Artykuł sponsorowany
Czasem uprawianie sportu prowadzi do poważnych obrażeń, które mogą pokrzyżować nasze plany treningowe na wiele tygodni. Rekonwalescencja po kontuzji na siłowni też może trwać dłużej niż powinna, jeśli dbamy o kontuzjowane miejsce w nieprawidłowy sposób. Co robić, aby dojść do siebie jak najszybciej?
Żadnej kontuzji nie można zlekceważyć i zostawić do samowyleczenia. Nawet najbardziej błaha sprawa, nieleczona, może przerodzić się poważny problem. Z każdą kontuzją lub pojawiającym się bólem udaj się do ortopedy lub fizjoterapeutów, którzy przeprowadzą odpowiednią terapię. Przy kontuzjach układu kostno-stawowego oraz mięśniowego najlepsze rezultaty daje rehabilitacja ortopedyczna Warszawa i inne duże miasta mogą pochwalić się szerokim wyborem specjalistów w tej dziedzinie. Lekarzy należy szukać z polecenia, najlepiej byłych pacjentów. Niestety często zdarza się, że idziemy do takiego lekarza, który ma akurat wolny termin, a nie tego, który ma najlepsze opinie. To samo tyczy się fizjoterapeuty, który naprawdę może zdziałać cuda. Jednak źle przeprowadzona fizjoterapia może niestety bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Do wszelkich naciągnięć mięśni i stawów oraz skręceń stawów świetnie sprawdzają się opaski i taśmy usztywniające, które odciążają kontuzjowany narząd i pozwalają mu lepiej oraz szybciej się regenerować. Nie jest to jednak gadżet, który zastępuje wypoczynek. W czasie rekonwalescencji po kontuzji najważniejszy jest odpoczynek i oszczędzanie sił. W tym okresie zrezygnuj z treningów, postaraj się też zrezygnować z chodzenia i ruchu w jak największym stopniu, zwłaszcza w pierwszych dniach po kontuzji.
Po wypadku, w którym ucierpiał układ oddechowy, lekarze często zalecają tlenoterapię. Jest to także sposób na uśmierzenie bólu po kontuzji. Specjalistyczny sprzęt, taki jak na przykład koncentrator tlenu lub pulsoksymetr oferuje sklep oddychasz.pl. Takie urządzenia jak koncentrator tlenu lub respirator, możesz wydzierżawić, bez konieczności kupowania bardzo kosztownych sprzętów. Dotlenianie komórek organizmu jest ważne podczas dochodzenia do siebie po kontuzji i może przyspieszyć regenerację. Dzięki tlenoterapii okres rekonwalescencji może być znacznie krótszy i mniej uciążliwy.
? Napalcowy pulsoksymetr BLT M70C ?
Czym właściwie jest pulsoksymetr i do czego służy? ?
? jest to urządzenie…Opublikowany przez Oddychasz.pl Wtorek, 11 maja 2021
Podczas dochodzenia do siebie po kontuzji bardzo ważna jest odpowiednia dieta oraz suplementacja. Lekarze często zalecają przyjmowanie suplementów wspomagających regenerację stawów lub mięśni. Znanym domowym sposobem na wzmocnienie stawów i szybszą rekonwalescencję po skręceniu lub zwichnięciu jest jedzenie dużych ilości żelatyny. Składa się ona z odpadów z rzeźni, co da się wyczuć po mocno specyficznym zapachu. Jest to jednak ogromne źródło kolagenu i keratyny – budulców tkanek ciała. Dzięki tym proteinom w diecie Twoje stawy szybciej się zregenerują dzięki dostarczaniu im w diecie potrzebnych składników. Nie musisz oczywiście jeść jej łyżeczką, może to być forma galarety z mięsem na przekąskę lub owocowej galaretki, jako deseru.
Chociaż kontuzje mogą poważnie utrudnić utrzymanie formy, zlekceważenie kontuzji może zupełnie uniemożliwić dalsze ćwiczenia. Dlatego po wypadku przy treningu oszczędzaj się, zrezygnuj z wizyt na siłowni przez jakiś czas i przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą i stosuj się do ich zaleceń.
Foto wyróżniające: Freepik