowych udaną próbą wyciśnięcia 200-kilogramowego ciężaru na ławeczce.

Po zakończeniu kariery strongmana Mariusz Pudzianowski doskonale odnalazł się w mieszanych sztukach walki. 43-latek stoczył już 21 zawodowych pojedynków (1 N/C), z których 13 rozstrzygnął na swoją korzyść – w tym 8 przez czasem. Ostatnie starcie z Erko Junem na gali KSW 51 w Zagrzebiu także wygrał przez nokaut.

Po ponad rocznej przerwie „Pudzian” zamierza wrócić do klatki i pod tym kątem rozpoczął już przygotowania. Jego głównym celem na najbliższe tygodnie jest poprawa siły. W ramach jednego z treningów udało mu się wprawdzie wycisnąć 200 kg na klatkę piersiową, ale nie jest to oczywiście szczyt możliwości ośmiokrotnego Mistrza Polski Strongman, który celuje w ćwierć tony.

„I teraz przez cały styczeń robienie siły maksymalnej – 4 tygodnie plus mata oczywiście.To tylko trening i dziś tylko dochodzę do 200 kg, za dwa tygodnie do 230 i max 250 kg, bo więcej nie podniosę obecnie” – napisał Pudzianowski na Instagramie.

Warto zaznaczyć, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników KSW podczas wykonywania treningów nie korzysta z żadnego sprzętu wspomagającego. „A na co mi to! Zero gum, pasków itd. Widać jakoś daję jeszcze radę” – skomentował w swoim stylu Pudzianowski, którego życiowy rekord w wyciskaniu sztangi leżąc wynosi 290 kg. Wtedy jednak ówczesny strongman skupiał się tylko na treningach siłowych pod kątem zawodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fame MMA – wyniki i najbliższe wydarzenia
Fame MMA – wyniki i najbliższe wydarzenia
Fame MMA 15. raz już za nami. Kto zwyciężył? Jakie walki były najciekawsze? Sprawdź sam!
Najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps
Najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps
Sprawdź jak skutecznie zwiększyć obwód i siłę mięśni dwugłowych ramion.
Soda oczyszczona jako przedtreningówka? To ma sens!
Soda oczyszczona jako przedtreningówka? To ma sens!
Czy wiedziałeś, że soda oczyszczona potrafi zdziałać cuda nie tylko w kuchni, ale również w sporcie? Przekonaj się, dlaczego warto sięgnąć akurat po ten związek chemiczny przed intensywnym treningiem!
Ostatnie wpisy