Koronawirus pogrąża branżę. Znana sieć klubów fitness ogłosiła upadłość
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koronawirus pogrąża branżę. Znana sieć klubów fitness ogłosiła upadłość

Wprowadzone w naszym kraju kolejne obostrzenia mające na celu zmniejszenie liczby zachorowań na COVID-19 mocno uderzyły zwłaszcza we właścicieli siłowni i klubów fitness. Wielu z nich boryka się obecnie z gigantycznymi problemami finansowymi, które w skrajnych przypadkach prowadzą do upadłości. Taki los spotkał właśnie popularną zwłaszcza w południowych regionach Polski sieć Fitness World.

Duńska marka klubów fitness pojawiła się nad Wisłą przed pięcioma laty i w tym czasie zdążyła zdobyć dużą rozpoznawalność w wielu polskich miastach, m.in. Katowicach, Wrocławiu czy Częstochowie. Na terenie całego kraju funkcjonowało do niedawna blisko 20 lokali pod szyldem Fitness World, działających w systemie całodobowym. Pandemia koronawirusa i wywołany przez nią kryzys gospodarczy zmusił jednak właścicieli tej popularnej sieci do podjęcia radykalnej decyzji.

„Chciałbym poinformować Państwa, że utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna” – można przeczytać na stronie internetowej fitnessworld.com.

W ramach procedury upadłościowej zostaną uregulowane zobowiązania finansowe ze wszystkimi osobami, które zawarły umowę ze spółką Fitness World. Posiadacze abonamentów otrzymają zatem zwrot kosztów za niewykorzystane godziny. Wszelkie pytania czy wątpliwości można kierować na adres mailowy [email protected].

Dziękujemy za wszystkie wiadomości i liczne słowa wsparcia w tym ciężkim okresie – nawet nie wiecie, ile to dla nas…

Opublikowany przez Fitness World Polska Piątek, 6 listopada 2020


 

Z podobnymi problemami borykają się także właściciele prywatnych biznesów. Aby ich siłownie czy kluby fitness mogły funkcjonować zgodnie z obowiązującym od 17 października rozporządzeniem, muszą organizować zawody sportowe bądź prowadzić zajęcia dydaktyczne dla uczniów czy studentów. Nie jest jednak tajemnicą, że w ostatnich tygodniach liczba klientów spadła drastycznie, w niektórych przypadkach nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przy tak niepokojącej tendencji kolejne zamknięcia wydają się niestety kwestią czasu.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze ćwiczenia wzmacniające pośladki – poznaj domowe sposoby
Najlepsze ćwiczenia wzmacniające pośladki – poznaj domowe sposoby
Treningi wzmacniające pośladki należy wykonywać minimum trzy razy w tygodniu. Sprawdź, jakie ćwiczenia warto włączyć do treningów!
Siła doświadczenia. 90-letni trójboista trenuje niczym młokos!
Siła doświadczenia. 90-letni trójboista trenuje niczym młokos!
Joe Stockinger to prawdziwy fenomen genetyczny. Dziarski 90-latek wciąż osiąga w trójboju siłowym wyniki, których mogliby mu pozazdrościć zawodnicy znajdujący […]
Dobra promocja? Reklama kontekstowa oraz programmatic i jesteś widoczny!
Dobra promocja? Reklama kontekstowa oraz programmatic i jesteś widoczny!
Koncepcja reklamy kontekstowej nie jest nowa. Po raz pierwszy została opracowana przez Google w 2002 roku, ale zyskała popularność w […]
Ostatnie wpisy