Mury piłkarskie – co musisz wiedzieć?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mury piłkarskie – co musisz wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Profesjonalne przygotowanie to niezbędny element piłkarskiego sukcesu. Aby osiągnąć właściwy poziom przed meczem, należy zastosować szereg sprzętów wspierających trening piłkarski. Jednym z nich są mury piłkarskie. Z poniższego artykułu można poznać najważniejsze informacje dotyczące murów.

Mury piłkarskie – do czego służą?

Są one narzędziem przeznaczonym do stosowania w treningu rzutów wolnych. Odwzorowuje on barierę, jaką na prawdziwym meczu podczas owego rzutu tworzą zawodnicy. Mury piłkarskie składają się z kilku elementów, z których każdy wymiarami przypomina przeciętnego zawodnika futbolu. Ponieważ trening wiąże się z częstymi i mocnymi uderzeniami piłką o mur, wykonuje się je z wytrzymałego metalu lub też plastiku.

Jak dobrać wysokość murów?

Najpopularniejszą wysokością murów piłkarskich jest 180 centymetrów. Uznaje się, że jest to wzrost przeciętnego mężczyzny, nad jakim należy kopnąć piłkę. Wzrost większości przeciwników powinien oscylować w okolicach tej właśnie wartości. Jeśli trenuje się zawodników dorosłych, taka wysokość będzie optymalna.

Spotyka się jednak mury niższe, o wysokości, przykładowo, 160 centymetrów. Trening sportowy powinien odwzorowywać warunki spotykane na zawodach, do których się trenuje. Najmłodsi zawodnicy raczej nie są narażeni na kontakt z przeciwnikami 20 centymetrów wyższymi od siebie. Do ich przygotowywania należy stosować mury piłkarskie proporcjonalnie niższe. Najniższe modele mają zaledwie 125 centymetrów wzrostu.

Trener musi mieć także na uwadze wyskok zawodników. Do takich treningów najlepiej sprawdzą się mury piłkarskie dmuchane o wysokości przekraczającej dwa metry.

Jakie akcesoria stosować do murów? W jakich warunkach można stosować mury?

Mury można wbić w murawę boiska. Odpowiedniej jakości montaż zapewni trwałość nawet w trudnej glebie czy też niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednakże nie zawsze istnieje taka możliwość. Czasem może sobie tego nie życzyć właściciel boiska. W innych przypadkach trening odbywa się na hali, gdzie wbicie się w podłoże jest obiektywnie niemożliwe. W takiej sytuacji sprawdzą się mury na wózkach. Oferują one te same możliwości, co mury wbijane, jednak są możliwe do zastosowania na halach. Przykładową ofertę wszelkiego rodzaju murów można sprawdzić pod adresem https://yakimasport.com/pl/sprzet-treningowy/mury-podstawki. Yakimasport jest cenionym od lat producentem sprzętu do treningów piłkarskich, a także motorycznych, siłowych czy przygotowania zawodników sportów walki.

Fot.: Daniel Norin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niestandardowe aktywności pozwalające schudnąć
Niestandardowe aktywności pozwalające schudnąć
Wielu osobom chudnięcie kojarzy się z potem wylanym na siłowni i restrykcyjną dietą, którą za nic nie da się najeść. To mylne podejście.
Najpopularniejsze odżywki ostatnich miesięcy – na co stawiają profesjonaliści?
Najpopularniejsze odżywki ostatnich miesięcy – na co stawiają profesjonaliści?
Chcesz zbudować masę mięśniową, ale nie wiesz, po jakie odżywki sięgnąć? Oto lista ulubionych produktów w świecie zawodowych kulturystów!
Teleradiologia – istotny dział telemedycyny
Teleradiologia – istotny dział telemedycyny
Teleradiologia to element e-zdrowia, polegający na zdalnej ocenie badań obrazowych, zyskujący coraz większą popularność i akceptację.
Ostatnie wpisy