Ćwiczenia dla młodych mam, które szybko pozwolą Ci wrócić do odpowiedniej sylwetki!
ATLAS ĆWICZEŃDLA KOBIET
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia dla młodych mam, które szybko pozwolą Ci wrócić do odpowiedniej sylwetki!

Odzyskanie figury sprzed ciąży to marzenie wielu młodych mam. W jaki sposób możesz szybko i skutecznie wrócić do nienagannej sylwetki? Odpowiedź jest prosta – przy pomocy odpowiednich ćwiczeń fizycznych i diety!

Głodówkom mówimy stanowcze nie!

Wiele kobiet po porodzie w celu odzyskania dawnej sylwetki postanawia pójść drogą na skróty, wprowadzając w życie drastyczne diety, a nawet głodówki. Początkowo taki sposób na utratę nadprogramowych kilogramów faktycznie może okazać się skuteczny, ale prędzej czy później dopadnie nas popularny efekt jo-jo lub negatywne następstwa wynikające z niedożywienia.

Radykalne ograniczenie spożywanych kalorii na dłuższą metę zdecydowanie nie będzie zatem najlepszym pomysłem – do diety należy podejść ze spokojem i przede wszystkim z głową. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym dietetykiem, który w fachowy sposób przeprowadzi nas przez proces odchudzania.

Ćwiczenia dla młodych mam

Warto pamiętać, że ćwiczenia po porodzie powinny być dostosowane do kondycji i możliwości fizycznych świeżo upieczonej mamy. Aktywność fizyczna to obok odpowiedniej diety jedyny sposób na odzyskanie formy sprzed ciąży – pod warunkiem, że trening będzie prowadzony rozsądnie. Ciało kobiety po porodzie niestety nie jest już takie samo, jak przed nim, co wynika przede wszystkim z nadwyrężenia aparatu podtrzymującego narządy rodne. Osłabienie mięśni dna miednicy czy pochwy w dalszej perspektywie może wiązać się z poważnymi dolegliwościami, takimi jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, ból wynikający z obniżenia ścian pochwy, a nawet problemy natury seksualnej. 

Zapobiec tego typu sytuacjom możesz właśnie za pomocą ćwiczeń fizycznych. Oto nasze propozycje, dzięki którym szybko wrócisz nie tylko do zdrowia, ale również odpowiedniej figury!

Ćwiczenia na brzuch

Przyjmuje się, że ćwiczenia na brzuch można wykonywać nie wcześniej, niż 6–8 tygodni po porodzie, choć najlepiej zasięgnąć rady u lekarza. Pierwsze treningi powinny być stosunkowo krótkie i mało wymagające – intensywność zwiększamy wraz z upływem czasu. Poniżej przykładowe ćwiczenia na brzuch po porodzie:

  • leżymy na plecach płasko z rękami ułożonymi wzdłuż ciała, następnie unosimy nogi i zginamy je w kolanach pod kątem prostym,
  • leżymy na plecach płasko, następnie uginamy nogi w kolanach i unosimy miednicę w górę na kilka sekund,
  • wykonujemy tzw. nożyce, czyli leżymy na plecach płasko, unosimy kończyny dolne kilkanaście centymetrów nad podłoże i krzyżujemy je na przemian.

Ćwiczenia na kręgosłup

Młode mamy po porodzie często skarżą się na bóle kręgosłupa. Nic dziwnego – nie dość, że podczas ciąży dochodzi do zmiany środka ciężkości, to dodatkowo plecy są w tym czasie najzwyczajniej w świecie przeciążone. Na szczęście istnieje kilka prostych ćwiczeń na kręgosłup, dzięki którym bóle tej partii odejdą w zapomnienie! Poniżej trzy przykłady, które warto wypróbować:

  • ustawiamy się w rozkroku i unosimy na przemian wyprostowane ręce w górę nieco poza linię głowy,
  • pozostajemy w rozkroku, kładziemy ręce na biodrach, a następnie wykonujemy krążenia miednicą,
  • wciąż pozostając w rozkroku wykonujemy powolne krążenia głową.

zdj. główne: Kaylee Garrett/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać napędy elektryczne do roweru?
Jak wybrać napędy elektryczne do roweru?
Jedną z ciekawszych opcji jest napęd elektryczny do roweru. Jakie możliwości daje napęd tego typu? O czym warto wiedzieć? Jak dokonać wyboru?
Szkoła przetrwania – niezwykły trening i przydatne umiejętności
Szkoła przetrwania – niezwykły trening i przydatne umiejętności
Dla kogo są takie szkolenia? Co można z nich wynieść? Dokąd wybrać się na taki wyjazd? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.
Marketing internetowy: Klucz do sukcesu w erze cyfrowej
Marketing internetowy: Klucz do sukcesu w erze cyfrowej
Marketing internetowy, zwany również marketingiem cyfrowym, to dziedzina, która rozwinęła się wraz postępem technologii i Internetu. Obejmuje szeroki zakres strategii i narzędzi, które mają na celu promowanie produktów i usług za pomocą platform online. 
Ostatnie wpisy