Trening na siłowni w obliczu pandemii – jakie procedury obowiązują?
NewsTRENING
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening na siłowni w obliczu pandemii – jakie procedury obowiązują?

Pod koniec maja rząd zezwolił na ponowne otwarcie m.in. siłowni, a Ministerstwo Rozwoju na swojej stronie internetowej opublikowało wytyczne obowiązujące również w klubach fitness oraz innych obiektach sportowych.

Minimalizacja ryzyka zakażenia i zwiększenie bezpieczeństwa

Zalecane przez Ministerstwo wytyczne mają na celu zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa. Główne założenie jest takie, aby otwarte ponownie obiekty sportowe nie stały się nowymi ogniskami zakażeń. Na właścicielach siłowni ciąży obowiązek wprowadzenia w życie i przestrzegania dosyć rygorystycznych procedur. Taka jest cena powrotu do względnej normalności i szansy na wznowienie działalności.
 

Jakie procedury obowiązują?

Właściciel obiektu ma obowiązek wyposażyć pracujący w nim personel w środki ochrony osobistej, do których zaliczają się maseczki i przyłbice, rękawiczki, czy płyn do dezynfekcji rąk. Pracownicy powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Należy także zapewnić takie warunki, aby klienci korzystający ze sprzętu na siłowni mogli zachować dystans społeczny wynoszący 2 metry. Oczywiście obowiązkowa jest także regularna dezynfekcja maszyn do ćwiczeń oraz wszystkich powierzchni, do których mają bezpośredni dostęp zarówno pracownicy siłowni, jak i klienci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń w domu – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń w domu – przewodnik dla początkujących
Zdobądź wiedzę na temat wyboru optymalnego sprzętu do ćwiczeń w domu. Nasz przewodnik dla początkujących pomoże Ci podejmować świadome decyzje związane z twoją domową siłownią.
Na czym polega trening obwodowy?
Na czym polega trening obwodowy?
W tym artykule dowiesz się, na czym dokładnie polega trening obwodowy, jak zacząć go praktykować i jakie korzyści niesie dla Twojego ciała.
Monohydrat czy jabłczan – który rodzaj kreatyny wybrać?
Monohydrat czy jabłczan – który rodzaj kreatyny wybrać?
Jabłczan czy monohydrat kreatyny? Sprawdź właściwości obu suplementów i dowiedz się, który z nich korzystniej wpływa na pracę organizmu!
Ostatnie wpisy