Najcięższy pojedynek świata odroczony! Legendarny polski strongman może zastąpić kontuzjowanego Eddiego Halla
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najcięższy pojedynek świata odroczony! Legendarny polski strongman może zastąpić kontuzjowanego Eddiego Halla

Na bokserski pojedynek wagi superciężkiej Hafthor Julius Bjornsson vs Eddie Hall czekało całe środowisko sportów siłowych i… jeszcze trochę poczeka. Zaplanowana na sobotę 18 września walka dwóch byłych mistrzów świata strongman nie dojdzie bowiem do skutku ze względu na uraz bicepsa, jakiego kilka dni temu doznał Brytyjczyk. Gala w Jacksonville ma się jednak odbyć zgodnie z planem, a nowym rywalem potężnego Islandczyka może zostać… Mariusz Pudzianowski!

Eddie Hall zdruzgotany kontuzją. Walka z Bjornssonem oficjalnie przełożona!

Do najeżonego wieloma podtekstami oraz personalnymi animozjami bokserskiego starcia z Hafthorem Bjornssonem ambitny Eddie Hall przygotowywał się ponad rok i jak można było zaobserwować na nagraniach regularnie zamieszczanych przez niego w mediach społecznościowych, stale poprawiał swoje umiejętności pięściarskie. Kiedy okres przygotowawczy wchodził już w decydującą fazę, Anglik podczas jednego z treningów w ringu pechowo zerwał biceps. Co prawda szybko przeprowadzony zabieg zakończył się pełnym sukcesem, tym niemniej ambitne plany Halla o spektakularnym znokautowaniu Bjornssona będą musiały poczekać co najmniej kilka długich miesięcy…

„Jestem zdruzgotany, że w poniedziałek zerwałem biceps, lecz już w czwartek był ponownie złożony. Powrót do zdrowia idzie dobrze. Niestety, kontuzja oznacza, że walka między mną a „Thorem” zostanie przełożona, ale gala Core Sports Fight Night odbędzie się 18 września, a wszystkie zamówienia PPV zostaną przeniesione” – napisał Eddie Hall na swoim Instagramie.


Mariusz Pudzianowski vs Hafthor Bjornsson? „Pudzian” jest na tak!

Tuż po tym, jak informacja o urazie Halla ujrzała światło dzienne, rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania zastępcy dla mistrza świata strongman z 2017 roku. Na giełdzie nazwisk znajdują się głównie byli lub obecni siłacze, między innymi Robert Oberst oraz Mariusz Pudzianowski, który z powodzeniem realizuje się obecnie jako zawodnik MMA (bilans 15-7, 10 KO/TKO, 1 N/C). Dla gwiazdy KSW byłby to oczywiście bokserski debiut, aczkolwiek znając charakter i potężne możliwości fizyczne „Pudziana”, pochodzący z Białej Rawskiej sportowiec byłby bardzo wymagającym przeciwnikiem dla popularnego „Thora”. Spekulacje medialne podsycił zresztą sam zainteresowany, który na Facebooku napisał: „Czemu by nie, jestem na tak!”

Czemu by nie, jestem na tak!!???

Opublikowany przez Mariusza Pudzianowskiego Czwartek, 22 lipca 2021

 

O tym, kto ostatecznie wejdzie między liny 18 września, aby zmierzyć się z jednym z najpotężniejszych ludzi na Ziemi, dowiemy się prawdopodobnie już na początku przyszłego miesiąca. Sam Hafthor Bjornsson nie kryje ogromnego rozczarowania i nie podejmuje się wskazywania nowego oponenta.

„Następnym krokiem jest znalezienie dla mnie nowego przeciwnika, abym mógł walczyć we wrześniu. Traktuję to wyzwanie niezwykle poważnie i będę jeszcze lepiej przygotowany. Kiedy Eddie będzie gotowy, będę na niego czekał” – skomentował na Instagramie rozgoryczony Bjornsson.

Foto wyróżniające: Artur Andrzej, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy trening okluzyjny może przyspieszyć proces budowania masy mięśniowej?
Czy trening okluzyjny może przyspieszyć proces budowania masy mięśniowej?
Trening okluzyjny – mit czy obowiązkowa metoda w repertuarze kulturysty? Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć!
Michał Karmowski motywuje do regularnych treningów. „Ciężka praca potrafi czasami pokonać genetykę czy talent”
Michał Karmowski motywuje do regularnych treningów. „Ciężka praca potrafi czasami pokonać genetykę czy talent”
Imponująca muskulatura największych kulturystów na świecie to efekt tysięcy godzin spędzonych na siłowni, ale równie istotna w procesie budowania sylwetki […]
Jak wykorzystać kable audio marki ROXTONE do poprawy jakości dźwięku w domowym systemie rozrywki
Jak wykorzystać kable audio marki ROXTONE do poprawy jakości dźwięku w domowym systemie rozrywki
Dowiedz się, jak kable audio ROXTONE mogą zwiększyć jakość dźwięku w Twoim domowym systemie rozrywki.
Tagi
Ostatnie wpisy