Co ćwiczyć weekendami?
TRENING
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co ćwiczyć weekendami?

Artykuł sponsorowany

Weekendy to dla wielu osób jedna z niewielu okazji w tygodniu, żeby wygospodarować chwilę dla siebie. Regularne, aktywne spędzanie czasu to ważny element profilaktyki zdrowotnej, wspierania odporności, a także kontrolowania masy ciała. Przeczytaj, jakie aktywności sportowe warto zaplanować na najbliższy weekend. 

Wyprawy rowerowe

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. To świetna okazja do wprowadzania życiowych zmian, które zaowocują lepszym samopoczuciem i dobrą ogólną kondycją fizyczną. Wspólne wyprawy rowerowe za miasto mogą okazać się ciekawym planem na wolny weekend. Warto zebrać grupę znajomych, opracować trasę i przygotować smaczne przekąski na drogę. Możesz poprawiać swoją kondycję fizyczną, czerpiąc przyjemność z jazdy, słuchając muzyki i poznając przy tym uroki regionu. Pamiętaj o tym, żeby przed wyruszeniem w trasę zrobić techniczny przegląd roweru, skontrolować lampki rowerowe przednie i sprawdzić ciśnienie w oponach. Regularne wycieczki rowerowe w dłuższej perspektywie pozwolą Ci zredukować stres, przyspieszą przemianę materii i obniżą ryzyko zachorowań na wiele chorób. Warto pamiętać o tym, że systematyczny wysiłek fizyczny o średniej intensywności zmniejsza ryzyko przedwczesnego zgonu.

Joga

Dla osób, które potrzebują wyciszenia i odprężenia po pełnym wrażeń tygodniu, z pomocą może przyjść poranna lub wieczorna joga, wykonywana w profesjonalnym studiu, na siłowni lub też w domu. W Internecie można znaleźć wiele instruktaży pomocnych dla początkujących. Joga daje przede wszystkim niesamowite poczucie równowagi w ciele i umyśle, obniża poziom kortyzolu w organizmie oraz pozytywnie wpływa na mięśnie i stawy. Ten rodzaj wysiłku fizycznego jest szczególnie rekomendowany dla osób, które na co dzień wykonują pracę biurową i spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu i odzieży do praktykowania jogi, koniecznie sprawdź ofertę dostępną na stronie: https://second-you.com/pl/.

Nauka tańca

Nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się tańczyć. Dla wielu osób taka forma aktywności fizycznej może być dużo przyjemniejsza niż rutynowy trening na siłowni. Wiele osób podkreśla, że nauka tańca zwiększa wydzielanie endorfin, dodaje pewności siebie, a także poprawia postawę i umiejętność prezentacji. Zapisanie się do profesjonalnej szkoły tańca dla dorosłych może być też dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości. W studiu tanecznym Arthur Murray: https://arthurmurraywarsaw.pl/ możesz wybrać preferowany styl i tempo zajęć. Nie martw się, jeśli nie masz partnera do tańca – możesz uczyć się w grupie lub w parze z instruktorem.

Fot.: Elina Fairytale/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naklejki ścienne mogą odmienić wygląd twojej sypialni?
Jak naklejki ścienne mogą odmienić wygląd twojej sypialni?
Zobacz jak prosta dekoracja ściana jaką są naklejki może całkowicie odmienić wygląd twojego miejsca wypoczynku. Odnajdź inspiracje i przekonaj się o sile małych zmian.
Agmatyna – sposób na zwiększenie pompy mięśniowej
Agmatyna – sposób na zwiększenie pompy mięśniowej
Agmatyna to popularna wśród sportowców substancja, która ma za zadanie skutecznie zwiększać pompę mięśniową.
Jak wybrać odpowiedni serwis do naprawy systemów alarmowych?
Jak wybrać odpowiedni serwis do naprawy systemów alarmowych?
Dowiedz się, jak ocenić i wybrać najbardziej odpowiedni serwis do naprawy systemów alarmowych, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i spokój ducha.
Ostatnie wpisy