Po co jest HMB? Czy HMB działa?
SUPLEMENTACJA
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po co jest HMB? Czy HMB działa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Suplement diety HMB często pojawia się wśród produktów zalecanych początkującym sportowcom. HMB, czyli kwas 3-hydroksy-3-metylomasłowy jest organicznym związkiem chemicznym. HMB powstaje w procesie rozpadu białka, leucyny, jednego z aminokwasów rozgałęzionych. W jakim celu zaleca się stosowanie HMB, na czym polega działanie HMB? Kiedy kwas beta-hydroksy-beta-metylomasłowy może pozytywnie wpływać na organizm?

Suplement diety HMB – kwas 3-hydroksy-3-metylomasłowy

Suplementy diety zawierające HMB w postaci proszku, kapsułek czy tabletek spotyka się w sklepach dla sportowców trenujących różne aktywności. Choć często znajduje się w grupie suplementów aminokwasów, tak naprawdę jest to kwas powstający w procesie ich rozpadu. Czołowi producenci suplementów diety i odżywek, tacy jak firma OstroVit proponują HMB w dobrze przyswajalnej formie, prostej w precyzyjnym dawkowaniu. Dzięki temu nawet regularne przyjmowanie HMB nie jest trudne.

W jakim celu wprowadzać suplementację HMB?

Kwas 3-hydroksyizowalerianowy, z angielskiego β-hydroxy β-methylbutyric acid, czyli właśnie HMB odrywa rolę w procesie regulacji rozpadu białek w organizmie. Z tego względu działanie HMB uznaje się za antykaboliczne. Właściwości, jakie przypisywane są suplementacji HMB to:

– wspomaga syntezę białek, działa anabolicznie, może zatem wspierać wzrost masy mięśniowej,

– wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, promuje lipolizę

– zwiększenie wytrzymałości, możliwości wysiłkowych organizmu, działanie ergogeniczne.

Aby możliwe było uzyskanie wysokiego poziomu HMB w organizmie, suplement HMB powinien być przyjmowany regularnie, w szczególności w przypadku początkujących sportowców czy wracających po dłuższym okresie bez treningów.

Czy suplementacja HMB coś daje?

Zażywanie HMB w postaci suplementu diety z pewnością wpływa na poziom tego kwasu w organizmie. Aktualne badania naukowe nie potwierdzają wprawdzie bezpośredniego wpływu związku na zmniejszony rozpad mięśni czy wzmożony proces budowy mięśni, jednak nietrudno o znalezienie zależności. W wielu przypadkach zaleca się połączenie HMB z innymi suplementami wpływającymi na organizm człowieka w określonych sytuacjach, powodujących na przykład:

– ograniczających rozpad białka przy intensywnym treningu,

– zmniejszone prawdopodobieństwo uszkodzenia mięśni,

– lepsza regeneracja mięśni,

– przyspieszony przyrost mięśni, suchej tkanki mięśniowej,

– zwiększenie redukcji tkanki tłuszczowej.

Z reguły zauważalne efekty stosowania HMB mają miejsce przez około trzy pierwsze miesiące treningów. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak promować w sieci usługi dla zdrowia?
Jak promować w sieci usługi dla zdrowia?
Promocja usług zdrowotnych w Internecie to nie tylko sposób na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów, ale także możliwość budowania zaufania i uznania marki.
Sprawdzone sposoby na podniesienie wrażliwości insulinowej
Sprawdzone sposoby na podniesienie wrażliwości insulinowej
Dowiedz się, jak zadbać o odpowiedni poziom cukru we krwi i spalać tkankę tłuszczową nie niszcząc jednocześnie zbudowanych mięśni. Oto najskuteczniejsze sposoby!
Dlaczego kulturyści chętnie suplementują taurynę?
Dlaczego kulturyści chętnie suplementują taurynę?
Regularne stosowanie tauryny może pozytywnie wpłynąć na poziom energii, spadek tkanki tłuszczowej oraz poprawić pracę całego organizmu.
Ostatnie wpisy