AAKG – jak stosować popularny suplement na zwiększenie siły i wytrzymałości?
SUPLEMENTACJA
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

AAKG – jak stosować popularny suplement na zwiększenie siły i wytrzymałości?

Zależy Ci na wzroście masy mięśniowej? A może potrzebujesz solidnego odpoczynku po ćwiczeniach? Postaw na AAKG!

AAKG – co to takiego?

Alfa-Ketoglutaran L-Argininy, potocznie występujący pod nazwą AAKG, to suplement diety złożony z argininy oraz kwasu alfa ketoglutarowego. Sekretem skuteczności AAKG jest zwiększenie wydzielania tlenku azotu (NO) oraz poliamin w organizmie. Szczególne znaczenie ma ten pierwszy składnik, który przyczynia się do rozszerzenia światła naczyń krwionośnych, czego efektami są szybka regeneracja oraz przyrost tkanki mięśniowej. Nie bez powodu się mówi, że AAKG jest idealnym suplementem dla entuzjastów wszelkich sportów wytrzymałościowych i kulturystyki lub zwyczajnie osób, których głównym celem jest zbudowanie masy mięśniowej.

Kolejną korzyścią stosowania popularnego suplementu jest szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Sprawna i zarazem skuteczna eliminacja związków toksycznych redukuje oznaki zmęczenia, co przekłada się na bardziej wydajne sesje treningowe oraz lepszą regenerację.

Stosowanie AAKG

AAKG możemy przyjmować zarówno pod postacią kapsułek, jak i płynu. Obie formy mają swoje plusy i minusy – AAKG shot (wersja płynna) zadziała zdecydowanie szybciej, ale jednocześnie będzie dużo droższy od klasycznych tabletek. Jeśli nie chcemy ponieść wysokich kosztów, możemy również wypróbować alternatywę dla shotów w postaci proszku do samodzielnego rozpuszczania w wodzie.

Dawkowanie AAKG jest zależne od wielu czynników, takich jak postać i producent suplementu czy indywidualne możliwości ćwiczącego. Oczywiście zupełnie inna dawka będzie przysługiwać profesjonalnym sportowcom, a inna amatorom odwiedzającym siłownię kilka razy w tygodniu. Dlatego przed przystąpieniem do stosowania AAKG należy nie tylko zapoznać się z zaleceniami danego producenta, ale również skonsultować sprawę ze specjalistą. Tylko wtedy będziemy mieć absolutną pewność, że podjęte działania nie będą miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie.

Powszechnie przyjęło się, że Alfa-Ketoglutaran L-Argininy, a także inne boostery tlenku azotu są suplementem wyłącznie przedtreningowym, ale tego typu stwierdzenia można śmiało włożyć między bajki. AAKG doskonale sprawdzi się bowiem również jako suplement regeneracyjny. Świetny przykład stanowią choćby zawodnicy sportów walki. W ich dziedzinie znacznie ważniejszy od tzw. pompy jest właściwy odpoczynek mięśni, wobec czego zazwyczaj stosują oni AAKG dopiero po odbytym treningu. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na zwiększonej sile oraz wytrzymałości, powinniśmy wziąć przykład z kulturystów i sięgać po odżywkę na krótko przed ćwiczeniami. Niezależnie od wybranego wariantu efekty powinny być zadowalające!

AAKG – podsumowanie

Ze względu na wspomniane wcześniej właściwości AAKG to realne wsparcie zarówno dla zawodowców, jak i osób, które traktują sport jako hobby. Należy jednak pamiętać, że jego suplementacja przyniesie pozytywne efekty tylko, jeśli będziemy stosować go z umiarem. Regularne i długotrwałe zażywanie substancji opartej na tlenku azotu może wiązać się z niepożądanymi konsekwencjami. 

Nie zapominajmy, że argininę możemy dostarczyć naszemu organizmowi również przy pomocy odpowiednio zbilansowanej diety. Zadbajmy zatem, by codzienny jadłospis był bogaty w produkty białkowe, takie jak ryby, mięso, jaja, mleko i jego przetwory, rośliny strączkowe, płatki owsiane, pestki i orzechy.

Zdjęcie główne: LOGAN WEAVER/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Libido a sport – jaki to ma związek?
Libido a sport – jaki to ma związek?
Sport ma ogromny wpływ na popęd seksualny. Może być on zarówno pozytywny, jak i negatywny. Sprawdź, co robić, a czego unikać!
Izu Ugonoh komentuje przegraną walkę z Samociukiem
Izu Ugonoh komentuje przegraną walkę z Samociukiem
zu Ugonoh co prawda znów musiał uznać wyższość Marka Samociuka, ale jego mental nigdy nie był silniejszy! Oto co napisał pięściarz po przegranym pojedynku.
Niepełnosprawny strongman pobił rekord świata w martwym ciągu na siedząco o ponad 50 kilogramów!
Niepełnosprawny strongman pobił rekord świata w martwym ciągu na siedząco o ponad 50 kilogramów!
Pseudonim „Big Sitting Bull” nie wziął się znikąd. Podczas tegorocznych zawodów World Strongest Disabled Man (WSDM) cierpiący na niedowład kończyn […]
Ostatnie wpisy