Strongo / #News / Trening na siłowni w obliczu pandemii – jakie procedury obowiązują?
Trening na siłowni w obliczu pandemii – jakie procedury obowiązują?

Pod koniec maja rząd zezwolił na ponowne otwarcie m.in. siłowni, a Ministerstwo Rozwoju na swojej stronie internetowej opublikowało wytyczne obowiązujące również w klubach fitness oraz innych obiektach sportowych.

Minimalizacja ryzyka zakażenia i zwiększenie bezpieczeństwa

Zalecane przez Ministerstwo wytyczne mają na celu zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa. Główne założenie jest takie, aby otwarte ponownie obiekty sportowe nie stały się nowymi ogniskami zakażeń. Na właścicielach siłowni ciąży obowiązek wprowadzenia w życie i przestrzegania dosyć rygorystycznych procedur. Taka jest cena powrotu do względnej normalności i szansy na wznowienie działalności.
 

Jakie procedury obowiązują?

Właściciel obiektu ma obowiązek wyposażyć pracujący w nim personel w środki ochrony osobistej, do których zaliczają się maseczki i przyłbice, rękawiczki, czy płyn do dezynfekcji rąk. Pracownicy powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Należy także zapewnić takie warunki, aby klienci korzystający ze sprzętu na siłowni mogli zachować dystans społeczny wynoszący 2 metry. Oczywiście obowiązkowa jest także regularna dezynfekcja maszyn do ćwiczeń oraz wszystkich powierzchni, do których mają bezpośredni dostęp zarówno pracownicy siłowni, jak i klienci.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.