Flex Wheeler wrócił do treningu siłowego po półrocznej przerwie. Jego ćwiczenia z protezą nogi budzą podziw!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Flex Wheeler wrócił do treningu siłowego po półrocznej przerwie. Jego ćwiczenia z protezą nogi budzą podziw!

Ostatnie miesiące w życiu Flexa Wheelera pełne były wzlotów i upadków, niestety z przewagą tych drugich. Legendarny kulturysta po amputacji prawej nogi szybko próbował wrócić do normalności, ale uniemożliwiły mu to stale powracające bóle, przez które ponownie lądował w szpitalu. Teraz, po blisko półrocznym rozbracie z siłownią, słynny Amerykanin wydaje się być w niezłej kondycji psychofizycznej i znów może ćwiczyć swoje ulubione partie mięśniowe! „To jeden z największych kulturystów, jakich kiedykolwiek miałem okazję poznać” — chwali swojego młodszego kolegę po fachu Arnold Schwarzenegger.

Jesienią 2019 roku świat sportów siłowych i sylwetkowych zszokowała informacja o nagłej, zupełnie niespodziewanej amputacji nogi czterokrotnego czempiona Arnold Classic. Jak się okazało, był to dopiero początek problemów Flexa Wheelera, który musiał jeszcze nie raz wracać do szpitala ze względu na tzw. bóle fantomowe występujące w miejscu założenia protezy. Ostatnia wielomiesięczna rehabilitacja dobiegła jednak końca, dzięki czemu 55-latek mógł ponownie przekroczyć próg ulubionej siłowni The Dragons Lair Gym.

W tym tygodniu utytułowany bodybuilder, który cztery razy stawał na podium kultowych zawodów Mr. Olympia, wrzucił do sieci krótki materiał wideo ze swojego pierwszego treningu nóg w tym roku. Na nagraniu widać, jak bez większego trudu wykonuje na popularnej maszynie aż 18 powtórzeń! „Minie jeszcze sporo czasu, zanim przyzwyczaję się do takiego treningu nóg” – napisał na Instagramie Wheeler.

Mimo wielu życiowych trudności, z jakimi boryka się teraz Kalifornijczyk, nadal pozostaje inspiracją dla tysięcy ludzi na całym świecie. Jego nieprawdopodobny hart ducha oraz niezłomność docenili także internauci, zasypując emerytowanego mistrza lawiną pochlebnych komentarzy.

„Stajesz się NIEPOWSTRZYMANY w momencie, gdy zaczynasz postrzegać wyzwania jako okazje do nauki i rozwoju. Ponieważ wtedy NIC nie może cię przygnębić – po prostu zmieniłeś to, co kiedyś było negatywem i Cię powstrzymywało, w coś pozytywnego. Twój sukces ostatecznie sprowadzi się do umiejętności pokonywania wyzwań pojawiających się na życiowej drodze” – motywuje Wheeler.

Zdjęcie wyróżniające: ShotPot / Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wielki sukces polskiej zawodniczki bikini fitness. Ada Kaczmarek weźmie udział w zawodach Mr. Olympia!
Wielki sukces polskiej zawodniczki bikini fitness. Ada Kaczmarek weźmie udział w zawodach Mr. Olympia!
Trwa znakomita passa reprezentantów Polski w sportach sylwetkowych! W zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy Pro IFBB 2020 Ada Kaczmarek zdobyła złoty […]
Dlaczego warto stawiać na profesjonalne obuwie bokserskie?
Dlaczego warto stawiać na profesjonalne obuwie bokserskie?
Uprawiając jakikolwiek sport, nie wolno zapominać o odpowiednim do tego sprzęcie, ponieważ wtedy łatwo jest się nabawić chociażby kontuzji.
Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą stosowanie insuliny?
Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą stosowanie insuliny?
Dowiedz się, jak działa insulina, jakie choroby wywołuje jej nieprawidłowy poziom we krwi oraz poznaj niebezpieczeństwa związane z jej nieodpowiednim stosowaniem w kulturystyce.
Ostatnie wpisy