DIETA I ODŻYWIANIE
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o odpowiednią wagę?

Artykuł sponsorowany

Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to podstawa, aby twój organizm dobrze funkcjonował. Dodatkowo warto regularnie kontrolować swoją masę ciała. Zobacz, jak dbać, aby była ona odpowiednia. 

Pomiar masy ciała

Na podstawie profesjonalnych pomiarów możesz podjąć decyzję o zmniejszeniu mały ciała. Musisz przede wszystkim się zważyć, dokonać pomiaru obwodu bioder, klatki piersiowej i talii oraz zmierzyć swój wzrost. To właśnie na ich podstawie wyliczysz wskaźnik BMI. W tym celu warto udać się do specjalisty, jednak możesz także wykorzystać internetowy kalkulator, który uwzględnia wiek oraz płeć. Warto również określić procentową zawartość tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej, grubość fałdu skórnego oraz stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Takie obliczenia pozwolą ci określić stopień nadwagi lub otyłości. Na tej podstawie można opracować plan działania.

Co pomoże utrzymać prawidłową masę ciała?

Przede wszystkim dzięki zmianie stylu życia będziesz w stanie utrzymać prawidłową masę ciała. Jednym z ważniejszych czynnik jest włączenie do planu dnia aktywności fizycznej. Wygospodaruj sobie, chociaż 30 minut — nawet jako najbardziej zapracowana osoba będziesz w stanie to osiągnąć. Pamiętaj jednak, że aktywność fizyczna nie równają się tylko z męczeniem się na siłowni. Dopasuj ją do swoich możliwości i preferencji. Doskonale sprawdzi się tutaj jednakowo bieganie, fitness, długie spacery czy jazda na rowerze. Wprowadź także nawyk chodzenia po schodach i niekorzystania z samochodu, jeśli tylko jest to możliwe. Do większej motywacji zainstaluj aplikację liczącą kroki oraz ilość spalonych kalorii.

Druga istotną sprawą jest odpowiednia dieta. Zrezygnuj ze słodyczy, słonych przekąsek, słodkich napojów na rzecz świeżych warzyw i owoców, orzechów oraz wody mineralnej. Jej kaloryczność uzależniona będzie od twojego wieku, płaci, wagi i trybu życia. Suplementy diety i tabletki na odchudzanie należy wprowadzić pod ścisłą kontrolą specjalisty. 

Szukasz miejsca, w którym zamówisz dla siebie zdrowe i ekologiczne jedzenie? W tym celu zajrzyj na stronę pozdrowie24.pl. 

Dlaczego warto utrzymywać prawidłową masę ciała?

Wiele korzyści zdrowotnych wyniknie, jeśli będziesz utrzymywać prawidłową masę ciała. Jeśli twoje BMI będzie odpowiednie ryzyko zachorowania na choroby przewlekła czy uciążliwe dolegliwości będzie minimalne. Ponadto odpowiednia masa ciała to także lepsze samopoczucie, wyższa samoocena, większa pewność siebie oraz zadowolenie ze swojego odbicia w lustrze.

Fot.: bruce mars/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto spróbować skakania na spadochronie dla adrenaliny i niesamowitych doświadczeń?
Czy warto spróbować skakania na spadochronie dla adrenaliny i niesamowitych doświadczeń?
Odkryj emocje i adrenalina wyskakując z samolotu. Artykuł przedstawia niesamowite doświadczenia związane ze skakaniem na spadochronie. Spróbuj czegoś nowego i przekraczaj swoje granice.
Dlaczego palenie papierosów negatywnie wpływa na progres w treningu siłowym?
Dlaczego palenie papierosów negatywnie wpływa na progres w treningu siłowym?
Zauważasz brak widocznego progresu w treningu siłowym? Sprawdź, jaki wpływ na przyrost mięśni ma palenie papierosów!
Przykłady ćwiczeń, które pomogą Ci w wyrzeźbieniu klatki piersiowej
Przykłady ćwiczeń, które pomogą Ci w wyrzeźbieniu klatki piersiowej
Zastanawiasz się, jak urozmaicić swój trening siłowy? Podpowiadamy, jakich ćwiczeń nie może zabraknąć w okresie pracy nad umięśnioną klatką piersiową!
Ostatnie wpisy