Spodnie narciarskie wysokiej jakości
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spodnie narciarskie wysokiej jakości

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli chcesz się dobrze bawić na stoku, upewnij się, że twoje spodnie narciarskie są odpowiednie. Ważne jest, aby były nie tylko wodoodporne, ale także oddychające i wygodne, aby nie przeszkadzały mi, kiedy dobrze bawisz się w białym puchu.

Czym są spodnie narciarskie i co je charakteryzuje?

Spodnie narciarskie są specjalnie zaprojektowane, aby dopasować się do kształtu i rozmiaru osoby. Współpracują one z naszym ciałem, zapewniając ochronę mięśniom, które mogłyby się zmęczyć podczas aktywności takiej jak jazda na nartach czy snowboardzie, a jednocześnie pozostają płaskie bez względu na to, jaką odzież nosisz pod nimi! Kombinezony narciarskie są dostępne zarówno w męskim (ukształtowanym inaczej niż u kobiet), jak i damskim stylu, więc upewnij się, że pasują do siebie poprawnie przed zakupem.

Idealne spodnie narciarskie to specyficzny rodzaj odzieży outdoorowej, która została przystosowana do trudnych warunków, w jakich jest użytkowana. Muszą więc posiadać pewne właściwości zapewniające komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach, takie jak dobra nieprzemakalność z odpowiednią izolacją przed niekorzystnymi sytuacjami pogodowymi, takimi jak silny wiatr czy niskie temperatury (które mogą wystąpić na dużych wysokościach). Spodnie to druga skóra na stoku, dlatego zwróćmy również uwagę na ich dopasowanie, które powinno idealnie współgrać z kształtem naszego ciała, nie może być zbyt ciasne wokół żadnej części, a zwłaszcza zakresu ruchu więzadeł, których artykulacja odgrywa kluczową rolę podczas aktywności.

Membrana w spodniach narciarskich

Jeśli chodzi o spodnie narciarskie w stsklep.pl, wodoodporność membrany staje się znacznie ważniejsza niż w innych przypadkach. Z prostego powodu – jeśli wylądujesz na mokrych siedzeniach wyciągu lub złapie Cię deszcz podczas jazdy wyciągiem to materiały o słabych parametrach już po krótkim czasie zaczną chłonąć ciecz, a co za tym idzie – powoli się wychładzać! W związku z tym szukanie modeli, które mają oddychalność na poziomie 20k+ jest jak najbardziej wskazane w przypadku intensywnych aktywności zimowych, gdzie może dojść do przegrzania, ale już nie tak bardzo w przypadku zabaw na zewnątrz na niższych poziomach intensywności.

Softshellowe spodnie narciarskie

W śniegu spodnie softshellowe są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą mieć dodatkowy komfort i swobodę ruchów. Te dwuwymiarowe techniki tkania zapewniają izolację termiczną i wiatroszczelność, nie ograniczając przy tym oddychalności ani elastyczności, jak to może mieć miejsce w przypadku spodni typu hard shell, więc wypróbuj je, jeśli zamierzasz zmierzyć się z chłodną pogodą tej zimy! 

Długość spodni

Przy wyborze odpowiedniej pary spodni narciarskich jest wiele rzeczy do rozważenia. Czy chcę je mieć długie czy krótkie? Czy mają one sięgać za buty i zakrywać całe obuwie jak normalne dżinsy (dłuższe) czy tylko zatrzymywać się w pewnych miejscach na każdej nodze jak w przypadku większości męskich spodni dzisiaj (krótsze). Dostępne są również różne kroje w zależności od tego, co wygląda dobrze dla Ciebie: luźno tkany materiał, który swobodnie opada wokół stóp; dopasowane, które oferują więcej pokrycia, ale nie przytulają każdej krzywej zbyt mocno.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mistrzostwa Świata Strongman 2020: Brian Shaw i Mateusz Kieliszkowski wśród głównych faworytów
Mistrzostwa Świata Strongman 2020: Brian Shaw i Mateusz Kieliszkowski wśród głównych faworytów
Po zakończeniu kariery przez legendarnego Hafþóra Björnssona ogromna szansa na pierwszy triumf w Mistrzostwach Świata Strongman otworzyła się przed Mateuszem […]
Strongman Classic 2021: Oleksii Novikov wrócił do wygrywania, rozczarowujący występ Toma Stoltmana
Strongman Classic 2021: Oleksii Novikov wrócił do wygrywania, rozczarowujący występ Toma Stoltmana
Niezwykle emocjonujące zawody Strongman Classic 2021 w Londynie dobiegły końca, a zatem nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej odsłony prestiżowego wydarzenia. […]
Kulturystyka naturalna kontra kulturystyka ekstremalna – co je łączy, a co różni?
Kulturystyka naturalna kontra kulturystyka ekstremalna – co je łączy, a co różni?
Kulturystyka ekstremalna może mieć negatywne skutki dla organizmu zawodnika, jednak daje bardziej imponujące efekty niż kulturystyka naturalna.
Ostatnie wpisy