Podnoszenie ciężarów zniknie z programu igrzysk olimpijskich?
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podnoszenie ciężarów zniknie z programu igrzysk olimpijskich?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wystosował pismo do Federacji Podnoszenia Ciężarów z prośbą o wyznaczenie nowego przewodniczącego. Termin nie został dotrzymany, a konsekwencje mogą być bardzo poważne.

W kwietniu ubiegłego roku prezes Tamas Ajan zrezygnował ze stanowiska po 20 latach, gdyż ciążyły na nim oskarżenia o liczne sposoby nadużywania swojej funkcji. Z tego powodu Federacja została zmuszona, aby wybrać nowego szefa. Lista kandydatów była długa, jak się jednak wydaje, nie to było przyczyną tak powolnego działania komisji weryfikacyjnej. Według nieoficjalnych źródeł prawdziwą przyczyną opóźnień jest to, że lista zawiera liczne nazwiska osób, które podobnie jak poprzedni prezes są uwikłane w różne afery. Z tego też powodu nie udało się wciąż wyłonić przewodniczącego. 

Pojawiają się głosy, aby wszystkie osoby, które dotychczas były powiązane z poprzednim prezesem, podały się do dymisji. Miałby to być sposób, aby wybory na nowego przewodniczącego mogły odbyć się w spokoju. Zabieg ten pozwoliłby uratować nadszarpniętą reputację IWF oraz zapewnić sztangistów z całego świata, że Paryż na nich czeka.

Zdj. główne: Anastase Maragos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy spalacz tłuszczu działa?
Czy spalacz tłuszczu działa?
Suplementy diety, do których należy spalacz tłuszczu, mają za zadanie uzupełnić codzienne posiłki o ważne składniki. Jak działają spalacze tłuszczu? Jakich efektów można się spodziewać? Czy fat burner może faktycznie pomóc w procesie odchudzania, redukcji tkanki tłuszczowej? Sprawdź najważniejsze informacje.
Proste przepisy na dania bez glutenu
Proste przepisy na dania bez glutenu
Chcesz przygotować bezglutenowe śniadanie, obiad, przekąskę albo kolację? Podajemy gotowe – i pyszne – przepisy! Wypróbuj je!
Teleradiologia – istotny dział telemedycyny
Teleradiologia – istotny dział telemedycyny
Teleradiologia to element e-zdrowia, polegający na zdalnej ocenie badań obrazowych, zyskujący coraz większą popularność i akceptację.
Ostatnie wpisy