World’s Strongest Man 2021: Tom Stoltman nowym mistrzem świata strongman!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

World’s Strongest Man 2021: Tom Stoltman nowym mistrzem świata strongman!

Tom Stoltman wygrał trzy z sześciu finałowych konkurencji i został nowym mistrzem świata strongman! W klasyfikacji końcowej World’s Strongest Man 2021 Brytyjczyk okazał się lepszy od doświadczonego Briana Shawa oraz Maxime’a Boudreaulta. Triumf w zawodach rozgrywanych w Sacramento to absolutnie największy sukces Stoltmana w dotychczasowej karierze siłacza. W najlepszej dziesiątce zabrakło natomiast obrońcy tytułu sprzed roku, Oleksiego Novikova.

World’s Strongest Man 2021: Tom Stoltman najsilniejszym strongmanem na świecie!

Po pięciu dniach zaciętej rywalizacji toczonej w ponad 30-stopniowym upale triumfował Tom Stoltman, któremu przed rokiem do samodzielnego zwycięstwa w World’s Strongest Man zabrakło czterech punktów. Tym razem potężny Szkot (aż 203 cm wzrostu i około 175 kg wagi) najlepszą formę zaprezentował dopiero w finałowej rozgrywce, gdzie wygrał aż trzy z sześciu konkurencji: uchwyt Herkulesa (ang. Titan’s Turntable), yoke (Giants Medley) oraz wrzucanie kamiennych kul na podest (Atlas Stones). W tej ostatniej Stoltman jest jednym z najwybitniejszych specjalistów na świecie – w miniony weekend załadował 5 kul w rewelacyjnym czasie 20,21 sekundy. Drugie miejsce zajął stawiany przez wielu ekspertów w roli faworyta Brian Shaw, a na najniższym stopniu podium stanął Francuz Maxime Boudreault.

„Odkąd zacząłem swoją przygodę z dźwiganiem ciężarów, zawsze chciałem wygrać World’s Strongest Man i konkurować z moimi bohaterami. W 2019 roku powiedziałem Eddiemu Hallowi na żywo przed kamerą, że za trzy lata wygram WSM i właśnie w tym momencie spełniam to marzenie” – powiedział tuż po zakończeniu zmagań Tom Stoltman.

Tom Stoltman został 23. triumfatorem rozgrywanych od 1977 roku zawodów World’s Strongest Man, a przy okazji pierwszym Szkotem w historii i dopiero drugim Brytyjczykiem (po słynnym Eddie’m Hallu), który dokonał tej sztuki w XXI wieku. 27-letni siłacz rodem z Invergordon odebrał prymat Oleksiemu Novikovowi. Tegoroczny wynik Ukraińca był jednym z największych rozczarowań WSM 2021, bowiem ustępujący mistrz zakończył czerwcowy czempionat już na fazie eliminacyjnej.

World’s Strongest Man 2021: Klasyfikacja końcowa

1. Tom Stoltman (Wielka Brytania) – 45,5 pkt
2. Brian Shaw (USA) – 42,5 pkt
3. Maxime Boudreault (Kanada) – 36,5 pkt
4. Trey Mitchell (USA) – 35 pkt
5. JF Caron (Kanada) – 34 pkt
6. Konstantine Janashia (Gruzja) – 32,5 pkt
7. Luke Stoltman (Wielka Brytania) – 32 pkt
8. Adam Bishop (Wielka Brytania) – 27 pkt
9. Bobby Thompson (USA) – 23,5 pkt
10. Eythor Ingolfsson Melsted (Islandia) – 20,5 pkt

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Białko ekwiwalentem treningu fizycznego? „W przyszłości może to być możliwe”
Białko ekwiwalentem treningu fizycznego? „W przyszłości może to być możliwe”
Niektórym osobom uprawiającym sport brakuje czasu (a niekiedy nawet ochoty) na regularny trening. Mimo tego pragną stale zachowywać właściwą kondycję […]
Całkowite otwarcie siłowni i klubów fitness jeszcze w tym miesiącu? Premier rozbudził nadzieje
Całkowite otwarcie siłowni i klubów fitness jeszcze w tym miesiącu? Premier rozbudził nadzieje
Od połowy października z siłowni oraz klubów fitness można korzystać wyłącznie w ramach współzawodnictwa sportowego albo zajęć edukacyjnych, o czym […]
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022!
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022!
Na uczestników czekają nie tylko bogata strefa wystawiennicza, ale też liczne wydarzenia towarzyszące: walki na żywo, zawody sportowe, pokazy mody sportowej i spotkania z ekspertami, ale również specjalnie przygotowane strefy – dla kobiet i mężczyzn.
Ostatnie wpisy