Zawodowy policjant w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Zawodowy policjant w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness!

Takiego stróża prawa mogą pozazdrościć mieszkańcom Górnego Śląska wszyscy obywatele naszego kraju. Sierżant sztabowy Marcin Dziadczyk, który pracuje na co dzień w I Komisariacie Policji w Gliwicach, po godzinach realizuje swoją największą pasję, jaką jest kulturystyka. Jego praca nad własną sylwetką oraz związane z tym wyrzeczenia zostały wreszcie odpowiednio docenione – w przyszłym miesiącu będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness!

Dziadczyk wypadł bardzo udanie już podczas wrześniowych zawodów organizowanych na Międzynarodowych Targach FIWE Fitness Trade Show w Warszawie. W ramach turnieju Słodkiewicz Classic II wystartował w kategoriach Kulturystyka Mężczyzn do 90 kg (piąte miejsce) oraz Classic Physique OPEN, gdzie okazał się bezkonkurencyjny. Z kolei w Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness 2020 zajął we wspomnianej kategorii drugą lokatę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Czas zacząć powoli podsumowywać miniony weekend @fiwe_fitness_trade_show, podczas którego brałem udział w dwóch imprezach: Słodkiewicz Classic II oraz Pucharze Polski. Dzisiejszy post (1 z 4, bo w tylu kategoriach startowałem) poświęcam kategorii Classic Physique OPEN, rozegranej podczas zawodów SCII, którą jak widać na załączonym obrazku, udało się wygrać ? ?? Co mogę powiedzieć. Był to mój docelowy start (kategoria), w której start do samego końca stał pod ogromnym znakiem zapytania, ze względu na limit wagowy ? Jak to zrobiłem sam nie wiem ale ostatecznie udało się zbić w ciągu 4 dni 13,5 kg dzięki czemu miałem jeszcze 1,5 kg w zapasie ?? W głowie przez cały tydzień myśl „Czy jest sens próbować?”… Na 24h przed startem, gdzie brakowało do limitu jeszcze ponad 5kg dostałem mega kopa. Skąd się wzięła ta energia nie wiem ale skłonny byłem robić nawet całą noc cardio w sauna dresie, czego ostatecznie udało się uniknąć ? Jestem bardzo wdzięczny za docenienie mojej sylwetki przez sędziów, choć tak naprawdę jak się później okazało to był przedsmak prawdziwych emocji jakie mi zafundowali ♥️ ? #? #slodkiewiczclassic #zawody #competition #ifbb #pzkfits #kulturystyka #bodybuilding #classicphysique #fitness #gym #training #trening #passion #pasja #motywacja #motivation #goldmedal #złotymedal #pierwszemiejsce #firstplace #mistrz #winner #powrót #hardwork #whateverittakes #hwmf #bloodsweatrespect #youvsyou#trenujwciszy

Post udostępniony przez Marcin DZIADCZYK ?? GLIWICE ?? (@marcin.dziadczyk)

Marzeniem gliwickiego policjanta pozostawała natomiast nominacja do kadry Polski na zbliżające się MŚ w Santa Susanna. Ostatecznie dostąpił tego zaszczytu – od 5 do 9 listopada będzie walczył o medale na jednej z najważniejszych imprez kulturystycznych wraz z czołówką polskich zawodników!

„Mamy zaszczyt poinformować, że nasz kolega sierżant sztabowy Marcin Dziadczyk będzie reprezentował nasz kraj i zarazem Polską Policję w Mistrzostwach Świata w Kulturystyce w Hiszpanii! Duma nas rozpiera, Marcin trzymamy mocno kciuki” – napisali na Twitterze jego koledzy ze śląskiej policji.

Kluczem do powołania okazał się fantastyczny występ na ubiegłotygodniowych Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Kulturystyce i Fitness, stanowiących także eliminacje do Mistrzostw Świata oraz Pucharu Europy. Dziadczyk triumfował wówczas aż w czterech kategoriach!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Ostatnią z kategorii, w której startowałem w Grodzisku była Kulturystyka do 90 kg. Po wygranej z dnia poprzedniego, podszedłem do startu jak zwykle ambitnie lecz bez zbędnej spiny, choć temu wyjściu towarzyszył niemały stres związany z nieprzygotowanym układem dowolnym ?? Nie da się ukryć, że układ prezentowany przeze mnie w Classic Physique nie wpasowuje się zbytnio w klimaty kulturystyczne tak więc postanowiłem nie zanudzać sędziów po raz kolejny tym samym układem i spróbować czegoś nowego ? W tygodniu poprzedzającym zawody wpadła mi w ucho jedna nuta ??Poprosiłem więc żonkę ❤️ @joanna_dziadczyk o skrócenie nagrania na wypadek gdybym jednak zdecydował się ułożyć coś nowego ? W sobotni wieczór poprzedzający start w kategoriach kulturystycznych, w głowie mniej więcej ułożyłem sobie zarys układu ? Jestem perfekcjonistą ale w tym wypadku musiałem zaryzykować i postawić na spontan ? Byłem zbyt zmęczony żeby skupić się nad tym jak należy. Każde z 3 niedzielnych wyjść było nieco inne a w mojej głowie podczas prezentowania każdego z układów, tylko jedna myśl „NIECH TO NAGRANIE SIĘ W KOŃCU SKOŃCZY ! …” ?. Ku mojemu zaskoczeniu również tym razem WYGRAŁEM ?!!! A wisienką na torcie była WYGRANA KATEGORII OPEN !!! WTF ?!!! ??Ten sezon to jakiś sen z którego najchętniej nigdy bym się nie obudził. HARD WORK PAYS OFF ! #kulturystyka #bodybuilding #openbodybuilding #fitness #pasja #passion #motywacja #motivation #gymlife #zawody #competition #sport #rywalizacja #rivarly #ifbb #pzkfits #firstplace #winner #overall #champion #mistrz #thelastmanstanding #dream #dreamchaser #instaboy #youvsyou #hwmf #bloodsweatrespect #? #?

Post udostępniony przez Marcin DZIADCZYK ?? GLIWICE ?? (@marcin.dziadczyk)

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne wieczne pióro Sheaffer dla siebie?
Jak wybrać idealne wieczne pióro Sheaffer dla siebie?
Poznaj sekrety wyboru idealnego wiecznego pióra Sheaffer. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, jakie modele warto rozważyć i jak prawidłowo dbać o swoje pióro.
Jak działają boostery testosteronu i czy warto po nie sięgać?
Jak działają boostery testosteronu i czy warto po nie sięgać?
Popularne środki pomagają poprawić siłę fizyczną i pozytywnie wpływają na gęstość struktury kości.
Chrupki prażynki jako przekąska: Zdrowe czy niezdrowe wybory?
Chrupki prażynki jako przekąska: Zdrowe czy niezdrowe wybory?
Chrupki prażynki jako przekąska: korzystne dla zdrowia czy kuszące niebezpieczeństwo?
Ostatnie wpisy