Światowa czołówka strongmanów weźmie udział w premierowej edycji Shaw Classic
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Światowa czołówka strongmanów weźmie udział w premierowej edycji Shaw Classic

W kalendarzu prestiżowych zawodów strongman pojawiła się właśnie nowa data – 12 grudnia zostanie zainaugurowany turniej dla siłaczy stworzony przez Briana Shawa, wielokrotnego triumfatora Arnold Strongman Classic czy World’s Strongest Man. Wśród uczestników, którzy już potwierdzili swój udział, znajduje się między innymi świeżo upieczony mistrz świata, Oleksii Novikov. Kontuzja wykluczyła natomiast przyjazd do Kolorado absolutnej legendy sportów siłowych, Žydrūnasa Savickasa.

Utytułowany Amerykanin, który ma na swoim koncie aż cztery złote medale MŚ oraz trzy zwycięstwa na renomowanej imprezie Arnolda Schwarzeneggera, postanowił wypełnić mocno poszatkowany przez koronawirusa kalendarz zawodów i stworzył autorski format zmagań – Shaw Classic. Nie wiadomo jeszcze, czy wydarzenie będzie miało charakter cykliczny, tym niemniej o poziom sportowy nie trzeba się obawiać. Na liście startowej znalazło się bowiem wielu uznanych strongmanów, jak niespodziewany mistrz świata z Bradenton, Oleksii Novikov, a także JF Caron (3. miejsce na World’s Strongest Man 2020), Jerry Pritchett (4), Adam Bishop (6), czy Robert Oberst.

Największą atrakcją miał być jednak występ legendarnego Žydrūnasa Savickasa, który zwłaszcza w pierwszej dekadzie XXI wieku nie miał sobie równych, wygrywając sześć razy z rzędu Arnold Strongman Classic (łącznie 8 triumfów) oraz wszystkie inne wielkie turnieje: WSM (4 razy), Mistrzostwa Europy (3), Strongman Champions League (2) oraz Giants Live. Litwin doznał niestety urazu, który wykluczył go z udziału w Shaw Classic.

„Savickas w tym tygodniu wysłał mi wiadomość, w której napisał: „Hej Brian, dopadł mnie ból, mam problem i oczywiście zostawię go lekarzowi, żeby się tym zajął”. Podczas wizyty usłyszał jednak zasadniczo, że nie powinien startować w zawodach. W związku z tym niestety musiał wycofać się z konkursu. Bardzo mnie to zasmuca, gdyż nie mogłem się doczekać wizyty Žydrūnasa” – poinformował sam organizator.Czołowi siłacze staną w szranki już w sobotę 12 grudnia w Kolorado. Będą rywalizować w sześciu konkurencjach, m.in. wyciskaniu sztangielki, spacerze farmera czy wrzucaniu na podest kamiennych kul. Najlepszy z nich zgarnie trofeum oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. dolarów, ufundowaną z prywatnych pieniędzy Shawa!

Pełna lista uczestników Shaw Classic 2020 na ten moment prezentuje się następująco:

✔ Brian Shaw
✔ Oleksii Novikov
✔ Jean-François Caron
✔ Jerry Pritchett
✔ Adam Bishop
✔ Luke Stoltman
✔ Terry Hollands
✔ Robert Oberst
✔ Maxime Boudreault
✔ Kevin Faires

Training for the Shaw Classic
Circus dumbell 250 lbs x 4

Opublikowany przez J-F Caron Strongman Poniedziałek, 30 listopada 2020

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oglądać mecze live w smartfonie
Jak oglądać mecze live w smartfonie
Istotą śledzenia piłkarskich meczów jest ich śledzenie w czasie rzeczywistym. To jasne, że warto oglądać też retransmisje spotkań, np. w […]
Cel: absolutna dominacja! Wiktoria Nnaka staje do obrony tytułu mistrzyni Europy
Cel: absolutna dominacja! Wiktoria Nnaka staje do obrony tytułu mistrzyni Europy
Świeżo upieczona mistrzyni Polski bikini fitness dotarła już do Santa Susanna, gdzie w ten weekend będzie bronić tytułu najlepszej zawodniczki […]
Jak wybrać rower stacjonarny?
Jak wybrać rower stacjonarny?
Planujesz zakup roweru treningowego? Sprawdź, jak wybrać najlepszy model!
Ostatnie wpisy