Strongo / #News / Światowa gwiazda kulturystyki wycofała się z udziału w Mr. Olympia. Powodem pechowa kontuzja
Światowa gwiazda kulturystyki wycofała się z udziału w Mr. Olympia. Powodem pechowa kontuzja

Triumfator zawodów Arnold Classic z 2017 roku poinformował w tym tygodniu, że nie weźmie udziału w najbardziej prestiżowej imprezie kulturystycznej – Mr. Olympia. Z wydarzenia zaplanowanego na 17-20 grudnia w Las Vegas słynnego Cedrica McMillana wykluczyły kontuzje ręki oraz obojczyka.

Weteran armii amerykańskiej swoją decyzję wyjawił w trakcie wywiadu na kanale Fouada Abiada na YouTube. Urazu dłoni oraz kości obojczykowej McMillan doznał podczas jazdy na rowerze górskim w rodzinnym stanie Karolina Południowa. W pewnym momencie zjeżdżając ze wzgórza kulturysta stracił przyczepność i zaliczył groźny upadek, w którym ucierpiała zwłaszcza lewa strona jego ciała.

43-letni Amerykanin mocno szlifował formę na tegoroczne zawody Mr. Olympia 2020, tymczasem zamiast sportowej rywalizacji czeka go teraz żmudna rehabilitacja. Patrząc na imponujące zdjęcia sylwetki, jakie McMillan wrzucał ostatnimi czasy do sieci, wydaje się, że miał szansę osiągnąć w Planet Hollywood Las Vegas historyczny wynik. Na swoje pierwsze podium w tej kultowej imprezie będzie jednak musiał poczekać co najmniej rok. Do tej pory zajmował dość odległe miejsca (ostatnio 7., a wcześniej 9., 10., 7. oraz 12.).


Znacznie lepsze rezultaty osiągał nastomiast w zawodach z cyklu Arnold Classic. Triumf sprzed trzech lat pozostaje zresztą jego największym sukcesem w trwającej kilkanaście lat profesjonalnej karierze. Ponadto na swoim koncie ma srebro z 2016 roku oraz dwa brązowe medale z 2014 i 2018.

Oprócz Cedrica McMillana w grudniowych zmaganiach światowej czołówki kulturystów nie zobaczymy także Jamesa „Flexa” Lewisa, który kontuzji doznał jeszcze w połowie października.

Zdjęcie wyróżniające: Eddie Maloney from North Las Vegas, USA / Wikipedia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.