Libido a sport – jaki to ma związek?
STREFA ZDROWIA
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Libido a sport – jaki to ma związek?

Artykuł sponsorowany

Wiele nowych badań ujawniło, jak ćwiczenia wpływają na Twoje samopoczucie seksualne. Okazuje się, że regularne ćwiczenia mogą zwiększyć Twoje libido, polepszyć życie seksualne i zmniejszyć ryzyko odczuwania bólu podczas seksu. Wystarczy około 30 minut ćwiczeń trzy razy w tygodniu, aby poczuć efekty.

Badania pokazują, że ćwiczenia mają natychmiastowy wpływ na Twoje libido. Zaledwie 20 minut ćwiczeń cardio – takich jak bieganie, pływanie lub jazda na rowerze – przygotowuje Twoje ciało do seksu.

Natychmiast po ćwiczeniach przepływ krwi do genitaliów może wzrosnąć nawet o 150%. Ma to duży wpływ na poziom pobudzenia i nawilżenia, pomagając Twojemu ciału przygotować się do działania. A przy tak dużej ilości krwi napływającej do twoich genitaliów prawdopodobnie poczujesz wzrost pożądania i atrakcyjności, i ogólnie czujesz się bardziej podniecona. Możesz także spodziewać się, że Twój popęd seksualny osiągnie szczyt około 15 do 30 minut po intensywnych ćwiczeniach. Jest to świetna alternatywa dla preparatów, takich jak viagra czy kamagra.

Ćwiczenia wpływają nie tylko na jeden obszar ciała. Połączenie różnych czynników wpływa na pozytywny wpływ ćwiczeń na libido. Zmiany te następują natychmiast po ćwiczeniach, a także na dłuższą metę, gdy zaczniesz regularnie ćwiczyć.

Więcej endorfin

Podczas treningu dochodzi również do szeregu zmian hormonalnych. Ćwiczenia mogą zwiększyć poziom kortyzolu, estrogenu, prolaktyny, oksytocyny i testosteronu – a wszystkie te hormony odgrywają rolę w życiu seksualnym.

Wykazano, że testosteron odgrywa ważną rolę w pożądaniu seksualnym zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Ćwiczenia zwiększają również poziom serotoniny w organizmie. Hormon ten może zminimalizować uczucie napięcia i sprzyjać relaksacji, pomagając poprawić nastrój i sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy. Zmniejszając napięcie w organizmie, serotonina zwiększa również uczucie pożądania i ogólne dobre samopoczucie, zwiększając libido.

Długotrwałe efekty

Regularne ćwiczenia mogą bardzo zmienić Twoje ciało. Częste używanie mięśni pomaga poprawić krążenie i zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Wzmacnia twoje serce, zwiększając ilość krwi, którą serce porusza się z każdą pompą i zwiększając przepływ krwi w organizmie. Zdrowie układu sercowo-naczyniowego i krążenie są szczególnie ważne dla zdrowia seksualnego mężczyzn, ponieważ do prawidłowego działania potrzebny jest dobry przepływ krwi. Aktywność fizyczna u mężczyzn silnie poprawia zdolność do uzyskania i utrzymania erekcji. W celu zwiększenia efektów, możesz także stosować suplementy, np. cordyceps. Warto nadmienić, że są to produkty ziołowe, które nie obciążają w tak dużym stopniu organizmu.

TESTOSTERON, tak zwany ,,hormon męskości”, podstawowy męski steroidowy hormon płciowy, który niestety w dzisiejszych…

Opublikowany przez Adama Kuncickiego Poniedziałek, 19 września 2016

W przypadku kobiet ćwiczenia mogą pomóc w nawilżeniu zarówno przed, jak i podczas seksu. Dzięki regularnym ćwiczeniom kobiety mogą rzadziej doświadczać problemów ze zdrowiem seksualnym. ​Prawie cztery na pięć kobiet, które nie ćwiczyły, zgłaszały dysfunkcje seksualne w porównaniu z kobietami, które ćwiczyły regularnie. Jest to naprawdę ważne, ponieważ pokazuje, że ćwiczenia mogą zmniejszyć ryzyko odczuwania bólu podczas seksu i poprawić satysfakcję seksualną.

Zwiększona pewność siebie

Oprócz fizycznego wpływu ćwiczeń na organizm, są też długofalowe korzyści dla pewności siebie. Ćwiczenia wpływają pozytywnie na obraz ciała i nastrój.

Naukowcy wykazali, że osoby regularnie ćwiczące mają bardziej pozytywny obraz własnego ciała niż osoby, które tego nie robią. Ma to znaczenie, ponieważ badania pokazują, że osoby z negatywnym odbiorem własnego wyglądu rzadziej chciały uprawiać seks w porównaniu z osobami o dobrej samoocenie, które zgłaszały większe pożądanie seksualne.

Kiedy jesteś bardziej pewny swojego ciała podczas seksu, łatwiej jest skupić się na przyjemności, niż rozpraszać się tym, jak wygląda Twoje ciało lub co myśli o Tobie partner.

Są też wady…

Zbyt dużo ćwiczeń ma swoją wadę. Niektórzy ludzie mają obsesję lub uzależniają się od ćwiczeń nawet do tego stopnia, że ​​tracą perspektywę na to, co jest zdrowe, a co w rzeczywistości wygląda atrakcyjnie seksualnie. Może to wówczas negatywnie wpłynąć na ich samoocenę oraz obraz ciała. Stres może wpływać na reakcję organizmu na seks, utrudniając pobudzenie. Jeśli jesteś zbyt zajęty swoim wyglądem, możesz nie czuć się komfortowo podczas seksu i walczyć o relaks.

Jak w przypadku większości rzeczy, znalezienie zdrowej równowagi jest naprawdę ważne.

Jeśli chcesz częściej ćwiczyć, spróbuj wyjść na spacer lub zrobić coś, co kochasz, na przykład tańczyć lub skakać na skakance. Może to mieć duży wpływ na Twoje libido i ogólne samopoczucie seksualne.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wstępne zmęczenie mięśni – poznaj wady i zalety popularnej zasady treningowej
Wstępne zmęczenie mięśni – poznaj wady i zalety popularnej zasady treningowej
Jakie efekty przynosi metoda wstępnego zmęczenia mięśni? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o technice stworzonej przez znanego kulturystę!
Yohimbina w kulturystyce – jeden z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu
Yohimbina w kulturystyce – jeden z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu
Poznaj yohimbinę, czyli jeden z ulubionych środków kulturystów na odchudzanie. Czy rzeczywiście jest on aż tak skuteczny? Sprawdzamy.
Trójbój siłowy – poradnik dla początkujących
Trójbój siłowy – poradnik dla początkujących
Trójbój siłowy – zorientuj się w podstawach i zaskocz wszystkich na siłowni. Profesjonalny poradnik dla początkujących za darmo!
Ostatnie wpisy