Sterydy anaboliczne – które z nich powodują najmniejsze skutki uboczne?
STREFA ZDROWIA
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sterydy anaboliczne – które z nich powodują najmniejsze skutki uboczne?

Przyjmowanie jakichkolwiek substancji chemicznych wywołuje konkretne reakcje w organizmie sportowca. W przypadku sterydów anabolicznych liczy się nie tylko ich prawidłowy dobór, ale także sposób i częstotliwość stosowania.

Testosteron

Jeden z najpopularniejszych środków stosowanych w ramach sterydów anabolicznych. Jego bezpieczne zażywanie powinno odbywać się pod okiem lekarza albo specjalisty w dziedzinie gospodarki hormonalnej. Samodzielne dawkowanie sterydu może się skończyć poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi i negatywnie wpłynąć na kondycję oraz samopoczucie zawodnika.

Oprócz działania anabolicznego, czyli budowania tkanki mięśniowej, testosteron może również wywoływać niepożądane skutki uboczne. Regularne przyjmowanie substancji zmniejsza produkcję własnego hormonu oraz zaburza ogólną gospodarkę hormonalną organizmu. Zbyt duże dawki mogą prowadzić do ginekomastii, czyli zamiany zbyt dużej ilości testosteronu w estrogen. Proces ten objawia się powiększeniem piersi, co u mężczyzn może być zjawiskiem nieodwracalnym.

Dodatkowo do negatywnych efektów stosowania anaboliku można zaliczyć łysienie, długie i bolesne wzwody, chwilowe zwiększenie libido i jego gwałtowny spadek, zmiany łojotokowe skóry, zaburzenie pracy nerek, białko w moczu oraz problemy z prostatą.

TESTOSTERON (BROTHERS!!!)

Testosteron – najczęściej używany środek dopingujący w kulturystyce i sportach siłowych….

Opublikowany przez Testosteron BrothersŚroda, 8 października 2014

 

Nandrolon

Przeprowadzone na substancji badania wykazały, że nandrolon ma jeden z najniższych wskaźników skutków ubocznych, a w jego składzie znajduje się najmniejsza ilość szkodliwych dla organizmu związków. Nandrolon wpływa na wzrost i wzmocnienie mięśni, pomaga także w zwiększeniu gęstości mineralnej kości. Substancja dobrze sprawdza się w terapii hormonalnej podczas leczenia osteoporozy i objawów menopauzy.

Regularne stosowanie substancji w nieprawidłowych dawkach może wywołać zaburzenia krzepnięcia krwi, trądzik, zaburzenia erekcji, podwyższenie ciśnienia, upośledzenie funkcji wątroby czy problemy z nieregularną miesiączką i owulacją u kobiet.

Nandrolon jest oficjalnie uznany za formę dopingu, dlatego stosowanie go w profesjonalnym sporcie jest zabronione. Nieuprawnione stosowanie nandrolonu wywołało jeden z największych skandali dopingowych w polskim sporcie, gdy steryd ten został wykryty w krwi dwukrotnego mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów Szymona Kołeckiego.

Nandrolon – hasło ostatnich dni. Co to takiego, że w ciągu ostatniego tygodnia odmieniane jest przez wszystkie przypadki…

Opublikowany przez Kochamy Biologię Czwartek, 11 sierpnia 2016


 

Oxandrolon

Podobnie jak poprzedni środek, oxandrolon zalicza się do sterydów anabolicznych o stosunkowo niewielkich efektach ubocznych. Podstawową zaletą tego związku jest brak ingerencji w gospodarkę hormonalną organizmu. Dzięki swoim składnikom minimalizuje działanie toksyczne i pomaga wolniej, ale skuteczniej budować jakościową tkankę mięśniową.

Oxandrolon zdecydowanie rzadziej niż inne specyfiki zaburza prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nie jest zbyt groźny dla układu sercowo-naczyniowego. Jednym z bardziej widocznych skutków ubocznych nadmiernego stosowania tej substancji jest wypadanie włosów i obniżenie poziomu testosteronu w organizmie. Z tego powodu po zakończeniu cyklu stosowania sterydu anabolicznego konieczna jest suplementacja hormonalna.

Oxandrolon jest hormonem sterydowym, zawierającym niewielkie składniki działające pod względem anabolicznym i…

Opublikowany przez Spectrum Piątek, 10 stycznia 2020


 

Primobolan

Środek iniekcyjny, który wśród początkujących zawodników nie jest zbyt popularny, jednak według badań najbardziej bezpieczny dla zdrowia. Primobolan działa na przyrost masy mięśniowej stabilnie i wolniej niż niektóre sterydy, toteż nie zagraża zdrowiu zawodnika. Zaletą primobolanu jest także fakt, że nie gromadzi wody w organizmie.

Eksperci stosujący ten steryd zwracają uwagę, że substancja nie powinna być stosowana przez osoby otyłe lub z dużą ilością tkanki tłuszczowej, gdyż tłuszcz blokuje prawidłowe działanie primobolanu. Do skutków ubocznych substancji należy zaliczyć możliwość wystąpienia problemów skórnych, wypadanie włosów, wzrost poziomu cholesterolu, a w połączeniu z innymi środkami anabolicznymi również wystąpienie ginekomastii.

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wegańskie odżywki białkowe – czy działają tak samo jak klasyczne?
Wegańskie odżywki białkowe – czy działają tak samo jak klasyczne?
Budujesz masę mięśniową i potrzebujesz białka, ale zrezygnowałeś z produktów odzwierzęcych? Oto równie skuteczna alternatywa – odżywki oparte na białku roślinnym!
Białko ekwiwalentem treningu fizycznego? „W przyszłości może to być możliwe”
Białko ekwiwalentem treningu fizycznego? „W przyszłości może to być możliwe”
Niektórym osobom uprawiającym sport brakuje czasu (a niekiedy nawet ochoty) na regularny trening. Mimo tego pragną stale zachowywać właściwą kondycję […]
Dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską?
Dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską?
Dieta wegetariańska, która wyklucza spożywanie mięsa, nabiału i ryb, zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.
Tagi
Ostatnie wpisy