Jedziesz na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
TRENING
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jedziesz na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się wszędzie, zarówno na drodze, w pracy czy w domu, jak i na wakacjach. Aby skutki losowych zdarzeń nie miały poważnych konsekwencji lub nie zepsuły nam wypoczynku, warto zadbać o odpowiednią polisę. Szeroki wybór wariantów oraz dodatkowych pakietów sprawia, że ubezpieczenie takie sprawdzi się również podczas wyjazdu na narty z rodziną lub przyjaciółmi. Podpowiadamy, na jakie warunki ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę.

Zabezpiecz siebie i swoich bliskich podczas zimowych wakacji

Sporty zimowe to masa frajdy i aktywnie spędzony czas. Ten rodzaj aktywności łączy ze sobą sport i zabawę, a osoby uprawiające narciarstwo czy snowboard odliczają dni do zimy, aby móc znowu założyć na siebie kask i kombinezon ochronny. Jednak również w trakcie wypoczynku przydarzyć się mogą niespodziewane i nieoczekiwane wypadki, które mogą zaburzyć sielankę urlopu. Warto się przed nimi zabezpieczyć, a jedną z metod, aby zniwelować ich negatywne skutki, jest ubezpieczenie na narty w Polsce – https://wakacyjnapolisa.pl/ pomoże ci z decyzją.

Niezależnie, czy jako kierunek ferii narciarskich wybraliśmy Sudety, Beskidy, Tatry czy Bieszczady, ubezpieczenie pozwoli na zmniejszenie nieprzyjemnych skutków zdarzeń losowych dla Ciebie i Twoich najbliższych czy też przyjaciół. Wybierz wariant dostosowany do swoich potrzeb i ubezpiecz swoje zdrowie, życie czy też bagaż. On też przecież może się zgubić, zostać ukradziony, czy ulec zniszczeniu.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na narty?

Znaczna większość Polaków objęta jest ubezpieczeniem społecznym, dzięki czemu zyskujemy dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i ratunkowej. Mimo tego ubezpieczenie pozwala pokryć więcej kosztów, niż standardowa, bezpłatna pomoc. 

Jedną z zalet polis jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, znane jako NNW. W przypadku kontuzji na stoku, szlaku lub w dowolnym miejscu ubezpieczony jest upoważniony do odbioru rekompensaty w formie odszkodowania. Dodatkową zaletą tej formy zabezpieczenia jest możliwość ubezpieczenia swojego bagażu oraz sprzętu sportowego. W przypadku jego zgubienia, kradzieży czy też zniszczenia, ubezpieczyciel wypłaci nam sumę pozwalającą pokryć koszty naprawy czy zakupu nowego sprzętu. 

Na stoku, tak jak na drodze, zdarzają się kolizję. Przed skutkami tych poważniejszych, w przypadku gdy to my będziemy sprawcami ochronić może OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkową ochronę stanowić może pakiet leczenia i rehabilitacji w prywatnych placówkach, które mogą zapewnić szybszy powrót do zdrowia. 

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Polsce?

Koszt ubezpieczenia w dużej mierze zależy od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy, a także z oferty którego towarzystwa ubezpieczeniowego skorzystamy. Przed wyborem odpowiedniej polisy warto zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz niebezpieczeństwami, które mogą nam zagrażać. Dla pełnej ochrony warto wybrać pakiet zawierający OC, NNW oraz ubezpieczenie bagażu. 

Podstawowe pakiety ubezpieczeń zaczynają się od kwoty na poziomie kilku złotych dziennie, a te bardziej zaawansowane to koszt kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jest to niewielki wydatek, a może przynieść szereg korzyści w przypadku nagłych i nieoczekiwanych zdarzeń. Aby wybrać najkorzystniejszą z nich, warto skorzystać z porównywarek ofert, które pozwolą nam znaleźć dokładnie taką polisę, jaka będzie nam potrzebna. Pamiętajmy, że wypadki chodzą po ludziach, dlatego warto zabezpieczyć się przed ich skutkami. Odpowiednie ubezpieczenie nie sprawi, że nieszczęśliwe zdarzenie nam się nie zdarzy, jednak może sprawić, że jego następstwa nie będą aż tak uciążliwe.

Fot. Valentin B. Kremer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pudzian nie będzie walczył z gwiazdą freak fightów! Stanowcza reakcja!
Pudzian nie będzie walczył z gwiazdą freak fightów! Stanowcza reakcja!
Pudzian vs Don Kasjo? Nic z tego! Jest stanowcza reakcja byłego strongmana.
Zasady efektywnego treningu z atlasem ćwiczeń dla mężczyzn
Zasady efektywnego treningu z atlasem ćwiczeń dla mężczyzn
Odkryj efektywne metody treningu z atlasem ćwiczeń dla mężczyzn i zobacz, jak poprawić wyniki swoich treningów oraz budować siłę i masę mięśniową.
Jak wybrać ławkę treningową do domowej siłowni?
Jak wybrać ławkę treningową do domowej siłowni?
Jakie ławki do ćwiczeń cieszą się największą popularnością? Czym różnią się ławki skośne od regulowanych? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem i wybierz najlepszy sprzęt treningowy do swojego domu!
Ostatnie wpisy