Strongman Classic 2021: Oleksii Novikov wrócił do wygrywania, rozczarowujący występ Toma Stoltmana
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Strongman Classic 2021: Oleksii Novikov wrócił do wygrywania, rozczarowujący występ Toma Stoltmana

Niezwykle emocjonujące zawody Strongman Classic 2021 w Londynie dobiegły końca, a zatem nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej odsłony prestiżowego wydarzenia. Najlepszym spośród jedenastu siłaczy okazał się były mistrz świata Oleksii Novikov. O bardzo wysokim poziomie całej imprezy najlepiej świadczy fakt, że ustanowiono nowy rekord globu!

Strongman Classic 2021: Mocna obsada lipcowych zmagań w słynnej Royal Albert Hall

Rywalizacja czołowych siłaczy świata zapowiadała się fascynująco jeszcze na długo przed pierwszymi konkurencjami. Nie mogło być inaczej, skoro do udziału w Giants Live Strongman Classic 2021 zostali zaproszeni topowi zawodnicy, w tym siedmiu uczestników rozegranego w zeszłym miesiącu World’s Strongest Man. Wśród nich znalazł się dzierżący jeszcze do niedawna zaszczytny tytuł najlepszego strongmana Oleksii Novikov, który w tym roku nawet nie zakwalifikował się do fazy finałowej WSM. Ukraińcowi zależało więc na tym, by zrehabilitować się już podczas zawodów w legendarnej sali koncertowej Royal Albert Hall w Londynie.

Oleksii Novikov z upragnionym zwycięstwem w Strongman Classic!

Oleksii Novikov wypełnił swój plan z nawiązką, dając istny pokaz niezaprzeczalnej siły. 25-latek znalazł się na podium w czterech spośród pięciu konkurencji i wygrał Frame Carry z robiącym wrażenie czasem 8,74 sekundy. Równa forma na przestrzeni całych zmagań zadecydowała o tym, że pomimo słabszego występu w Uchwycie Herkulesa Novikov zgromadził łącznie 44,5 punktu i może przynajmniej na jakiś czas zapomnieć o rozczarowującym udziale w World’s Strongest Man 2021.

„Niesamowicie jest występować przed tak gigantyczną grupą ludzi, wśród których znajduje się mnóstwo prawdziwych pasjonatów dających nam odczuwalne wsparcie. Przyjechało tu 11 naprawdę wielkich sportowców i każdy chciał wygrać, dzięki czemu zawody były wymagające, czyli takie jak lubię. Chciałbym podziękować za wszystkie słowa wsparcia i otrzymane gratulacje. Reprezentowanie Ukrainy na arenie międzynarodowej jest dla mnie ogromnym powodem do dumy” – napisał Oleksii Novikov na Instagramie.

Strongman Classic 2021: Nowy rekord świata w konkurencji Axle Press!

Drugie miejsce w Strongman Classic 2021 z wynikiem 43 punktów wywalczył Amerykanin Evan „T-Rex” Singleton, zaś brązowy medal trafił do rąk Cheicka „Iron Biby” Sanou z Burkina Faso (37,5 punktu). Ten ostatni może pochwalić się również ustanowieniem nowego rekordu świata w konkurencji Axle Press – 29-letni zawodnik podniósł 217 kilogramów, pobijając najlepszy dotychczasowy wynik o kilogram.

Największym rozczarowaniem w Strongman Classic 2021 z pewnością była natomiast postawa triumfatora WSM 2021. Szkot Tom Stoltman z dorobkiem raptem 30 punktów musiał uznać wyższość kilku lepiej dysponowanych rywali i uplasował się dopiero na piątej lokacie.

Na zdjęciu wyróżniającym: Oleksii Novikov; foto: Yevhen Kotenko / Ukrinform / Barcroft Media via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy spalacz tłuszczu działa?
Czy spalacz tłuszczu działa?
Suplementy diety, do których należy spalacz tłuszczu, mają za zadanie uzupełnić codzienne posiłki o ważne składniki. Jak działają spalacze tłuszczu? Jakich efektów można się spodziewać? Czy fat burner może faktycznie pomóc w procesie odchudzania, redukcji tkanki tłuszczowej? Sprawdź najważniejsze informacje.
Kolejny medal Anny Banks! Imponująca forma Polki przed zawodami w Orlando
Kolejny medal Anny Banks! Imponująca forma Polki przed zawodami w Orlando
Na niespełna miesiąc przed najważniejszą imprezą w świecie kulturystyki i fitness fantastyczną sylwetką imponuje Anna Banks. Mieszkająca na co dzień […]
Co za progres! Yangsu Ren podniósł ciężar ważący 4,6 razy więcej niż on sam!
Co za progres! Yangsu Ren podniósł ciężar ważący 4,6 razy więcej niż on sam!
Regularne treningi w domowej siłowni przyniosły skutek. Trójboista Yangsu Ren na przestrzeni kończącego się roku aż trzykrotnie poprawiał indywidulane rekordy […]
Ostatnie wpisy