Zmarł brazylijski Hulk – poznaj historię tego człowieka
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmarł brazylijski Hulk – poznaj historię tego człowieka

Pod koniec lipca media poinformowały o śmierci Valdira Segato. Słynnego kulturysty, który promował swój wizerunek na platformie TikTok. Jego działalność była przyczyną wielu dyskusji w świecie sportu. 

Miał 55 lat i pochodził z Brazylii z miasta Ribeirao Preto. Zyskał popularność, kiedy na TikToku zaprezentował swoją sylwetkę – wielkiego faceta o nienaturalnych kształtach mięśni. Szybko się okazało, że Valdir był uzależniony od substancji zwanej synthol. 

Jej działanie jest dość proste: zwiększa obwód mięśni. Problem w tym, że nie w sposób naturalny np. poprzez zwiększenie produkcji masy mięśniowej. Synthol wywołuje zapalenie mięśni, sztucznie je poszerzając. W efekcie mamy tak naprawdę do czynienia z poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 

Któregoś ranka mężczyzna obudził się z trudnościami z oddychaniem. Zawiadomił sąsiadów, którzy przewieźli go do szpitala. Zemdlał w recepcji. Lekarze nie byli w stanie uratować mężczyzny. Sekcja wykazała, że Valdir zmarł na zawał serca, czyli jedną z możliwych reakcji organizmu na zażywanie oleju. Wśród innych zagrożeń są m.in. udar mózgu czy niedrożność tętnicy płucnej.

Zdj. główne: Andre Taissin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego powinni unikać początkujący kulturyści?
Czego powinni unikać początkujący kulturyści?
Zaczynasz przygodę z kulturystką? Oto, czego powinieneś unikać jak ognia!
Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
Bieganie to jedna z ulubionych aktywności fizycznych Polaków. Przypływ endorfin, ruch na świeżym powietrzu i lepsza kondycja – same plusy. Podczas treningu warto używać słuchawek. Muzyka pozwoli odciąć się od rzeczywistości oraz skutecznie trzymać tempo biegu. Jednak jakie słuchawki wybrać?
Trening PULL w warunkach domowych
Trening PULL w warunkach domowych
Rafał „Fryta” Frydrychowicz prezentuje ćwiczenia ogólnorozwojowe z gumami oporowymi. Przygotowany przez niego trening PULL wzmacnia mięsnie pleców oraz bicepsów.
Ostatnie wpisy