Strongo / KULTURYSTYKA I FITNESS / „Król bicepsów” motywuje i rzuca wyzwanie fanom. Zobacz, jak trenuje ramiona słynny Steve Kris!
„Król bicepsów” motywuje i rzuca wyzwanie fanom. Zobacz, jak trenuje ramiona słynny Steve Kris!

Steve Kris słynie z wzorowo wyrzeźbionych mięśni dwugłowych ramion. Efektowny wygląd jego bicepsów to oczywiście zasługa wielu godzin spędzonych na siłowni, ale także odpowiedniej diety i właściwego doboru ćwiczeń. „Pracuj bez względu na wszystko! Tu chodzi o dyscyplinę” – radzi popularny kulturysta, którego obserwuje na Instagramie już 1,3 mln użytkowników!

Na obecną, znakomicie wyrzeźbioną sylwetkę Steve Kris pracował od 16. roku życia, kiedy to zaczynał regularne treningi siłowe we własnym domu. Wcześniej był dobrze zapowiadającym się piłkarzem, ale jego obiecujacą karierę w futbolu przerwała kontuzja. Austriak nie zamierzał jednak całkowicie rezygnować z profesjonalnego uprawiania sportu i szybko zafascynował się kulturystyką. Dziś jest licencjonowanym trenerem personalnym oraz znanym modelem fitness, który może pochwalić się m.in. zajęciem czwartego miejsca na zawodach IFBB Men’s Physique Austria.

28-letni kulturysta zyskał na przestrzeni lat ogromną popularność w mediach społecznościowych, gdzie regularnie zamieszcza relacje z treningów oraz sesji zdjęciowych. Na początku tego tygodnia opublikował na Instagramie zdjęcie z napiętym bicepsem (obwód 44 cm) i opatrzył je dwuznacznym podpisem: „Celem jest pobicie tego kształtu”. Niektórzy internauci potraktowali to jak wyzwanie, choć zapewne doskonale zdają sobie sprawę, iż wypracowanie takiego efektownego ramienia jest procesem długotrwałym.

Okazuje się, że sekret bliskiego perfekcji wyglądu Steve’a Krisa tkwi w regularnych oraz umiejętnie dobieranych ćwiczeniach, a także restrykcyjnej diecie opartej o różnorodne warzywa i chude mięso. Jego życiowe motto: „Im ciężej pracujesz, tym lepszy się stajesz” dobitnie wyjaśnia, dlaczego wciąż dąży do poprawy swojej sylwetki.

Zobacz, jak wygląda przykładowy trening Krisa i spróbuj wykonać go samodzielnie, aby przekonać się o jego skuteczności!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.