Strongo / News / Liga Mistrzów Strongman zakończona! Jak wyglądają wyniki?
Liga Mistrzów Strongman zakończona! Jak wyglądają wyniki?

Finałowe starcia w ramach Ligi Mistrzów Strongman 2022 roku już za nami, a zatem nadszedł czas podsumowań. Kto cieszy się ze zwycięstwa, a kto tym razem musiał obejść się smakiem?

Liga Mistrzów Strongman (ang. Strongman Champions League) to rozgrywany od 2008 cykl zawodów siłaczy, w którym biorą udział zawodnicy IFSA, czyli Międzynarodowej Organizacji Siłaczy. Imprezy odbywają się głównie na terenie Europy, a pule nagród wynoszą nawet do 20 tysięcy dolarów!

W bieżącym roku rywalizowało ze sobą dwunastu najlepszych zawodników na świecie. Siłacze wzięli udział łącznie w sześciu wydarzeniach sportowych – na każdym mieli inne zadanie. Uczestnicy tegorocznego cyklu przystąpili do następujących wyzwań: Block Press, Natural Stones, Truck Pull, Conan’s Wheel, Car Deadlift, Loading Race. Złoty medal zdobył ostatecznie Aivars Šmaukstelis z Łotwy, który triumfował w aż czterech kategoriach.

Drugie miejsce w Lidze Mistrzów Strongman wywalczył Ervin Toots z Estonii, zaś ostatnią lokatę podium zagarnął Kane Francis z Wielkiej Brytanii. W rozgrywkach nie zabrakło także polskiego akcentu – Sebastian Kurek zakończył zmagania na dziesiątym miejscu.

Pełna tabela Ligi Mistrzów Strongman 2022:

1. Aivars Šmaukstelis (Łotwa) – 74 pkt

2. Ervin Toots (Estonia) – 63,5 pkt

3. Kane Francis (Wielka Brytania) – 62,5 pkt

4. Mika Törrö (Finlandia) – 55,5 pkt

5. Roberto Rodríguez (Hiszpania) – 54 pkt

6. Péter Juhász (Węgry) – 49,5 pkt

7. Kelvin de Ruiter (Holandia) – 46,5 pkt

8. Dainis Zageris (Łotwa) – 40 pkt

9. Fatih Karaca (Turcja) – 36,5 pkt

10. Sebastian Kurek (Polska) – 24 pkt

11. Evans Aryee (Belgia) – 23 pkt

12. Bora Güner (Turcja) – 12 pkt

Zdjęcie główne: Victor Freitas/unsplash.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.