Skaner wewnątrzustny – co warto o nim wiedzieć?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skaner wewnątrzustny – co warto o nim wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jednym z najszybciej rozwijających się działów medycyny jest bez wątpienia stomatologia. Niemal co roku pojawiają się nowe rozwiązania, które nie tylko pomagają pacjentom lepiej znosić zabiegi, lecz dodatkowo przyczyniają się do lepszych i trwalszych efektów leczenia. Co bardzo ważne, stałemu unowocześnieniu ulegają także wykorzystywane podczas badań i zabiegów stomatologicznych urządzenia. Bez wątpienia jedną z ostatnich rewelacji jest skaner wewnątrzustny.

Czy warto wynajmować skaner wewnątrzustny?

Czym jest skaner wewnątrzustny? Jest to urządzenie, które pozwala przenieść wnętrze jamy ustnej do świata wirtualnego. W wyniku zeskanowania całej jamy ustnej w zaledwie kilka sekund uzyskuje się jej niezwykle precyzyjny obraz na ekranie komputera. Tak wielkie możliwości tego urządzenia pozwalają przypuszczać, że sprzęt ten jest dość kosztowny. Jest to niestety prawdą, gdyż wysokiej jakości urządzenia tego typu mogą kosztować nawet ponad 100 tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że zamiast kupować, coraz częściej wynajmuje się takie urządzenia.

Skaner wewnątrzustny wynajem — czy to się opłaca? Zdecydowanie tak, gdyż, jak widać na stronie internetowej https://cereclab.pl/, wynajęcie takiej maszyny nie tylko jest bardzo proste, lecz dodatkowo tanie. Wynajmowanie skanera wewnątrzustnego jest jak najbardziej uzasadnione ekonomicznie.

Jaka zadania może zrealizować skaner wewnątrzustny?

Wiemy już, że skaner wewnątrzustny jest w stanie przenieść obraz jamy ustnej pacjenta na ekran monitora, tworząc jego wierną wirtualną kopię. Do jakich jednak zadań taka możliwość może być przydatna? Wiedzieć trzeba, że skaner ten jest w stanie pomóc w wykonaniu szeregu prac związanych z protetyką, ortodoncją, a nawet chirurgią.

Skaner tego rodzaju to fantastyczne urządzenie, które jest w stanie pomóc podczas wykonywania licówek, mostów zębowych, koron, a także protez zębowych. Co więcej, wirtualny obraz jamy ustnej pozwala o wiele precyzyjniej i jaśniej wytłumaczyć pacjentowi, jakie konkretnie prace będą wykonywane. Wiedzieć bowiem trzeba, że liczne programy komputerowe są w stanie zwizualizować nie tylko sam obraz jamy ustnej, lecz dodatkowo przebieg wszystkich czynności.

Oczywiście poprawa kontaktu z pacjentem i jaśniejsze przekazywanie informacji to nie jedyne bardzo ważne zadania, które realizuje taki skaner. Jest on bardzo często wykorzystywany również w przypadku leczenia wad zgryzu. Dzięki temu, że specjalista będzie miał na monitorze precyzyjny obraz wszystkich zębów, a także ich ukształtowania i oddziaływania na siebie, łatwiej będzie zaplanować przeprowadzenie leczenia korekty zgryzu.

Dlaczego warto stosować skaner wewnątrzustny?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą, która powoduje, że skaner wewnątrzustny spotykany jest w coraz większej ilości gabinetów stomatologicznych, jest znaczne zwiększenie komfortu pacjenta. Zanim takie urządzenie pojawiło się na rynku, powszechnie stosowano metodę wycisku, polegającą na umieszczeniu w jamie ustnej specjalnej łyżki wyciskowej wypełnionej masą. Było to skrajnie nieprzyjemne doświadczenie dla pacjentów.

Inną bardzo ważną zaletą jest szybkość uzyskiwania naprawdę precyzyjnego obrazu wnętrza jamy ustnej. Urządzenie potrzebuje dosłownie kilku sekund, aby zeskanować całe wnętrze jamy ustnej i uzyskane dane zaprezentować na wysokiej jakości obrazie 3D. Dbałość o nawet najdrobniejsze detale gwarantuje późniejsze szybkie i efektywne leczenie pozbawione ryzyka komplikacji. Na koniec wspomnieć trzeba, że wykonanie takiego skanu daje możliwość łatwego skonsultowania się z innym specjalistą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Weteran ponownie zadziwił świat. Cztery rekordy globu w trójboju siłowym jednego dnia!
Weteran ponownie zadziwił świat. Cztery rekordy globu w trójboju siłowym jednego dnia!
Swoją przygodę ze sportami siłowymi Rudy Kadlub rozpoczął dopiero w wieku 55 lat, aczkolwiek nie przeszkodziło mu to w pobiciu […]
Mistrzowska forma Wiktorii Nnaki. Ten rok znów może należeć do nastoletniej fitnesski!
Mistrzowska forma Wiktorii Nnaki. Ten rok znów może należeć do nastoletniej fitnesski!
Nie od dziś wiadomo, że w sporcie znacznie trudniej jest utrzymać się na szczycie, aniżeli na niego wejść. Po genialnym […]
Pokaz siły Larry’ego Wheelsa. Spacer buszmena w wykonaniu amerykańskiego siłacza zrobił furorę!
Pokaz siły Larry’ego Wheelsa. Spacer buszmena w wykonaniu amerykańskiego siłacza zrobił furorę!
Jeden z najbardziej utalentowanych przedstawicieli sportów siłowych nie zwalnia tempa. Tym razem Larry Wheels postanowił zmierzyć się podczas treningu z […]
Ostatnie wpisy