Trening na siłowni w obliczu pandemii – jakie procedury obowiązują?
NewsTRENING
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening na siłowni w obliczu pandemii – jakie procedury obowiązują?

Pod koniec maja rząd zezwolił na ponowne otwarcie m.in. siłowni, a Ministerstwo Rozwoju na swojej stronie internetowej opublikowało wytyczne obowiązujące również w klubach fitness oraz innych obiektach sportowych.

Minimalizacja ryzyka zakażenia i zwiększenie bezpieczeństwa

Zalecane przez Ministerstwo wytyczne mają na celu zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa. Główne założenie jest takie, aby otwarte ponownie obiekty sportowe nie stały się nowymi ogniskami zakażeń. Na właścicielach siłowni ciąży obowiązek wprowadzenia w życie i przestrzegania dosyć rygorystycznych procedur. Taka jest cena powrotu do względnej normalności i szansy na wznowienie działalności.
 

Jakie procedury obowiązują?

Właściciel obiektu ma obowiązek wyposażyć pracujący w nim personel w środki ochrony osobistej, do których zaliczają się maseczki i przyłbice, rękawiczki, czy płyn do dezynfekcji rąk. Pracownicy powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Należy także zapewnić takie warunki, aby klienci korzystający ze sprzętu na siłowni mogli zachować dystans społeczny wynoszący 2 metry. Oczywiście obowiązkowa jest także regularna dezynfekcja maszyn do ćwiczeń oraz wszystkich powierzchni, do których mają bezpośredni dostęp zarówno pracownicy siłowni, jak i klienci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy szef europejskich ciężarów. Jakie ma plany na rozwój dyscypliny?
Nowy szef europejskich ciężarów. Jakie ma plany na rozwój dyscypliny?
Wybrano nowego prezydenta EWF, czy to początek lepszych czasów dla dyscypliny podnoszenia ciężarów?
Pedały platformowe SPD – co musisz o nich wiedzieć?
Pedały platformowe SPD – co musisz o nich wiedzieć?
System pedałów platformowych SPD (Shimano Pedaling Dynamics) oferuje wyjątkową integrację cyklisty z jego jednośladem. Z pomocą odpowiedniego obuwia możesz zespolić nogi z pedałami, co poprawi panowanie nad rowerem podczas jazdy po nierównym terenie, a także korzystnie wpłynie na osiągane przez Ciebie wyniki czasowe. Co jeszcze warto wiedzieć o pedałach platformowych?
Jakie treningi są ważne u zawodowych sportowców?
Jakie treningi są ważne u zawodowych sportowców?
W jaki sposób trenują zawodowcy? Na co zwracają największą uwagę? Sprawdź, co jest dla nich najbardziej istotne.
Ostatnie wpisy