Używany sprzęt na siłownię. Jak to wygląda w praktyce?
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Używany sprzęt na siłownię. Jak to wygląda w praktyce?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz częściej w miejsce nowych urządzeń właściciele klubów fitness stawiają na odnawianie używanego sprzętu lub zakup używanych maszyn, które zostały zregenerowane przez profesjonalną firmę. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich dokładnie? Na czym polega odnowa takich urządzeń? I które maszyny mogą zostać jej poddane? Już wyjaśniamy!

Używany sprzęt do ćwiczeń i jego drugie życie

Wyposażenie siłowni to urządzenia i akcesoria, które pod względem eksploatacyjnym muszą naprawdę wiele wytrzymać. Oczywiście profesjonalne maszyny są do tego przygotowane, dlatego z powodzeniem służą w klubach fitness przez lata. Ze względu na wysokie koszty zakupu urządzeń często są one brane w leasing, a po ich spłaceniu sprzedawane jako używany sprzęt na siłownie. Przy czym nie zawsze w chwili sprzedaży poziom ich wyeksploatowania jest wysoki, zdarzają się maszyny w bardzo dobrym stanie. 

Fot.:elements.envato.com / NomadSoul1

Te w gorszym możne jednak poddać gruntownej renowacji, która nada im drugie życie. I w przypadku profesjonalnych urządzeń nie będzie ono odbiegać od tego pierwszego. Ich konstrukcja umożliwia bowiem wymianę praktycznie wszystkich elementów eksploatacyjnych na fabrycznie nowe, co pozwala zachować maszynom pełną funkcjonalność przez kolejne lata. Na tym jednak nie koniec

Proces regeneracji używanych maszyn do ćwiczeń

Regeneracją używanego sprzętu na siłownie zajmują się profesjonalne firmy, takie jak Total Fitness Concept. Taki proces obejmuje nie tylko serwis i wymianę elementów eksploatacyjnych, takich jak łożyska czy paski napędowe, ale także serwis i wymianę podzespołów elektronicznych oraz gumowych i plastikowych elementów. Konstrukcja maszyn również podlega gruntownemu czyszczeniu i regeneracji – obejmującej także jej lakierowanie. Po skończonej pracy urządzenie wygląda i działa praktycznie jak nowy sprzęt.

Jakie maszyny podlegają regeneracji? Są to przede wszystkim maszyny do treningu aerobowego, takie jak:

  • bieżnie
  • rowerki stacjonarne
  • crosstrainery
  • orbitreki

Przy czym można zarówno zregenerować własne urządzenia, które wykorzystywaliśmy w swoim klubie fitness, jak i po prostu zakupić taki odnowiony używany sprzęt na siłownie, zamiast decydować się na zakup nowych maszyn. Dlaczego warto?

Używany sprzęt na siłownię – jakie zalety?

Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń to niezwykle drogie urządzenia. Te całkiem nowe potrafią kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decydując się na używany sprzęt na siłownie, można sporo zaoszczędzić, zachowując równocześnie wysoki standard oferowanych maszyn. Prawidłowo zregenerowane urządzenia dobrych marek nie odbiegają bowiem funkcjonalnością ani jakością od tych nowych, a są często przynajmniej o połowę tańsze. 

Nie bez znaczenia jest również to, że w trakcie regeneracji maszyny można również przeprowadzić jej customizację i branding, nadając jej wybrane kolory i oznakowania swojego klubu fitness. Przy zakupie nowych maszyn tego typu możliwości są z reguły bardzo ograniczone – w takiej sytuacji trzeba zgłosić się bezpośrednio do producenta i złożyć indywidualne zamówienie, co też nie zawsze jest możliwe.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Yakov_Oskanov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co na pobudzenie przed treningiem? Sprawdzone sposoby
Co na pobudzenie przed treningiem? Sprawdzone sposoby
Zdarza się, że nie masz ochoty lub siły na zaplanowany trening. Jeśli nie chcesz z niego zrezygnować, musisz w pewien sposób pobudzić organizm do pracy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zmęczenie i brak chęci. Oto te najskuteczniejsze!
Flex Wheeler wrócił do treningu siłowego po półrocznej przerwie. Jego ćwiczenia z protezą nogi budzą podziw!
Flex Wheeler wrócił do treningu siłowego po półrocznej przerwie. Jego ćwiczenia z protezą nogi budzą podziw!
Ostatnie miesiące w życiu Flexa Wheelera pełne były wzlotów i upadków, niestety z przewagą tych drugich. Legendarny kulturysta po amputacji […]
Najlepsze klatki piersiowe w światowej kulturystyce (ranking top 10)
Najlepsze klatki piersiowe w światowej kulturystyce (ranking top 10)
Oto lista kulturystów, którzy swoją klatką piersiową podbili dyscyplinę. Sprawdź!
Ostatnie wpisy