Nowy rekord świata w przysiadzie. Nathan Baptist blisko złamania bariery 600 kg!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy rekord świata w przysiadzie. Nathan Baptist blisko złamania bariery 600 kg!

Nathan Baptist został w tym tygodniu dopiero drugim człowiekiem na świecie, który przekroczył imponującą granicę 1300 funtów w przysiadzie. Amerykański trójboista zaliczył fenomenalną próbę ze sztangą ważącą niespełna 595 kg (1311 lbs), ustanawiając tym samym nowy rekord świata bez podziału na kategorie wagowe!

W październiku ubiegłego roku Nathan Baptist ustanowił już jeden fenomenalny rekord globu – w kategorii powyżej 140 kilogramów. Na zawodach United Powerlifting Association (UPA) Kick Off Meet 2020 udało mu się wykonać przysiad z 580-kilogramową sztangą. Teraz poprawił się jeszcze o około 15 kg i wydaje się, że właśnie w wieku 36 lat osiągnął życiową formę, która pozwala mu realnie myśleć o złamaniu niewyobrażalnej dotychczas bariery 600 kg. W obu przypadkach Amerykanin miał na sobie specjalny kostium usztywniający (tzw. multi-ply) oraz opaski wzmacniające kolana.

Historyczny wynik Baptist wykręcił podczas lutowych zawodów United Powerlifting Association (IPA) Kick-Off Meet na terenie kompleksu PSM Barbell w Clearfield (stan Utah). Z zamieszczonego w sieci nagrania trudno natomiast jednoznacznie stwierdzić, czy popularnemu „Traktorowi” udało się spełnić kryteria UPA wymagane do zaliczenia oficjalnej próby. Aktualnie obowiązujące przepisy mówią, że „zawodnik musi ugiąć kolana i opuścić tułów, aż górna powierzchnia nóg w stawie biodrowym znajdzie się poniżej górnej części kolan”.

so proud of my son Nate Tractor Baptist and his world record squat 1311.7 lbs

Opublikowany przez Gregorego M. Baptista Niedziela, 7 lutego 2021


 

Nathan Baptist dołącza tym samym do swojego rodaka Briana Carrolla, który do tej pory był jedynym trójboistą zdolnym wykonać przysiad z ciężarem o masie przekraczającej 1300 funtów. Trzykrotny triumfator prestiżowych zawodów Arnold Classic ma na koncie udaną próbę 592,39 kg / (1306 lbs).

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?
Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?
Trudno Ci znaleźć motywację do tego, żeby regularnie ćwiczyć i dbać o wygląd swojej sylwetki? Zdradzamy, jak poradzić sobie ze spadkiem sił, odnaleźć w sobie energię i zadbać o dobre samopoczucie po treningu.
Czy można zwiększyć gęstość mięśni za sprawą diety i suplementów?
Czy można zwiększyć gęstość mięśni za sprawą diety i suplementów?
Sprawdź czy zbilansowany sposób odżywiania i prawidłowa suplementacja mogą zwiększyć efekty intensywnego treningu siłowego!
Spodnie narciarskie wysokiej jakości
Spodnie narciarskie wysokiej jakości
Jeśli chcesz się dobrze bawić na stoku, upewnij się, że twoje spodnie narciarskie są odpowiednie. Ważne jest, aby były nie tylko wodoodporne, ale także oddychające i wygodne, aby nie przeszkadzały mi, kiedy dobrze bawisz się w białym puchu.
Ostatnie wpisy