„Show must go on”, ale najważniejsze bezpieczeństwo. Arnold Sports Festival 2021 przełożony o pół roku!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

„Show must go on”, ale najważniejsze bezpieczeństwo. Arnold Sports Festival 2021 przełożony o pół roku!

Jedna z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej prestiżowych imprez w środowisku sportów siłowych oraz sylwetkowych nie odbędzie się w pierwotnym terminie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizatorzy Arnold Sports Festival zdecydowali się przełożyć tegoroczną edycję z marca na wrzesień. Dokładny termin zostanie ogłoszony na dniach.

Wydarzenie zainicjowane przed słynnego Arnolda Schwarzeneggera odbywało się nieprzerwanie od 1989 roku, przyciągając tysiące fanów. Podczas tego kilkudniowego eventu rywalizują ze sobą najlepsi na świecie kulturyści (Arnold Classic), strongmani (Arnold Strongman Classic) oraz zawodniczki fitness, bikini i figure. W dobie pandemii COVID-19 istniało jednak realne zagrożenie, że Arnold Sports Festival 2021 zostanie całkowicie odwołany, co byłoby historią bez precedensu. Organizatorzy zapewniają jednak że dołożą wszelkich starań, aby impreza odbyła się w możliwie najbezpieczniejszych warunkach, stąd decyzja o zmianie terminu z marca na wrzesień. Nie wiadomo również, czy miejscem zmagań pozostanie Columbus w stanie Ohio, gdzie koronawirus wyjątkowo mocno odcisnął swoje piętno.

„Cóż, zawsze jest ten strach, ponieważ wszyscy znaleźliśmy się na niepewnym gruncie, więc nikt tak naprawdę nie jest pewien, co się dalej wydarzy. Czy są wątpliwości? Czy jest strach? Oczywiście. […] Ze względu na to, że potrzebujemy pełnego montażu w centrum kongresowym, po prostu nie wierzyliśmy, że w pierwszym lub drugim kwartale tego roku będziemy w stanie to mieć” – powiedział w rozmowie dla stacji ABC News Robert Larimar, Prezydent ASF.

Nowa oficjalna data Arnold Sports Festival 2021 ma zostać podana w ciągu najbliższych dni. Najprawdopodobniej będzie to drugi weekend września, ale negocjacje wciąż trwają. Organizatorzy mają nadzieję, że wówczas będzie już możliwe wpuszczenie na trybuny przynajmniej części kibiców.

Podczas ubiegłorocznej edycji w najważniejszej kategorii Overall wśród kulturystów triumfował William Bonac, wyprzedzając słynnego Dextera Jacksona oraz Mamdouha „Big Ramy’ego” Elssbiaya – późniejszego zwycięzcę Mr. Olympia 2020. Najlepszym strongmanem okazał się natomiast legendarny Hafþór Júlíus Björnsson, który niedługo później zakończył profesjonalną karierę siłacza. Drugie miejsce zajął wówczas Mateusz Kieliszkowski i to właśnie Polak będzie w tym roku jednym z głównych faworytów do złotego medalu.

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dostosować czułość urządzenia do poszukiwań podwodnych?
Jak prawidłowo dostosować czułość urządzenia do poszukiwań podwodnych?
W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie dostroić czułość urządzenia do poszukiwań podwodnych. Sprawdź praktyczne wskazówki i zasady, aby ułatwić odkrywanie podwodnego świata.
Trening FBW – czy dasz radę go wykonać z samymi kettlebellsami?
Trening FBW – czy dasz radę go wykonać z samymi kettlebellsami?
W tym artykule omówimy, dlaczego kettlebell jest idealnym narzędziem do treningu FBW.
Jak efektywnie promować markę za pomocą personalizowanych gadżetów reklamowych
Jak efektywnie promować markę za pomocą personalizowanych gadżetów reklamowych
Odkryj, jak skutecznie wykorzystać personalizowane gadżety reklamowe do promocji swojej marki. Poznaj strategie wdarcia się w świadomość klientów i zbudowania mocnego wizerunku.
Ostatnie wpisy