Jak uatrakcyjnić trening w plenerze?
TRENING
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak uatrakcyjnić trening w plenerze?

Artykuł sponsorowany

Trening na świeżym powietrzu ma bardzo dużo plusów. Przede wszystkim takie ćwiczenia pozwalają dotlenić organizm, poza tym łatwo taki trening urozmaicić. Jak to jednak zrobić, żeby czerpać z ćwiczeń jak najwięcej?

Zalety treningu w plenerze

Ćwiczenia na świeżym powietrzu sprawiają, że jesteśmy w stanie lepiej dotlenić organizm, układ krążenia oraz mięśnie. Kolejną korzyścią jest słońce zapewniające skórze witaminę D. Jest ona odpowiedzialna za budowę kości, poza tym pomaga przyswajać wapń. W plenerze lepiej jest wykonywać zarówno treningi wytrzymałościowe, jak i kondycyjne, a także odchudzające i wzmacniające. Na świeżym powietrzu można zrobić niemal wszystko, przez co ćwiczenia nie nudzą się zbyt szybko.

Trening w jednym miejscu może sprawić, że nie będziemy rozwijać w wystarczająco zrównoważony sposób całego ciała. Wiele osób, które ćwiczy ciągle w ten sam sposób, nie zwiększa na przykład swojej wytrzymałości mięśniowej. Wszystko jest zależne od charakteru wykonywanych treningów. Często większość czasu spędzamy w pomieszczeniu, w pracy za biurkiem, dlatego trening na świeżym powietrzu jest dobrym rozwiązaniem. Nie ogranicza nas zamknięta przestrzeń i możemy wykorzystać każdy dowolny element otoczenia.

Wsiądź na rower

Na jednośladzie chociaż raz w życiu jeździł każdy z nas. To idealny sposób na to, żeby uatrakcyjnić trening w plenerze. Każdy rower męski i damski będzie dobry, jednak ważne, żeby zapewniał wygodną pozycję do jazdy. Dla miłośników trudniejszych tras dobrym rozwiązaniem będą rowery mtb, czyli górale, które łączą komfort jazdy z dostosowaniem do cięższych terenów. Z kolei dla początkujących osób najlepsze będą rowery elektryczne, które odciążą ich przy pierwszych treningach.

Siłownia plenerowa

Często takie siłownie znajdują się w parkach, a więc w otoczeniu idealnym do ćwiczeń. Dookoła jest zieleń, dużo wolnej przestrzeni i, co ważne, urządzenia do treningu. Najczęściej na siłowniach plenerowych można spotkać te same przyrządy.

Wioślarz to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce wzmocnić mięśnie dolnych i górnych kończyn, a także klatki piersiowej i brzucha. Ten przyrząd uelastycznia także lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

Popularny jest także orbitrek, który ma szerokie zastosowanie: wzmacnia mięśnie nóg i ramion, a także stawy. Poprawia także ogólną wydolność organizmu i kondycję fizyczną całego organizmu.

Dla osób, które chcą popracować nad nogami, dobry będzie stepper. Zwiększa on siłę mięśni nóg, wyszczupla pośladki i jednocześnie zwiększa wydolność układu sercowo – naczyniowego oraz całego organizmu.

Na większości siłowni plenerowych można spotkać się także z prasą nożną, która wzmacnia mięśnie brzucha i kończyn dolnych. Poza tym dzięki ćwiczeniom na niej wzmacniają się stawy, rozbudowuje mięsień czworogłowy uda i poprawia krążenie.

Chodzenie albo bieganie

To najprostsza forma ruchu w plenerze. Taki trening łatwo jest urozmaicić, na przykład wykonując pompki na ławce albo podciąganie na poręczach. Przydadzą się do tego także schody. Każde miejsce jest tak naprawdę dobre, żeby dobrze wykonać trening. Przy bieganiu należy jednak pamiętać o tym, żeby dopasować intensywność do wytrzymałości organizmu. Lepiej nie porywać się od razu na długie trasy, jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z bieganiem.

Zwykłe ćwiczenia

Te same ćwiczenia, które można wykonać na siłowni albo w domu, warto robić też na świeżym powietrzu. Chodzi tu o najprostsze ćwiczenia, na przykład brzuszki czy pompki. Sam fakt wykonywania ich w plenerze sprawia, że trening jest dla organizmu lepszy. Warto wykonywać między innymi wykroki na zmianę, przysiady, wejścia na ławkę czy marsze.

Zdjęcie główne: Chander R/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?
Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?
Trudno Ci znaleźć motywację do tego, żeby regularnie ćwiczyć i dbać o wygląd swojej sylwetki? Zdradzamy, jak poradzić sobie ze spadkiem sił, odnaleźć w sobie energię i zadbać o dobre samopoczucie po treningu.
Trójkąt na karku! William Bonac wciąż zachwyca fenomenalną muskulaturą
Trójkąt na karku! William Bonac wciąż zachwyca fenomenalną muskulaturą
Niespełna dwa tygodnie po zakończeniu Mr. Olympia 2020 William Bonac nadal prezentuje kapitalną sylwetkę. Urodzony w Ghanie kulturysta wrzucił niedawno […]
Gainer – fakty i mity dotyczące kontrowersyjnej odżywki
Gainer – fakty i mity dotyczące kontrowersyjnej odżywki
Popularny gainer to kontrowersyjna odżywka. Czy jego suplementacja rzeczywiście niesie za sobą tak poważne konsekwencje dla organizmu?
Ostatnie wpisy