Mięsień nie wytrzymał ogromnego ciężaru. Makabryczna kontuzja brytyjskiego kulturysty!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mięsień nie wytrzymał ogromnego ciężaru. Makabryczna kontuzja brytyjskiego kulturysty!

Treningi siłowe to nie tylko efektowne rekordy, ale także nieodłączna część sportu, jaką stanowią kontuzje. Niektóre urazy mogą nawet wykluczyć zawodnika na wiele miesięcy i niestety tak stało się w przypadku Ryana Crowleya. Brytyjski kulturysta podczas wyciskania ogromnego ciężaru na ławeczce całkowicie zerwał mięsień piersiowy, co stawia pod znakiem zapytania jego dalszą przygodę w bodybuildingu. „Modlę się o to, żeby mięsień odzyskał swój kształt i aby ta kontuzja nie zrujnowała reszty mojej kariery w kulturystyce, zanim jeszcze na dobre się ona rozpoczęła” – napisał w mediach społecznościowych zdruzgotany 23-latek.

Do niefortunnego zdarzenia doszło w minionym tygodniu na siłowni B1 Gym w Dubaju, gdzie na co dzień trenuje słynny Larry Wheels. To właśnie pod jego czujnym okiem Ryan Crowley wykonywał jedno z kolejnych powtórzeń na ławeczce. Gdyby nie błyskawiczna interwencja wybitnego siłacza rodem z Bronxu, uraz młodego Brytyjczyka mógłby być jeszcze poważniejszy! Ostatecznie skończyło się na drastycznie wyglądającym zerwaniu mięśnia piersiowego, co było następstwem zbyt dużego obciążenia nałożonego na sztangę.

Crowley szybko przeszedł jednak rekonstrukcję klatki piersiowej, po której czeka go teraz żmudna, wielomiesięczna rehabilitacja. W tym przypadku Wheels także odegrał niepośrednią rolę, ponieważ to właśnie on zorganizował zbiórkę pieniędzy na operację i leczenie swojego podopiecznego. Do dnia dzisiejszego na platformie crowdfundingowej GoFundMe darczyńcy wpłacili na ten cel już ponad 20 tysięcy dolarów!

Historia popularnego „Big Riga” to przestroga dla wszystkich młodych adeptów sportów siłowych, aby mierzyć siły na zamiary, a przede wszystkim ćwiczyć pod okiem bardziej doświadczonych kolegów po fachu. Niewłaściwie dobrany ciężar zrujnował już bowiem niejedną karierę w kulturystyce czy trójboju siłowym…

„Ogromne podziękowania dla wszystkich za wiadomości i wyrazy wsparcia – dla mnie to teraz cały świat! Jeśli mnie znacie, to wiecie, że uderzyło mnie to niezwykle mocno i walczę, aby sobie z tym poradzić, ale przejdę przez to i wyjdę z drugiej strony silniejszy” – zadeklarował Crowley na swoim Instagramie.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Blessing Awodibu gotowy do profesjonalnego debiutu. „Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki”
Blessing Awodibu gotowy do profesjonalnego debiutu. „Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki”
Już za kilkadziesiąt godzin dojdzie do długo wyczekiwanego profesjonalnego debiutu Blessinga Awodibu – jednego z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów i gwiazdy […]
5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!
5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!
Duża ilość sprzętu na siłowni może przyprawić o zawrót głowy i dezorientację. Dlatego przychodzimy z pomocą, polecając 5 ćwiczeń na siłowni, które pokochasz!
Była miss Polski robi karierę w bikini fitness. Srebrny medal Amateur Olympia, a wcześniej mistrzostwo Europy!
Była miss Polski robi karierę w bikini fitness. Srebrny medal Amateur Olympia, a wcześniej mistrzostwo Europy!
Ta zjawiskowa kobieta jest po prostu skazana na sukces. W 2005 roku zdobyła tytuł Miss Polski i do dziś jest […]
Ostatnie wpisy