Koronawirus pogrąża branżę. Znana sieć klubów fitness ogłosiła upadłość
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koronawirus pogrąża branżę. Znana sieć klubów fitness ogłosiła upadłość

Wprowadzone w naszym kraju kolejne obostrzenia mające na celu zmniejszenie liczby zachorowań na COVID-19 mocno uderzyły zwłaszcza we właścicieli siłowni i klubów fitness. Wielu z nich boryka się obecnie z gigantycznymi problemami finansowymi, które w skrajnych przypadkach prowadzą do upadłości. Taki los spotkał właśnie popularną zwłaszcza w południowych regionach Polski sieć Fitness World.

Duńska marka klubów fitness pojawiła się nad Wisłą przed pięcioma laty i w tym czasie zdążyła zdobyć dużą rozpoznawalność w wielu polskich miastach, m.in. Katowicach, Wrocławiu czy Częstochowie. Na terenie całego kraju funkcjonowało do niedawna blisko 20 lokali pod szyldem Fitness World, działających w systemie całodobowym. Pandemia koronawirusa i wywołany przez nią kryzys gospodarczy zmusił jednak właścicieli tej popularnej sieci do podjęcia radykalnej decyzji.

„Chciałbym poinformować Państwa, że utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna” – można przeczytać na stronie internetowej fitnessworld.com.

W ramach procedury upadłościowej zostaną uregulowane zobowiązania finansowe ze wszystkimi osobami, które zawarły umowę ze spółką Fitness World. Posiadacze abonamentów otrzymają zatem zwrot kosztów za niewykorzystane godziny. Wszelkie pytania czy wątpliwości można kierować na adres mailowy [email protected].

Dziękujemy za wszystkie wiadomości i liczne słowa wsparcia w tym ciężkim okresie – nawet nie wiecie, ile to dla nas…

Opublikowany przez Fitness World Polska Piątek, 6 listopada 2020


 

Z podobnymi problemami borykają się także właściciele prywatnych biznesów. Aby ich siłownie czy kluby fitness mogły funkcjonować zgodnie z obowiązującym od 17 października rozporządzeniem, muszą organizować zawody sportowe bądź prowadzić zajęcia dydaktyczne dla uczniów czy studentów. Nie jest jednak tajemnicą, że w ostatnich tygodniach liczba klientów spadła drastycznie, w niektórych przypadkach nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przy tak niepokojącej tendencji kolejne zamknięcia wydają się niestety kwestią czasu.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni serwis do naprawy systemów alarmowych?
Jak wybrać odpowiedni serwis do naprawy systemów alarmowych?
Dowiedz się, jak ocenić i wybrać najbardziej odpowiedni serwis do naprawy systemów alarmowych, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i spokój ducha.
Jak wygląda dieta, rutyna treningowa i przygotowanie do zawodów zawodniczek bikini fitness?
Jak wygląda dieta, rutyna treningowa i przygotowanie do zawodów zawodniczek bikini fitness?
Dowiedz się, jak wygląda proces przygotowania do zawodów bikini fitness!
Była miss Polski robi karierę w bikini fitness. Srebrny medal Amateur Olympia, a wcześniej mistrzostwo Europy!
Była miss Polski robi karierę w bikini fitness. Srebrny medal Amateur Olympia, a wcześniej mistrzostwo Europy!
Ta zjawiskowa kobieta jest po prostu skazana na sukces. W 2005 roku zdobyła tytuł Miss Polski i do dziś jest […]
Ostatnie wpisy