Larry Wheels wraca do trójboju. Prawie 380 kg w przysiadzie na dwa miesiące przed startem!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Larry Wheels wraca do trójboju. Prawie 380 kg w przysiadzie na dwa miesiące przed startem!

Larry Wheels po średnio udanej przygodzie z siłowaniem na rękę wraca do swojej koronnej dyscypliny, czyli trójboju siłowego. Słynny Amerykanin rozpoczął właśnie przygotowania do prestiżowych zawodów Revolution Powerlifting Syndicate 2021, które odbędą się pod koniec lata w Farmingdale w stanie Nowy Jork. „Po długiej przerwie od trójboju mój kręgosłup i moje stawy czują się dobrze, więc spodziewam się wielkich rzeczy” – napisał na swoim Instagramie siłacz rodem z Bronksu.

Larry Wheels wraca do korzeni

Larry Wheels nie rywalizował w oficjalnych zawodach trójbojowych od ubiegłorocznego Arnold Sports Festival. Podczas tej pamiętnej imprezy odbywającej się w Columbus ustanowił nowy rekord świata w kategorii wagowej do 140 kg, osiągając łącznie w trzech konkurencjach fenomenalny wynik 1075 kg (2370 lbs) i dystansując poprzedniego rekordzistę Erica Lilliebridge’a o zaledwie 0,1 funta!

Po tym osiągnięciu nowojorczyk skupił się na innych aktywnościach, między innymi pojedynkowaniu na rękę z genialnym Rosjaninem Alexandrem Toprollem. Ostatecznie górą okazał się popularny „Schoolboy”.

Revolution Powerlifting Syndicate 2021: Larry Wheels celuje w medal

Po ponad półrocznej przerwie Larry Wheels ponownie stanie w szranki z czołowymi trójboistami. Od ubiegłego tygodnia Amerykanin przygotowuje się już na poważnie do swojego oficjalnego powrotu, który ma nastąpić 11 września podczas zawodów Revolution Powerlifting Syndicate 2021. Chociaż znajduje się dopiero na początku okresu przygotowawczego, Wheels już imponuje niesamowitą formą. Na niedawnym treningu, przy użyciu opasek uciskowych na kolana, udało mu się wykonać przysiad ze sztangą ważącą blisko 380 kg (835 lbs), co stanowi jeden z jego najlepszych indywidualnych rezultatów. Wybitny powerlifter nie kryje zresztą wysokich aspiracji.

„To początek mniej więcej dziesięciotygodniowych przygotowań pod wrześniowy Revolution Powerlifting Syndicate. Zaliczyłem jedno z najlepszych wejść w przygotowania do zawodów od dłuższego czasu, więc jestem bardzo podekscytowany. Po długiej przerwie od trójboju mój kręgosłup i moje stawy czują się dobrze, więc spodziewam się wielkich rzeczy” – zapowiedział Larry Wheels, cytowany przez portal fitnessvolt.com.

Foto wyróżniające: George Pagan III / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie efekty daje prawidłowe wiosłowanie hantlami?
Jakie efekty daje prawidłowe wiosłowanie hantlami?
Dowiedz się, jakie korzyści przynosi wiosłowanie hantlami oraz w jakich wariantach można wykonywać to popularne ćwiczenie.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria elektroniczne dla swojego projektu DIY
Jak wybrać odpowiednie akcesoria elektroniczne dla swojego projektu DIY
Podpowiadamy, które podzespoły elektroniczne będą najlepszą opcją do Twojego projektu DIY. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jak unikać najczęściej popełnianych błędów.
Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
Bieganie to jedna z ulubionych aktywności fizycznych Polaków. Przypływ endorfin, ruch na świeżym powietrzu i lepsza kondycja – same plusy. Podczas treningu warto używać słuchawek. Muzyka pozwoli odciąć się od rzeczywistości oraz skutecznie trzymać tempo biegu. Jednak jakie słuchawki wybrać?
Ostatnie wpisy