Clash On The Coast 2021: Cztery rekordy świata pobite na zawodach strongman w Stanach Zjednoczonych!
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Clash On The Coast 2021: Cztery rekordy świata pobite na zawodach strongman w Stanach Zjednoczonych!

Pierwszy weekend maja upłynął za Oceanem pod znakiem genialnych wyników osiąganych przez siłaczki i siłaczy rywalizujących na zawodach Clash On The Coast 2021. Podczas imprezy odbywającej się w Hilton Head Island ustanowione zostały aż cztery nowe rekordy globu!

W Karolinie Południowej mierzyli się czołowi strongmani w kategorii wagowej do 105 kg, a także najlepsze strongwoman. Trzydniowe zmagania obejmowały aż jedenaście doskonale znanych sympatykom sportów siłowych konkurencji, takich jak spacer farmera, martwy ciąg na samochodzie, wrzucanie kamiennych kul na podesty, przerzucanie ciężarków ponad poprzeczkę, przenoszenie worka z piaskiem i przeciąganie metalowego łańcucha, wyciskanie sztangielki jednorącz, czy wreszcie wyciskanie belki ponad głowę.

Bezkonkurencyjny wśród mężczyzn okazał się Nicolas Cambi, który pobił również rekord świata w konkurencji axle press. Mieszkający w Bostonie siłacz wycisnął ponad głowę sztangę ważącą niespełna 190 kg (417 lbs), co jest najlepszym wynikiem w dywizji wagowej do 105 kg. Rekord Stanów Zjednoczonych ustanowił natomiast Bobby Thompson, podnosząc na oczach dotychczasowego rekordzisty, Roba Kearneya, belkę o masie 217,5 kg (478,5 lbs), jednak ostatecznie nie znalazł się nawet na podium. Srebro wywalczył bowiem Richard Moczygemba, a brąz – Tommy Sharp.

Zdecydowanie więcej rekordów w kategorii średniej padło w rywalizacji kobiet. Fantastyczny bój w wyciskaniu belki stoczyły w sobotę Melissa Peacock oraz Nadia Stowers. Pierwsza z nich zaliczyła znakomite powtórzenie z ciężarem o masie 113 kg (rekord Kanady), na które rywalka odpowiedziała rekordem świata – 117,9 kg (260 lbs)! Następnego dnia Stowers dorzuciła jeszcze dwa rekordy globu w podnoszeniu metalowego bloczka ponad głowę. Najpierw uzyskała 90,7 kg (200 lbs), by po ledwie kilku chwilach wyśrubować swoje osiągnięcie do 97,5 kg (215 lbs). Z kolei Peacock do listy niesamowitych wyczynów dołożyła jeszcze rekord świata w wyciskaniu sztangi (124,7 kg / 275 lbs), po epickiej batalii z Cori Butler.

Zdjęcie wyróżniające: stu_spivack, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkoła pływania dla dorosłych, czyli o tym, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się pływać
Szkoła pływania dla dorosłych, czyli o tym, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się pływać
W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zacząć naukę pływania jako dorosły, jakie korzyści przynosi i gdzie można znaleźć szkołę pływania w Warszawie.
Spodnie narciarskie wysokiej jakości
Spodnie narciarskie wysokiej jakości
Jeśli chcesz się dobrze bawić na stoku, upewnij się, że twoje spodnie narciarskie są odpowiednie. Ważne jest, aby były nie tylko wodoodporne, ale także oddychające i wygodne, aby nie przeszkadzały mi, kiedy dobrze bawisz się w białym puchu.
Jak zbudować masę mięśniową trenując na siłowni plenerowej?
Jak zbudować masę mięśniową trenując na siłowni plenerowej?
Ćwiczenia na siłowni plenerowej – jak się do nich zabrać, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę?
Ostatnie wpisy