Skuteczne sposoby na wzmocnienie przedramion – poznaj te metody
DLA MĘŻCZYZN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczne sposoby na wzmocnienie przedramion – poznaj te metody

Zastanawiałeś się, jak wzmocnić przedramiona? Nasze sposoby zostały sprawdzone przez zawodowców i są regularnie wykorzystywane przez najlepszych. Oto lista ćwiczeń, która Cię nie zawiedzie.

Osoby ćwiczące z łatwością natkną się na treningi koncentrujące się na plecach, barkach, tricepsie i bicepsie, nogach czy klatce piersiowej bądź brzuchu. Co jednak z przedramionami? O nich mówi się zaskakująco rzadko, a wiele osób poszukuje wskazówek, jak tę część ciała rozbudować. Z myślą o takich osobach powstała poniższa lista.

Jak często można ćwiczyć przedramiona?

Najczęściej zaleca się, aby tę partię mięśni ćwiczyć raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, ponieważ przedramię uczestniczy także w treningu innych części ciała, na przykład bicepsów, tricepsów czy pleców. Warto mieć zatem świadomość, że ćwiczenia powinny odbywać się stosunkowo rzadko, gdyż przedramiona i tak będą trenowane przy okazji. 

Unoszenie krzesła

Ćwiczenie do wykonania w domu, na siłowni znajdziesz mnóstwo zamienników dla mebla. Kładziemy się na plecach, ręce prostujemy w łokciach i wyciągamy do tyłu, chwytamy za przednie nogi krzesła. Następnie unosimy je powoli do góry i opuszczamy. Kilka powtórzeń tego ćwiczenia jest jednym z najlepszych treningów, jakie możesz sobie zafundować.

Ćwiczenia z hantlami

Jeżeli jesteś na siłowni albo masz w swoim domowym asortymencie hantle, to jesteś już na wygranej pozycji. Jednym z efektywniejszych i zarazem prostszych ćwiczeń jest zabawa z hantlami. Właściwie mówimy tutaj o pewnym zestawie ruchów w obrębie jednego ćwiczenia. Stań wyprostowany w lekkim rozkroku, łokcie delikatnie zgięte i wykonuj następujące ruchy:

  • rozluźnianie i zacieśnianie uścisku na hantlu,
  • obracanie hantlami na boki za pomocą nadgarstków,
  • obracanie hantlami delikatnie do przodu.

Możesz także unosić hantle w powyżej opisanej postawie na wysokość klatki piersiowej za pomocą dwóch uchwytów: nadchwytem i podchwytem (które stosuje się również na drążku).

Podciąganie na drążku

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń jest podciąganie na drążku. To relatywnie proste ćwiczenie generuje mnóstwo korzyści, wspomnijmy choćby rozwój mięśni w obrębie bicepsa, grzbietu, obręczy barkowej, mięśni czworobocznych, prostych brzucha, pośladkowych, ale również interesujących nas przedramion.

Szczególnie w tym kontekście przydane jest ćwiczenie rozgrzewające, czyli zwyczajne zwisanie na drążku. To pozornie łatwe ćwiczenie przyczynia się do gwałtownej pracy Twoich mięśni w obrębie kończyn. 

Martwy ciąg

Kolejnym ćwiczeniem, które wykonujemy przy okazji różnych treningów partii mięśni – w tym przedramion – jest martwy ciąg. W tym przypadku szlifujemy uda, pośladki, brzuch, grzbiet, lędźwie. A także to, co nas interesuje najbardziej. 

Martwy ciąg jednak wiele osób wykonuje nieprawidłowo, dlatego konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią technikę.

Zdjęcie główne: Gordon Cowie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odróżnić prawdziwą tabatę od modelowego treningu HIIT?
Jak odróżnić prawdziwą tabatę od modelowego treningu HIIT?
Poznaj najważniejsze parametry, które pomogą odróżnić prawdziwą tabatę od modelowego treningu HIIT.
Sportowa dieta — co do niej można dodać?
Sportowa dieta — co do niej można dodać?
Jesteś osobą aktywną fizycznie? Zobacz, jak powinna wyglądać twoja dieta.
Poradnik: Jak wybrać idealne oświetlenie LED do twojego domu
Poradnik: Jak wybrać idealne oświetlenie LED do twojego domu
Odkryj sekrety wyboru idealnego oświetlenia LED do domu, zastanów się nad kwestiami, jak wydajność energetyczna, trwałość i design. Naucz się rozświetlać swoje przestrzenie w sposób efektywny i stylowy.
Ostatnie wpisy