Jak działają boostery testosteronu i czy warto po nie sięgać?
SUPLEMENTACJA
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak działają boostery testosteronu i czy warto po nie sięgać?

Tego typu preparaty są powszechnie stosowane wśród zawodników. Z czego wynika tak duże zainteresowanie środkami podnoszącymi poziom testosteronu? 

Co dają boostery testosteronu? 

Suplementy podnoszące poziom testosteronu w organizmie bazują na kilku podstawowych składnikach. Większość z nich jest pochodzenia naturalnego i wywodzi się z medycyny naturalnej, dlatego ich stosowanie jest bezpiecznie i nie zaburza prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak niektóre z boosterów mogą zawierać w sobie substancje niedozwolone, czyli tzw. doping.

Standardowo na liście składników tego typu preparatów można znaleźć żeń-szeń, kwas D-asparaginowy, witaminę B6, cynk, kozieradkę oraz saw palmetto. Te środki pomagają podnieść zawartość hormonu w organizmie, a tym samym zwiększają siłę fizyczną, przyspieszają proces budowania tkanki mięśniowej, podnoszą libido, wspomagają pracę prostaty, wpływają na szybkość spalania tkanki tłuszczowej i proces regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym, redukują stres oraz poprawiają koncentrację.

Stosując boostery testosteronu należy pamiętać o tym, by wszystkie hormony w organizmie utrzymywały się na właściwym poziomie, dlatego zażywanie tego typu środków należy skonsultować z lekarzem czy dietetykiem, który będzie mieć możliwość kontrolowania wszystkich niezbędnych parametrów.

Czy warto stosować boostery?

Niski poziom testosteronu może mieć nie tylko wpływ na kondycję fizyczną zawodnika, ale także jego ogólne samopoczucie. Badania jednoznacznie wykazały, że niedobory męskiego hormonu powodują problemy ze snem, spowalniają czas regeneracji, wiążą się z niższymi zasobami energii w trakcie wysiłku fizycznego i mogą prowadzić do problemów z erekcją. 

Co ciekawe, testosteron jest także hormonem, który wpływa na poczucie męskości, chęć rywalizacji, motywację do działania i większą łatwość w podejmowaniu ryzyka. Dla sportowca wszystkie te kwestie oprócz rozwoju psychicznego i samodyscypliny można rozwijać właśnie za pomocą większej dawki testosteronu. 

Naukowcy wykazali także, że prawidłowy poziom testosteronu może zwiększać gęstość kości, co w sportach siłowych jest kluczowym czynnikiem zmniejszającym ryzyko wystąpienia kontuzji. Boostery testosteronu mają za zadanie uzupełniać wszystkie niedobory i wyrównywać poziom hormonu w organizmie, tak by nie był zbyt wysoki, ale jednocześnie wpływał pozytywnie na wszystkie niezbędne elementy prawidłowego funkcjonowania organizmu sportowca.

Jak bezpiecznie stosować boostery testosteronu? 

Rozpoczynając swoją przygodę ze środkami podnoszącymi poziom hormonu należy sprawdzić aktualną jego ilość w organizmie i sprawdzić zapotrzebowanie, które jest uzależnione od wagi, wieku, płci, trybu życia oraz intensywności treningów zawodnika. W tym celu najbezpieczniej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który przeprowadzi stosowne badania. 

Większość składników preparatów jest pochodzenia naturalnego, dlatego nie powinna być szkodliwa dla organizmu, jednak przed rozpoczęciem terapii warto sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na którąś z przyjmowanych substancji. Boostery testosteronu są w szczególności przeznaczone dla osób po ukończeniu 35 roku życia, gdyż przed tym czasem układ hormonalny wciąż się stabilizuje, a leki mogą zaburzyć jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zdjęcie główne: Octavian Popa/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie podzespoły do komputera: przewodnik po używanych kartach graficznych, bateriach do laptopów i uniwersalnych zasilaczach
Jak wybrać odpowiednie podzespoły do komputera: przewodnik po używanych kartach graficznych, bateriach do laptopów i uniwersalnych zasilaczach
Podpowiadamy, jak skutecznie wybrać podzespoły do komputera. Niezależnie czy szukasz używanej karty graficznej, baterii do laptopa czy uniwersalnego zasilacza - ten przewodnik pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
Maty do ćwiczeń – idealny towarzysz treningu
Maty do ćwiczeń – idealny towarzysz treningu
Maty do ćwiczeń - twoje bezpieczne i wygodne miejsce do treningu. Odkryj komfort i wszechstronność, które przyspieszą osiągnięcie twoich fitnessowych celów!
Jak ćwiczyć na siłowni, aby uniknąć nadmiernego nadwyrężenia kręgosłupa?
Jak ćwiczyć na siłowni, aby uniknąć nadmiernego nadwyrężenia kręgosłupa?
Trening siłowy to ciężka przeprawa dla kręgosłupa, ale na szczęście możemy mu w nim nieco pomóc. Oto jak to zrobić!
Ostatnie wpisy