Mariusz Pudzianowski wrócił do treningu siłowego. „Dobijam siłę po Świętach”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mariusz Pudzianowski wrócił do treningu siłowego. „Dobijam siłę po Świętach”

Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman, a obecnie zawodnik MMA przygotowuje się do swojej kolejnej walki w klatce. Rozpoczęty niedawno miesiąc popularny „Pudzian” poświęca na zbudowanie maksymalnej siły, trenując na domowej siłowni w Białej Rawskiej. W tym tygodniu pochwalił się w mediach społecznościowych udaną próbą wyciśnięcia 200-kilogramowego ciężaru na ławeczce.

Po zakończeniu kariery strongmana Mariusz Pudzianowski doskonale odnalazł się w mieszanych sztukach walki. 43-latek stoczył już 21 zawodowych pojedynków (1 N/C), z których 13 rozstrzygnął na swoją korzyść – w tym 8 przez czasem. Ostatnie starcie z Erko Junem na gali KSW 51 w Zagrzebiu także wygrał przez nokaut.

Po ponad rocznej przerwie „Pudzian” zamierza wrócić do klatki i pod tym kątem rozpoczął już przygotowania. Jego głównym celem na najbliższe tygodnie jest poprawa siły. W ramach jednego z treningów udało mu się wprawdzie wycisnąć 200 kg na klatkę piersiową, ale nie jest to oczywiście szczyt możliwości ośmiokrotnego Mistrza Polski Strongman, który celuje w ćwierć tony.

„I teraz przez cały styczeń robienie siły maksymalnej – 4 tygodnie plus mata oczywiście.To tylko trening i dziś tylko dochodzę do 200 kg, za dwa tygodnie do 230 i max 250 kg, bo więcej nie podniosę obecnie” – napisał Pudzianowski na Instagramie.

Warto zaznaczyć, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników KSW podczas wykonywania treningów nie korzysta z żadnego sprzętu wspomagającego. „A na co mi to! Zero gum, pasków itd. Widać jakoś daję jeszcze radę” – skomentował w swoim stylu Pudzianowski, którego życiowy rekord w wyciskaniu sztangi leżąc wynosi 290 kg. Wtedy jednak ówczesny strongman skupiał się tylko na treningach siłowych pod kątem zawodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion
Każde ćwiczenie angażuje różne partie mięśni. Nie inaczej jest z mięśniami ramion. Zobacz, jakie ćwiczenia pomogą Ci wzmocnić ramiona.
Mateusz Gamrot ma szansę na wielką walkę!
Mateusz Gamrot ma szansę na wielką walkę!
Mateusz Gamrot zamierza pojedynkować się z Anjosem? Ta walka może zmienić jego karierę!
Pierwszy raz na siłowni? Zobacz, jak się przygotować!
Pierwszy raz na siłowni? Zobacz, jak się przygotować!
Wkrótce czeka Cię pierwszy trening na siłowni? Sprawdź, jak się do niego przygotować i co warto mieć ze sobą!
Ostatnie wpisy