Skuteczne sposoby na wzmocnienie przedramion – poznaj te metody
DLA MĘŻCZYZN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczne sposoby na wzmocnienie przedramion – poznaj te metody

Zastanawiałeś się, jak wzmocnić przedramiona? Nasze sposoby zostały sprawdzone przez zawodowców i są regularnie wykorzystywane przez najlepszych. Oto lista ćwiczeń, która Cię nie zawiedzie.

Osoby ćwiczące z łatwością natkną się na treningi koncentrujące się na plecach, barkach, tricepsie i bicepsie, nogach czy klatce piersiowej bądź brzuchu. Co jednak z przedramionami? O nich mówi się zaskakująco rzadko, a wiele osób poszukuje wskazówek, jak tę część ciała rozbudować. Z myślą o takich osobach powstała poniższa lista.

Jak często można ćwiczyć przedramiona?

Najczęściej zaleca się, aby tę partię mięśni ćwiczyć raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, ponieważ przedramię uczestniczy także w treningu innych części ciała, na przykład bicepsów, tricepsów czy pleców. Warto mieć zatem świadomość, że ćwiczenia powinny odbywać się stosunkowo rzadko, gdyż przedramiona i tak będą trenowane przy okazji. 

Unoszenie krzesła

Ćwiczenie do wykonania w domu, na siłowni znajdziesz mnóstwo zamienników dla mebla. Kładziemy się na plecach, ręce prostujemy w łokciach i wyciągamy do tyłu, chwytamy za przednie nogi krzesła. Następnie unosimy je powoli do góry i opuszczamy. Kilka powtórzeń tego ćwiczenia jest jednym z najlepszych treningów, jakie możesz sobie zafundować.

Ćwiczenia z hantlami

Jeżeli jesteś na siłowni albo masz w swoim domowym asortymencie hantle, to jesteś już na wygranej pozycji. Jednym z efektywniejszych i zarazem prostszych ćwiczeń jest zabawa z hantlami. Właściwie mówimy tutaj o pewnym zestawie ruchów w obrębie jednego ćwiczenia. Stań wyprostowany w lekkim rozkroku, łokcie delikatnie zgięte i wykonuj następujące ruchy:

  • rozluźnianie i zacieśnianie uścisku na hantlu,
  • obracanie hantlami na boki za pomocą nadgarstków,
  • obracanie hantlami delikatnie do przodu.

Możesz także unosić hantle w powyżej opisanej postawie na wysokość klatki piersiowej za pomocą dwóch uchwytów: nadchwytem i podchwytem (które stosuje się również na drążku).

Podciąganie na drążku

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń jest podciąganie na drążku. To relatywnie proste ćwiczenie generuje mnóstwo korzyści, wspomnijmy choćby rozwój mięśni w obrębie bicepsa, grzbietu, obręczy barkowej, mięśni czworobocznych, prostych brzucha, pośladkowych, ale również interesujących nas przedramion.

Szczególnie w tym kontekście przydane jest ćwiczenie rozgrzewające, czyli zwyczajne zwisanie na drążku. To pozornie łatwe ćwiczenie przyczynia się do gwałtownej pracy Twoich mięśni w obrębie kończyn. 

Martwy ciąg

Kolejnym ćwiczeniem, które wykonujemy przy okazji różnych treningów partii mięśni – w tym przedramion – jest martwy ciąg. W tym przypadku szlifujemy uda, pośladki, brzuch, grzbiet, lędźwie. A także to, co nas interesuje najbardziej. 

Martwy ciąg jednak wiele osób wykonuje nieprawidłowo, dlatego konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią technikę.

Zdjęcie główne: Gordon Cowie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps
Najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps
Sprawdź jak skutecznie zwiększyć obwód i siłę mięśni dwugłowych ramion.
Trening Spartan – wyzwanie dla prawdziwych twardzieli!
Trening Spartan – wyzwanie dla prawdziwych twardzieli!
Aby uzyskać muskularną sylwetkę Leonidasa z filmu „300”, warto wypróbować trening Spartan. Wymaga on jednak dużej siły i samodyscypliny.
Jak wybrać idealny komputer stacjonarny iMac dla studenta: Przegląd funkcji i korzyści
Jak wybrać idealny komputer stacjonarny iMac dla studenta: Przegląd funkcji i korzyści
Sprawdź nasz przewodnik, aby znaleźć idealny stacjonarny iMac dla studenta. Analizujemy funkcje, specyfikacje i omawiamy korzyści z wyboru komputera Apple.
Ostatnie wpisy