Jak przybrać na masie?
DIETA I ODŻYWIANIE
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przybrać na masie?

Artykuł sponsorowany

Kluczem do zwiększenia masy mięśniowej jest odpowiednia dieta. Przeczytaj, jakie produkty możesz wprowadzić do codziennego jadłospisu, żeby dostarczać organizmowi nadwyżki kalorycznej i wysokiej jakości składników odżywczych. 

Budowanie masy mięśniowej to właściwie skomponowane posiłki i regularny trening. Warto zadbać o odpowiednią dietę bogatą w białko, ponieważ do budowy mięśni potrzebne są makroskładniki – błędy żywieniowe mogą skutkować otłuszczeniem organizmu, problemami ze snem, a także brakiem energii w ciągu dnia. Energia pochodząca ze zdrowego i pełnowartościowego posiłku jest kluczowa dla efektywnego treningu oraz regeneracji. 

Wartościowe produkty bogate w białko 

Dietę na  przyrost masy mięśniowej należy tak skomponować, żeby dostarczyć organizmowi więcej kalorii, niż wynika to z zapotrzebowania energetycznego. Mięśnie muszą budować się ze składników wysokiej jakości, dlatego warto włączyć do diety m.in. jajka, drób, łososia, jogurt naturalny, rośliny strączkowe oraz nasiona i orzechy, takie jak migdały. Jeśli zastanawiasz się, czy spożywać białko przed czy po treningu, to warto wiedzieć, że dietetycy i trenerzy personalni rekomendują spożycie wartościowego posiłku przedtreningowego na ok. 60 minut przed ćwiczeniami. Ważne, żeby posiłek miał optymalny rozkład niezbędnych makroskładników – protein, tłuszczy i węglowodanów. Kalorie dostarczą budulców koniecznych do rozwoju tkanki mięśniowej oraz siłę do ćwiczeń.

Odżywki i suplementy na masę

Pomoc w uzupełnieniu diety mogą stanowić także odżywki białkowe przeznaczone dla sportowców. Nie stanowią one pełnowartościowego posiłku, ale mogą wspierać budowanie mięśni oraz procesy regeneracyjne w organizmie. Kondycję sportowca może wspomagać kreatyna w tabletkach, która maksymalizuje wydajność treningu, wspierając wydolność fizyczną podczas krótkich, intensywnych ćwiczeń. Dobre wsparcie dla sportowców i amatorów trenujących dyscypliny siłowo-wytrzymałościowe, którzy chcą przybrać na masie i poprawić zdolności wysiłkowe, stanowi także gainer na masę. Gainery to odżywki białkowo-węglowodanowe, które pomagają we wzroście masy mięśniowej i jej utrzymaniu. Na rynku jest szeroki wybór suplementów z wysoką koncentracją białka, które pozwalają zwiększać siłę, skutecznie budować mięśnie, wspomagać ich regenerację potreningową oraz uzupełnić zapasy glikogenu po treningu.

Zdjęcie główne: Nigel Msipa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zawody strongman 2022 – terminarz
Zawody strongman 2022 – terminarz
Nowy rok, nowe turnieje – sprawdź, kiedy odbędą się najważniejsze zawody strongmanów w 2022 roku!
Aminokwasy egzogenne EAA – kiedy należy je suplementować?
Aminokwasy egzogenne EAA – kiedy należy je suplementować?
Dowiedz się jak działają cenne substancje odżywcze i dlaczego warto włączyć je do codziennej diety!
Jak zarządzać dostępem do biura za pomocą aplikacji mobilnej?
Jak zarządzać dostępem do biura za pomocą aplikacji mobilnej?
Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania dostępem do biura z wykorzystaniem smartfonu. Odkryj korzyści płynące z nowoczesnych technologii w codziennym zarządzaniu firmą.
Ostatnie wpisy