Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
ATLAS ĆWICZEŃDLA KOBIETDLA MĘŻCZYZN
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Słuchawki do biegania – jakie wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bieganie to jedna z ulubionych aktywności fizycznych Polaków. Przypływ endorfin, ruch na świeżym powietrzu i lepsza kondycja – same plusy. Podczas treningu warto używać słuchawek. Muzyka pozwoli odciąć się od rzeczywistości oraz skutecznie trzymać tempo biegu. Jednak jakie słuchawki wybrać?

Rodzaje słuchawek do biegania – transmisja

Patrząc na ilość dostępnych na rynku produktów, należy przede wszystkim określić rodzaje dostępnego sprzętu. Pierwszym kryterium jest rodzaj transmisji dźwięku oferowany przez dostępne w sprzedaży produkty.

Główną linią podziału w przypadku słuchawek do biegania są słuchawki bezprzewodowe oraz przewodowe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale dzięki temu każdy może dopasować najlepsze słuchawki dla siebie.

Bezprzewodowe słuchawki

Szczególnym atutem słuchawek bezprzewodowych jest, jak sama nazwa wskazuje, brak kabla. Słuchawki do biegania bezprzewodowe pozwalają nie martwić się o kabel, który może przeszkadzać w niektórych sytuacjach podczas intensywnych treningów.

Warto zwrócić uwagę czy słuchawki bezprzewodowe do biegania posiadają wydajny akumulator. Jeśli chcemy słuchać muzyki podczas dłuższych tras, to długość pracy na baterii będzie jednym z kluczowych czynników.

Wbudowany mikrofon do rozmów telefonicznych to opcja indywidualna w zależności od potrzeb użytkownika. Dopasowanie słuchawek to także sprawa indywidualna, jednak najlepiej wybrać te wygodne.

Bezprzewodowe słuchawki sportowe warto wybrać z etui ładującym, gdyż znacznie zwiększony jest wtedy czas pracy z ulubioną muzyką, co jest bardzo dużym plusem.

Przewodowe słuchawki

W słuchawkach przewodowych pasmo przenoszenia dźwięku odbywa się poprzez przewód, który zwolennicy biegania muszą gdzieś ukryć lub pogodzić się z tym, że może przeszkadzać podczas ruchu.

Niewątpliwym atutem, jaki posiadają słuchawki przewodowe, jest brak konieczności ładowania. Nie musimy się martwić, że bateria skończy swój żywot w środku długiego treningu i będziemy musieli wracać bez ulubionych brzmień w słuchawkach.

Oprócz słuchania muzyki i sterowania głośnością, słuchawki przewodowe w zależności od modelu także posiadają możliwość odbioru połączeń przychodzących i prowadzenia rozmów podczas treningów biegowych.

Rodzaje słuchawek do biegania – budowa

Ze względu na budowę słuchawki do biegania możemy podzielić na słuchawki dokanałowe, nauszne oraz douszne. Dobór odpowiedniego typu słuchawek zależy od preferencji użytkownika, ale także od budowy anatomicznej ucha.

Nie każdemu będą odpowiadać słuchawki, które niejako zamykają kanał słuchowy. Warto w tym przypadku sprawdzić kilka modeli, żeby dobrać najlepsze słuchawki do biegania.

Słuchawki douszne

Ten rodzaj słuchawek używa się włożony bezpośrednio do ucha. Dla wielu osób są to bardzo wygodne słuchawki, które dodatkowo nie zajmują wiele miejsca. Z tego względu polecane są dla osób aktywnych.

Większość dostępnych na rynku słuchawek dousznych łączy się z telefonem lub odtwarzaczem przez Bluetooth, lub przewód. Znaczna część słuchawek dousznych nie posiada aktywnej redukcji szumów czy True Wireless.

W takich modelach znajdziemy mikrofon oraz wiele różnych złącz, żeby móc dopasować słuchawki do urządzenia bez konieczności używania przejściówek.

Słuchawki nauszne

Znacznie większe od słuchawek dokanałowych czy dousznych. Zakrywają całe ucho oraz posiadają charakterystyczny pałąk łączący dwie muszle. Z jednej strony zajmują więcej miejsca, lecz z drugiej według wielu użytkowników posiadają lepszą jakość dźwięku.

Znajdziemy dobre słuchawki nauszne jednakowo gdy interesuje nas łączność bezprzewodowa (najczęściej Bluetooth) oraz gdy oczekujemy połączenia po kablu.

Regulacja głośności i wbudowany mikrofon to zwykle standard, jednak podobnie jak w przypadku słuchawek dousznych True Wireless i aktywna redukcja szumów, występują w mniejszości słuchawek.

Słuchawki dokanałowe

Najliczniej reprezentowana grupa na rynku jeśli chodzi o sportowe słuchawki. Zapewniają dobre trzymanie słuchawki w uchu, jeśli użytkownik nie ma wąskiego kanału usznego. Aspekt dobrego trzymania podczas aktywności fizycznej jest najbardziej przydatny, gdy biegamy po terenach leśnych, gdzie jesteśmy narażeni na większe wstrząsy.

Połączenie do telefonu zarówno poprzez Bluetooth jak i przewód jest szeroko dostępne na rynku. Dodatkowo regulacja głośności jest praktycznie w każdym modelu.

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli ANC oraz True Wireless, to raczej opcja występująca jedynie w niektórych modelach.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając słuchawki do biegania?

Po analizie metod transmisji oraz budowy słuchawek każdy powinien mieć wstępny pomysł na to, jakie słuchawki sportowe mogą być dla niego odpowiednie. Słuchawki do biegania bezprzewodowe, powinny mieć możliwość przepuszczania dźwięków otoczenia oraz hałasów zewnętrznych, żeby zapewnić bezpieczeństwo biegaczowi.

Jeśli zdecydujemy się na połączenie przez Bluetooth, to pomyślmy o słuchawkach, które posiadają etui ładujące. Jeśli dodatkowo w słuchawkach jest opcja szybkie ładowanie, to pozwoli nam na dłuższy czas pracy słuchawek podczas biegania.

Równie douszne słuchawki, słuchawki do biegania nauszne oraz słuchawki sportowe dokanałowe posiadają różne wersje kolorystyczne, oraz występują w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do użytkownika.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Efektywne ćwiczenia na mięśnie nóg dla początkujących
Efektywne ćwiczenia na mięśnie nóg dla początkujących
Ćwiczenia na mięśnie nóg to kluczowy element każdego treningu siłowego. Z powodzeniem można je wykonywać zarówno na siłowni, jak i w domu.
Dobra promocja? Reklama kontekstowa oraz programmatic i jesteś widoczny!
Dobra promocja? Reklama kontekstowa oraz programmatic i jesteś widoczny!
Koncepcja reklamy kontekstowej nie jest nowa. Po raz pierwszy została opracowana przez Google w 2002 roku, ale zyskała popularność w […]
Suplementy diety – Kluczowe informacje i zasady wyboru
Suplementy diety – Kluczowe informacje i zasady wyboru
Suplementy diety - wsparcie dla zdrowia i witalności. Odkryj kluczowe informacje i zasady wyboru.
Ostatnie wpisy