Puchar Polski Strongman 2021: Konrad Karwat triumfatorem inauguracyjnych zawodów w Luzinie
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Puchar Polski Strongman 2021: Konrad Karwat triumfatorem inauguracyjnych zawodów w Luzinie

Cykl tegorocznych zmagań o Puchar Polski Strongman rozpoczął się na Kaszubach. W mocno obsadzonych zawodach rozegranych w Luzinie najlepszy okazał się Konrad Karwat, a w roli sędziego wystąpił wielki nieobecny mistrzostw World’s Strongest Man 2021 – Mateusz Kieliszkowski. W ostatni weekend czerwca czołówka krajowych siłaczy powalczy natomiast w Wapnie (woj. wielkopolskie).

Puchar Polski Strongman Luzino 2021: Konrad Karwat zwycięża po pasjonującym finiszu!

W pierwszych zawodach o Puchar Polski Strongman 2021 uczestniczyło sześciu zawodników: Oskar Ziółkowski, Tomasz Lademann, Mariusz Dorawa, Krzysztof Kacnerski, Dariusz Wejer i Konrad Karwat. Rywalizacja toczyła się w doskonale znanych fanom sportów siłowych konkurencjach, takich jak wyciskanie belki ponad głowę, spacer z metalową ramą i przenoszenie worka, przerzucanie worka nad poprzeczką, yoke, uchwyt Herkulesa oraz zegar (ang. Conan’s Wheel). Po niezwykle zaciętym boju, trzymającym w napięciu do ostatnich chwil, wygrał Konrad Karwat. 25-latek zwyciężył w czterech z sześciu konkurencji i o ledwie punkt wyprzedził w klasyfikacji generalnej Oskara Ziółkowskiego. O końcowym triumfie pochodzącego z Mysłakowa siłacza zadecydował udany finisz przy zegarze, gdzie udało mu się wykręcić znakomity rezultat 750°.

„Dla mnie jest to naprawdę duża niespodzianka, bo sądziłem, że wygra Oskar, lecz walka trwała do samego końca. Zawody były bardzo emocjonujące. Jak Konrad sam ogłosił, prawdopodobnie na chwilę zakończył karierę strongman i zobaczymy go teraz w innej dyscyplinie” – zdradził Mateusz Kieliszkowski, pięciokrotny Mistrz Polski Strongman, który w Luzinie pełnił funkcję sędziego.

Puchar Polski Strongman 2021: Kolejne zawody w Wapnie

Następną imprezą organizowaną przez Fundację Strongman Mateusza Ostaszewskiego będą zawody w położonym w powiecie wągrowieckim Wapnie. W sobotę 26 czerwca w szranki staną m.in. Krzysztof Schabowski, Robert Cyrwus, Tomasz Lademann, Marek Czajkowski i Konrad Paszkiewicz, a w gronie gości specjalnych znajdą się żywe legendy tej dyscypliny sportu – Mariusz Pudzianowski oraz Sławomir Toczek.

Foto wyróżniające: Artur Andrzej, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 powodów, dla których warto wypożyczać sprzęt filmowy
6 powodów, dla których warto wypożyczać sprzęt filmowy
Jeśli chcesz skorzystać ze sprzętu filmowego, możesz go wypożyczyć zamiast kupować. To pod wieloma względami warte polecenia rozwiązanie, którego zalety omawiamy poniżej.
Kalistenika – zapomnij o ciężarach i pracuj ze swoim ciałem!
Kalistenika – zapomnij o ciężarach i pracuj ze swoim ciałem!
Kalistenika - czym jest ten odłam treningu siłowego? Czy trening z własną masą ciała jest efektywny? Jakie ćwiczenia wybrać, aby trenować całe ciało? Sprawdź już teraz!
Gdzie jest granica między suplementacją, a dopingiem w sportach drużynowych?
Gdzie jest granica między suplementacją, a dopingiem w sportach drużynowych?
Dla zdecydowanej większości sportowców stosowanie odżywek jest niemalże niezbędnym elementem codziennej rutyny, który w ich mniemaniu ma wielkie znaczenie w kwestii osiąganego sukcesu.
Ostatnie wpisy