Sezon StrongMan za nami – podsumujmy 2021 rok!
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon StrongMan za nami – podsumujmy 2021 rok!

Niedawno zakończony sezon StrongMan w Polsce nie rozczarował i dostarczył nam emocji oraz zawodów na najwyższym poziomie sportowym. Teraz nadszedł czas podsumowań. Którzy z siłaczy mogą uznać 2021 rok za sukces?

Największym wygranym zmagań na terenie naszego kraju jest Oskar Ziółkowski, który okazał się najlepszy spośród dwunastu zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski StrongMan 2021. 26-letni siłacz z Wielkiego Komorska poprawił swój wyczyn sprzed roku, kiedy to zajął ostatnie miejsce podium.

Drugie miejsce przypadło Jakubowi Szczechowskiemu, natomiast brązowym medalem tym razem musiał zadowolić się zaledwie 21-letni Dawid Pakulski, któremu powszechnie wróży się gigantyczną karierę.

Tegoroczny sezon StrongMan został zwieńczony 11 września prestiżowymi zawodami pod hasłem „Najlepsi z Najlepszych” w Augustowie. W kontekście turnieju możemy mówić o niemałej sensacji, bowiem po ostateczny triumf sięgnął Mistrz Polski Strongman U110 Marek Czajkowski. Siłacz zostawił w tyle wspomnianego Oskara Ziółkowskiego oraz Konrada Paszkowskiego, którzy zajęli dwa kolejne miejsca podium.

Dla wszystkich miłośników podnoszenia ciężarów fantastyczną wiadomością był powrót Mateusza Kieliszkowskiego. Pochodzący z Chlebowa zawodnik ma na swoim koncie m.in. aż pięć mistrzostw Polski! Nic dziwnego, że przez wielu uznawany jest za najlepszego polskiego strongmana. 28-latek wrócił w lipcu z przytupem, pobijając rekord na ergometrze.

Zdjęcie główne: Victor Freitas/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening pleców – Robert Burneika
Trening pleców – Robert Burneika
To propozycja dla tych, którzy lubią uczucie potreningowego zmęczenia oraz odważnie stawiają czoła znaczącym ciężarom. Wypróbuj zestawu ćwiczeń na mięśnie […]
Najpopularniejsze odżywki ostatnich miesięcy – na co stawiają profesjonaliści?
Najpopularniejsze odżywki ostatnich miesięcy – na co stawiają profesjonaliści?
Chcesz zbudować masę mięśniową, ale nie wiesz, po jakie odżywki sięgnąć? Oto lista ulubionych produktów w świecie zawodowych kulturystów!
Hafthor Björnsson ogłosił zakończenie kariery w zawodach strongmanów!
Hafthor Björnsson ogłosił zakończenie kariery w zawodach strongmanów!
Uznawany za najsilniejszego człowieka na świecie Hafþór Björnsson sięgnął po dziesiąty z rzędu tytuł Strongest Man w rodzinnej Islandii, po […]
Ostatnie wpisy