Nowy rekord świata w przysiadzie. Nathan Baptist blisko złamania bariery 600 kg!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy rekord świata w przysiadzie. Nathan Baptist blisko złamania bariery 600 kg!

Nathan Baptist został w tym tygodniu dopiero drugim człowiekiem na świecie, który przekroczył imponującą granicę 1300 funtów w przysiadzie. Amerykański trójboista zaliczył fenomenalną próbę ze sztangą ważącą niespełna 595 kg (1311 lbs), ustanawiając tym samym nowy rekord świata bez podziału na kategorie wagowe!

W październiku ubiegłego roku Nathan Baptist ustanowił już jeden fenomenalny rekord globu – w kategorii powyżej 140 kilogramów. Na zawodach United Powerlifting Association (UPA) Kick Off Meet 2020 udało mu się wykonać przysiad z 580-kilogramową sztangą. Teraz poprawił się jeszcze o około 15 kg i wydaje się, że właśnie w wieku 36 lat osiągnął życiową formę, która pozwala mu realnie myśleć o złamaniu niewyobrażalnej dotychczas bariery 600 kg. W obu przypadkach Amerykanin miał na sobie specjalny kostium usztywniający (tzw. multi-ply) oraz opaski wzmacniające kolana.

Historyczny wynik Baptist wykręcił podczas lutowych zawodów United Powerlifting Association (IPA) Kick-Off Meet na terenie kompleksu PSM Barbell w Clearfield (stan Utah). Z zamieszczonego w sieci nagrania trudno natomiast jednoznacznie stwierdzić, czy popularnemu „Traktorowi” udało się spełnić kryteria UPA wymagane do zaliczenia oficjalnej próby. Aktualnie obowiązujące przepisy mówią, że „zawodnik musi ugiąć kolana i opuścić tułów, aż górna powierzchnia nóg w stawie biodrowym znajdzie się poniżej górnej części kolan”.

so proud of my son Nate Tractor Baptist and his world record squat 1311.7 lbs

Opublikowany przez Gregorego M. Baptista Niedziela, 7 lutego 2021


 

Nathan Baptist dołącza tym samym do swojego rodaka Briana Carrolla, który do tej pory był jedynym trójboistą zdolnym wykonać przysiad z ciężarem o masie przekraczającej 1300 funtów. Trzykrotny triumfator prestiżowych zawodów Arnold Classic ma na koncie udaną próbę 592,39 kg / (1306 lbs).

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie aspekty są brane przy wycenie ubezpieczenia turystycznego?
Jakie aspekty są brane przy wycenie ubezpieczenia turystycznego?
Na jakie wydatki musimy się przygotować, zawierając umowę z ubezpieczycielem?
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Dowiedz się, jak dostarczać odpowiednią dawkę białka za pomocą naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego!
Dlaczego warto badać poziom witaminy D?
Dlaczego warto badać poziom witaminy D?
Witamina D posiada cały szereg cennych właściwości. W związku z tym, pamiętać należy o regularnym badaniu jej poziomu.
Ostatnie wpisy